Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Chceme dát neočkované dítě do školky - ja to zařídit?  (Přečteno 4893 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 25. Listopad, 2010, 10:00:46 »

Ahoj, naší malé je 4,5roku a rozhodli jsme se, že od příštího školního roku ji dáme do školky. Jenže nemá potřebné očkování, něco zezačátku jsme jí nechali dát, ale nemá vše doočkováno a ani mít nebude. A máme tu bohužel jen jednu školku, kde to zřejmě vyžadují.

Prosím poraďte, potřebujeme od nějakého lékaře získat papír, který by chránil jak nás, tak naši dětskou doktorku. Něco jako, že má kontraindikace proti očkování. A také pokud možno papír, že se našemu dítěti nedoporučuje jíst jídlo ve školce. Máte s tím někdo zkušenost. Jsme od Plzně, ale dojedeme kam bude potřeba. Předem děkujeme za rady :-)))
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Listopad, 2010, 11:06:15 »

Nemohu poskytnout žádné vlastní zkušenosti, protože moje dcera je už dospělá a v jejím dětství jsem se, bohužel z důvodu vlastní neznalosti a neinformovanosti, řídila radami doktorů, takže všechna očkování jsou jen jedním ze zel, která jsem na ní napáchala, což si nyní, taky bohužel (protože mi to moc na klidu nepřidá  Huh?), zhusta uvědomuju. Ale doporučuji alespoň tyto stránky (pokud je neznáš). Myslím, že i tady se dá objevit dost informací a osobních zkušeností: http://www.rozalio.cz/
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Listopad, 2010, 11:50:13 »

Školky mají tohle psané jen ve vnitřních předpisech, jinak v zákoně to není ( pokud mám správné informace) , takže to, že dítě není očkované, není důvodem ho nevzít. To, že není očkované neznamená, že je nějakým přenašečem nemocí, že je nějak víc infekční než děti očkované. Naíc se všude dočítám, že právě mezi očkovanými dětmi dochází nejvíc k těmhle nemocem, proti kterým se očkuje.
Chce to sehnat doktora, který napíše, že má takové reakce na očkování, že se musejí přinejmenším odložit. Nebo přes hygienu, že tam napíšeš dopis se všemi svými důvody..nebo tam zajdeš a oni by ti měli vyhovět přinejmenším tak, že se to odloží.
A ktomu jídlo, tvoje dítě není povinné jíst ve školce. Nikdo mu to tam nemůže nutit. Ale třeba by ti nějaký doktor napsal.

Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 25. Listopad, 2010, 13:23:06 »

El, mně je to všechno jasné, jenže praxe je taková, že nenaočkované dítě (nenaočkované bez oficiálních zdravotních důvodů) do kolektivu vzít nesmí. Nejen kvůli svým předpisům, ale pokud by na to přišla hygiena, tak dostanou pokutu. Totéž s nejedením ve školce, pokud není papír od doktora, tak tam dítě jíst musí. Nelze donést vlastní svačinku, protože by jim to třeba nějak infikovalo jejich jídlo, he he..
NO ono to vlstně moc k smíchu není. Tak snad se najde někdo, kdo mně poradí na koho se můžeme obrátit.
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Listopad, 2010, 13:53:38 »

Jedině sehnat doktora, kterej ti to napíše. Jinak to asi nepůjde.. Sad

mě to přijde spíš k pláči. Komunismus všude kolem nás jak vyšitej Sad Já doufám, že školku využívat nebudu muset, nevadí mi jen to jídlo a očkování, ale i přístup učitelek.

Pak jedině sehnat školku soukromou, kde by ti mohli vyjít vstříc. Nebo třeba nějaké mateřské centrum má i mini školky..

Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 25. Listopad, 2010, 14:01:44 »

Mudr Josef Jonáš zhotovil preparát který je ovlivní detoxikaci od očkovacích látek a je schopen též ochránit organismus před očkováním kterému se nevyhneme.Dobré je pokud to jde testovat očkovací látku na klientovy před aplikací a zároven zjistit bude-li organismus schopen se očkovacích látek detoxikovat.Mám s tím dobré zkušenosti se svými klienty bez rozdílu věkového. Ahoj K
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 25. Listopad, 2010, 22:52:03 »

kdybych se mohla vrátit do školkovských let, přála bych si, aby mi doktorka napsala, že nesmím spát po obědě..hihi
byly to vždycky dvě pročuměné hodiny do stropu..

jo a tady je rodičovské forum, které by tě mohlo zajímat..
http://www.slepicarna.cz/
« Poslední změna: 25. Listopad, 2010, 22:54:38 od rakwička » Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 26. Listopad, 2010, 16:17:22 »

máme pětiletou holčičku, do školky chodí, ne ale každý den, většinou to vychází dvakrát týdně, nemáme doočkováno, ale zatím to nikdo neřešil, s jídlem je to kříž před obědem si lze dítě vyzvednout, svačinky jsem svedla na alergii na potraviny, které se používají, není pravda, že by se do školky nesmělo dát dítěti jídlo, jen musí být jakoby koupené, to určitě se svými samolepkami Hamoše dokážeš imitovat...
Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 27. Listopad, 2010, 23:12:04 »

ahoj Leni, v naší školce stačilo, že jsem měla napsaný papír, že dítě je schpno navštěvovat dětský kolektiv. kontakt bych ti mohla dát, ale paní už není oficiálně pediatr. a co pí Strnadelová? ta by ti to napsat nemohla? mudr přeci je. mam od ni taky kontakt na jednoho mudr, ale nejsem si uplne jista, že bys pochodila, ale muzes to zkusit. mozna že  tom pocatecnim ockovani muzes mit vyhodu, ale troufam si tvrdit, že ti žadný mudr nemůže napsat, že má dítě kontraindikace, nebo, že je naočkováno...  s alergií na potr by to melo byt jednodušší Smiley dyžtak mi písni email nebo zavolej, můžem o tom poklabosit.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 10. Srpen, 2013, 21:02:51 »

Ahoj,
všeobecně je tady dlouhé vlákno o očkování, ale tohle mě také zaujalo. El,  jsem opravdu upřímně zvědavá, jak budete řešit školku a jídlo v ní, nebo jak to vůbec budete dělat. Dáš malou do školky či ne? Před obědem  si asi lze děti vyzvednout, ale to by asi maminky musely pracovat nevím jak, na půl úvazku? Nebo podnikat doma jako to dělá Ro.Le., jinak nevím. Zajímjí mě dál zkušenosti.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 11. Srpen, 2013, 09:49:40 »

Dvorjar, nám se to neočkování vyřešilo tím , že žijem v zahraničí. Tady neexistuje povinnost očkovat. Zatím ji teda nikam nedáváme, ale možná budu mít za 14dní práci na částečnej úvazek a našli jsme tu moc pěkný zařízení, kde hlídají děti od malinka do tří let. Co jsem zběžně koukala na jídelníček, tak to není tak hrozný jako v čr, takže s menší úpravou to bude ok..(tou úpravou myslím i to, že doma dostane takové jídlo aby se to trošku srovnaalo..)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 11. Srpen, 2013, 11:11:50 »

Ahoj El,
kde žijete v zahraničí? Já myslela, že žijete v Čechách. Dáš odkaz na ten jídelníček, já bych taky ráda mrkla pro zajímavost. Jo a prosím, napiš, kdo napsal tu knížku Koncept Kontinua. Doufám, že název dobře píšu.
A pro mě podstatná informace:
Jsou tam obrázky? Pokud bych byla nucena ji skenovat, tak skener je bere jako znaky a tabulky rozhází, tak proto se na to ptám.
Jak se vlastně dělá to, že když jí dítě ve školce, tak doma se musí upravit strava tak, aby se to vyrovnalo? To mě taky zajímá.
Díky, El, že tu jsi a trpělivě odpovídáš na dotazy.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 12. Srpen, 2013, 10:58:09 »

Nechci veřejně psát kde :-)
Ten jídelníček si z hlavy nepamatuju, jen jsem při návštěvě mrkla nic mě netřísklo do čoí.
Koncept napsala Jean Liedloffová. Já už nevím, jestli tam jsou obrázky..
To záleží na tom, co tam dítě jí.. úplně obecně bych to napsala tak, že pokud tam dítě nedostíví obilí, tak bych ho doma přidala a tak..
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 12. Srpen, 2013, 14:22:24 »

Ahoj El,
a co když tam malá dostane brambory, taky ti to nevadí? Párkrát do roka brambory nevadí, ale já si pamatuju, že na základce jsme je mívali každý týden.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 12. Srpen, 2013, 15:38:14 »

Tady se brambory moc nejedí.. a párkrát mi to nevadí :-) A pokud nebudu chtít aby to jedla, tak se stačí s nima domluvit..
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení