Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Karob x kakao  (Přečteno 2710 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 01. Prosinec, 2010, 14:35:48 »

Zdravím vás,

můžete mi prosím napsat, PROČ v makrobiotice ne kakao, ale karob?

Chystám se péct, zvažuji, jestli koupit balík karobu, který během roku stejně nespotřebuju..... nebo do cukroví přidat kakao (to ne MB strávníci doma používají :-)

Díky moc
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Prosinec, 2010, 14:39:23 »

Protože kakao je  exotická plodina, navíc v něm jsou často plísně-jak se to skladuje a převáží.
Ale pokud se jedná o vánoční cukroví, tak bych v tom trochu ustoupila a uděla kakaové i karobové.. Je to přece jen jednou v roce  Wink
Zaznamenáno
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Prosinec, 2010, 15:12:21 »

no, někde jsem snad četla, že karob je 100 x víc "expandující" než kakao...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 01. Prosinec, 2010, 15:43:01 »

Taky jsem to četla, takže asi víc půjde o ty plísně..  Já jsem nejdřív kakao vůbec nepoužívala a na dobroty dávala jen karob, jenže to není úplně ono  Wink , takže kakao občas použiju..
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 02. Prosinec, 2010, 07:37:16 »

Tohle je podle mne takový zapeklitý kruh. Obojí má svoje negativita a každý si musí určit, co si vybere. Kakao má ty plísně a karob blokuje energii. Tak si vyber... Mně třeba po karobu není dobře od žaludku. Každý si musí zvolit, kdy se na co cítí...
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 02. Prosinec, 2010, 09:05:14 »

Mne osobne karob vooobec nechuti. A pocula som od Pruchovej to iste- ze karob je ovela horsi ako kakao.

A kakao je "zle" kvoli tomu, ze lahko vo vlhkom prostredi chyta plesne. No ja si ho kludne obcas doprajem - nie vo forme tabulkovej cokolady ale ako tenku polevu na kolac a podobne. takze no stress Smiley
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 06. Prosinec, 2010, 15:35:04 »

Jo já jsem také slyšela, že karob je horší než kakao. Mimochodem, i v karobu mohou být plísně. A když si člověk občas na MB dezerty dá kakaovou polevu, tak se mu nic nestane (pokud to nedělá často nebo toho nejí moc..) Wink Přeci jenom té polevy je tam opravdu maličko (třeba na MB cukroví).
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 10. Srpen, 2013, 19:21:51 »

Ahoj,
myslím, že i paní Terešová doporučuje kakao a karob střídat.  Mě tedy karob v prášku chutná víc než pecičku. Ten z prášku jsem lízala i samotný.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení