Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Nožový mixer x mlýnek na maso  (Přečteno 7602 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
jesenka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 11. Únor, 2012, 16:57:14 »

Ahoj, mám doma Zepter, dokáže toho hodně, ale tahini jsem ještě  nezkoušela. Dcera dělala oříškové máslo a tvrdila, že perfektní. Pak ještě je prý dobrý Ronic partner. Osobní zkušenost nemám.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Míša a kluci
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 11. Únor, 2012, 20:37:37 »

ahoj, já používám braun 550 mr buffet - výkonný 600w, sekáček na ořechy, nože a nádoba na krájení různých tvarů zeleniny (na picles i přílohy super), nerezová nožka, jsem moc spokojena. doteď jsem používala 300W nějaký neznačkový, taky fungoval, ale má plastovou nožku a motor už je po letech užívání tatam. mám malé děti, tři kousky :-D, a používám ho velice často i přesto, že všichni víme o energii takového pokrmu své - ale hlavně má energie při přípravě jídla je důležitější, než použití tyčáku. mě by zajímal něčí tip na umístění mlýnku na maso tak, ať ho mám denně po ruce - mytí mi nevadí, jen zkrátka zatím nevím, jak ho umístit, aby byl furt po ruce připravený. já bych ho užila téměř denně. a ještě uvažuji o pasírovači (pořizovací cena za nerez pasírovač přes 1000kč, ale na omáčky a pomazánky by mohl být fajn - máte někdo zkušenost??? díky moc
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 12. Únor, 2012, 19:43:33 »

Míšo, koukám, že ty by jsi potřebovala přípravnu, takovou tu místnost co musí dnes mít každá hospoda  Smiley Tam by jsi mohla mít všechny možné přístroje trvale, jinak v normální kuchyni to nevím jak to vyřešit. Jestli máš pidikuchni jako já,  tak moc vymýšlet nemůžeš.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #18 kdy: 30. Březen, 2012, 21:41:30 »

Ja mam tenhle a je vyborny. Orechy dela skvele v tech nadobkach ktere je videt na obrazku (tj na orechy spis pouziju tyto nez tycovou cast).
Zaznamenáno

Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 26. Listopad, 2012, 19:55:26 »

Já jsem právě pokusem o mandlové máslo odrovnala nožovou vložku ve velmi kvalitním stolním mixéru Eta Roll Eyes Naštěstí mi ji v rámci záruky vyměnili za novou...ale byla úplně seškvařená, protože do stolních mixérů se suché věci bez tekutiny dávat nesmí...nevím jak to tady některým může se stolními mixéry fungovat? I v návodu k obsluze se píše, že mixér může být zapnutý max. 2 nebo 3 minuty v kuse, kdežto na máslo je třeba aspoň 10 až 15 minut.

Já chci pořídit kuchyňského robota, který by právě zvládl dlouhé sekání a bez tekutin. Není tady nikdo kdo by mohl doporučit takovýto přístroj, kde bych mohla  mandlové máslo vyrábět bez obav??
 Smiley
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 10. Únor, 2013, 18:39:57 »

Kdyztak se o to mandlove maslo pokusim a pak dam vedet. Zatim jsem jenom delala orechy na jemno, coz je v tom mem temer okamzite
Zaznamenáno

Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 10. Únor, 2013, 20:18:30 »

Nakonec jsem pořídila malý bosch, MCM 4200, a vypadá to slibně! Zatím jsem máslo nezkoušela (snažím se teď ořechy a semena omezovat), ale snad za nějaký čas...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 24. Srpen, 2013, 21:29:34 »

Ahoj,
stroj má svou energii, člověk také.  Taky máme domamixér, mě se to však nějak nelíbí, ale uznávám, že je to velký pomocník. Docela by mě zajímalo, zda MB poradci také používají el. spotřebiče např. ten mixer, nebo dávají přednost mlýnku na maso. Pokud mixujeme, tak bychom měli pokrm vrátit na plotnu, aby dostal opět klidnou energii.
Ke karbanátkům:
Nevím, zda mamka mixovala luštěniny - čočku nebo hrách, ale byly výborné. Je ale pravda, že mamka i karboše z masa pro tátu dělá v ruce.
Pokud je uděláme v troubě, mají nejjangovější energii, pokud na oleji na pánvi, mají jang energii, ale myslím, že se dají i napařit, to by pak byla jin energie. Ovšem nevím, zda by se daly karboše obalované napařovat, to by asi nešlo.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení