Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Nožový mixer x mlýnek na maso  (Přečteno 7606 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 24. Listopad, 2010, 12:04:20 »

Jakého pomocníka používáte k přípravě těst z obilovin, karbanátků? Já doposud mlýnek na maso, ale odrazuje mě zdlouhavé čištění. Zvažuju, že mlýnek vyměním za nožový mixer. (je mi jasné, že z pohledu energií je lepší mlýnek, ale fakt ho vytáhnu tak 1 x za měsíc......)
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Listopad, 2010, 22:57:23 »

no, já teda ještě nic z mb těsta nepekla..
mouka a trouba-pečení, to mi trochu nehraje..
ani jsem nedělala karbanátky..ale ty nevadí žádnému mému přesvědčení!!díky za tip..
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Listopad, 2010, 23:50:58 »

Nevidím to jako problém, je to na spestření, nebudeš to používat denně  Wink
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Listopad, 2010, 07:06:37 »

no jasně, ale já si nemyslím, že pečená mouka je dobrá věc..
pro někoho možná, to neříkám, ale pro mě, subjektivně samozřejmě..musím říct, že mi nedělá dobře..
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 26. Listopad, 2010, 10:22:59 »

Já taky neodpovídala na pečení a mouku , ale na použití nožového mixéru  Wink

A k té mouce a pečení. Pokud ti to nedělá dobře, tak to nejez. Ale jinak pokud se tahle kombinace jí opravdu jen jako spestření, tak je to úplně ok a hlavně v zimě.
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 26. Listopad, 2010, 15:25:46 »

presne tak, ja pouzivam rucny mixer,ked robim napr karbonatky a uplne skvele, oplachnem vodou nadstavec a je cisty Smiley mlyncekom by sa mi asi nechcelo a ani ho doma nemam...
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 01. Prosinec, 2010, 10:02:35 »

Citace
Já taky neodpovídala na pečení a mouku , ale na použití nožového mixéru  Wink

aha, to jsem ale trdlo, chích
Zaznamenáno
jiřík
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 08. Leden, 2011, 22:10:06 »

Ahoj, holky tady, chtěl jsem se zeptat na nožový tyčový mixer, už nějakou dobu zvažuji jeho koupi. Co si o něm myslíte, chtěl jsem se zeptat na váš názor? Zajímalo by mne, jestli víte na co všechno se dá při MB stravě vlastně  použít? Tak jestli byste některá mohla písnout svoje názory, k čemu všemu je mixér v MB kuchyni dobrý. Já vlastně ani nejsem striktní MB, takže zatím ani nemám doma mixér, dokonce ani mlýnek na maso nebo na mák. Postupně však plánuji trochu dovybavit kuchyň, ale nemám moc představu na co všechno lze tyčový mixér využít. Zajímalo by mne jestli tyčový mixér dokáže zastoupit tyto dva přístroje(ml. na maso a obyč. mixér) dohromady v jednom přístroji. Někdo tady zmínil přípavu karbenátků z luštěnin např. cizrny apod. Mudr. Strnadelová píše v knížce Radost z jídla, že se mají lušt. nebo obil. pomlýt v mlýnku na maso. Zajímalo by mne, jestli v tomto případě lze nahradit mlýnek tyčovým mixérem, jestli to někdo víte? Dále by mne zajímalo, jestli se tyčovým mixérem, dejme tomu nějak výkonnějším např. 700W nebo i slabším dají rozdrtit namočené sojové boby pro přípravu soj. mléka či okary, jestli se to nezačne zasekávat- tělo mixéru je pomerně úzké a v něm jsou uloženy ty nože, jestli to některá víte? Nevíte, některá jestli se se silným tyčovým mixérem dá připravit např. sezamové máslo Tahini z opražených sezamových semen či taky arašídové máslo, zajímalo by mne to?Slyšel jsem, že prý by mělo jít i podomácku nějak vyrobit.
Nevíte také někdo v kterém obchodě v Brně mají teď povánoční slevy na silnější tyčové mixéry(700W)? Díky za případné info.
Děkuji všem za případné reakce.

Zaznamenáno
jiřík
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 18. Leden, 2011, 11:58:12 »

Mohl by mi, prosím,pěkně někdo odpovědět na můj předchozí dotaz ohledně nožového tyčového mixéru? Předem děkuji za reakce.
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 18. Leden, 2011, 13:54:19 »

Přiznám se, že tyčový mixér používám poměrně často - hlavně při přípravě omáček, pomazánek, kaší apod. Samozřejmě si uvědomuji, že je to z hlediska MB nepřirozené, jde o elektrický přístroj, ale přesto mi vyhovuje a připadá mi praktický. Mám-li čas, rozmělním třeba zeleninu vidličkou nebo přes síto, ale... většinou jsem ráda, že stíhám denně ta tři teplá pestrá jídla připravit, a tak mi "nožák" usnadňuje práci. Ale třeba jde jen o zvyk.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 18. Leden, 2011, 14:01:03 »

Osobně vařím docela jednoduše, a tak většinou nepodstupuju několikafázové úpravy jídel (bere to čas). Ale tyčový mixér (nebo jak se jmenuje) mám a občas ho využiju na rozmixování nejčastěji zeleninového nebo luštěninového základu, aby vznikly omáčkovité a pyréovité pokrmy (mňam). Samozřejmě že makrobiotika radí (pro děti a nemocné bezvýhradně) všechno dělat ručně (třeba pasírovat), bez působení elektrických strojů, ale někdy je to moc velký požadavek...
Moje oblíbená jídla jsou třeba na tenhle způsob:
Podušená cibule, petržel nebo pastinák a příp. jiná zelenina, rozmixovat s trochou uvařené obilniny a dochutit, aby to mělo chuť tradiční omáčky.
Červené nebo běžné cibule dusit s kysaným zelím, zahustit, rozmixovat.
Někdy k zelenině přidám povařené tofu, je to pak krémovější.
Anebo třeba uvařenou cizrnu (s mrkví moc dobré).
Na zjemnění se může přidat třeba tahini.
Kdo nemá problém s vyráběnými rostlinnými smetanami (obsahují karob nebo jiné podivné přísady jako xanthan a kdovíco), může je tam nakonec pro větší lahodnost prsknout.

Kdybych ještě jedla chleba, dokázala bych si představit spoooustu variant senzačních pomazánek připravených z uvařených luštěnin a zeleniny. Nápadů by bylo... Chce to jen zkoušet.

Karbanátky sama kvůli horší stravitelnosti nevařím, a tak nevím. Ale podle mě uvařené luštěniny tím "namlít" půjdou, když to asi nebude moc husté.

Másla ze semínek taky nedělám.

Ale mixér bych klidně doporučila. Kde ho však dostat, ke všemu v Brně, které mě úplně míjí, nevím.

Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #11 kdy: 18. Leden, 2011, 16:59:11 »

Ja som si kupila nozovy mixer asi pred polrokom...Neviem ako som bez neho mohla doteraz zit!!!  Grin Naozaj- pouzivam ho na vyrobu strukovinovych omacok, na pomazanky, alebo dokonca aj na rozmixovanie obilniny na pyre... Neskutocny pomocnik, naozaj vrelo vrelo odporucam, neviem si predstavit mliet vsetko na rucnom mlynceku. Dokonca aj orechy nemeliem, ale posekam tym mixerom za chvilinku Smiley som spokojna
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 19. Leden, 2011, 02:52:52 »

Ja ho mam taky a je to jeden z nejpouzivanejsich nastoju v me kuchyni.
Muzes to pouzit na vse co pises, jen kup nejakej silnejsi a pocitej ze kdyz budes delat neco tvdsiho a hustsiho, ze je to dost makacka a taky dej pozor at nespalis motor. Ale na polivky, omacky a treba humus je to super.
Navic zadne slozite myti, spodek se da oddelit a myt v mycce.
Zaznamenáno

kachina
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 01. Únor, 2012, 15:39:11 »

můžete prosím někdo doporučit mixér (značku, typ) silnější, aby mixoval i ořechy? byla bych moc vděčná Smiley dík
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 11. Únor, 2012, 15:34:58 »

ahoj, já mám klasický braun mx2050 tvar přesýpacích hodin se skleněnou nádobou, aby se tam daly dát teplé věci, jediné co nezvládl, bylo tahini:)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení