Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: my new macrobiotic life =)  (Přečteno 8824 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
margie
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

"Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod."

Zobrazit profil
2 0
« kdy: 25. Prosinec, 2010, 18:09:30 »

ahojte  53

k makrobiotike ma "dotiahla" kamoška, ktorá mala problémy počas užívania HAK, skoro ju to stálo život a tak začala s MB. Smiley
možno by ma na toto ani nedostala, ale keďže mám problém, dala som sa na to  Wink
už vyše roka mám cystu na vaječníku a lekári s ňou nič nerobia, len mi vždy oznámia, že sa zväčšuje  Huh?
3roky ma trápia bolesti v pravom prsníku a lekári? vždy to isté:nič tam nevidia, tak to neriešia.. len ma rok po roku objednávajú na sono a myslia si, že tým mi pomáhajú..  Huh?
ale mňa to už nebaví a rozhodla som si pomôcť sama  Wink
už cca.2mesiace žijem makrobioticky, prečítala som Krížovky života, Kushiho diagnostiku, teraz čítam Výživu podla 5elemntov pre matku a dieťa, keďže budúci rok by sme chceli bábätko  hugs Srdce
po prečítaní týchto publikácií a získaní informácií aj z internetových stránok som pochopila, že NECHCEM priniesť nový život do "špinavého domčeka"  71
a tak začínam na sebe makať  Wink
mäso, mlieko a mliečne výrobky, múka-mi vôbec nechýbajú!!! len tie sladkosti.. moja droga a to doslovne  Sad Sad Sad

som na začiatku svojej cesty, ale verím, že po nej budem kráčať aj s vašou pomocou.. hlavne v tom smere, čo papať, lebo mne už došli nápady  Embarrassed Huh?
Zaznamenáno

krásny deň všetkým :-)
margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Prosinec, 2010, 20:24:35 »

prave som sa docitala, ze aj Madonna sa stravuje makrobioticky brokolice Banan

a zrkadlo v kupelni mi dokazalo, ze moje vajecniky este nie su v poriadku (dalsi tvrdy pupak na brade  Huh?)
Zaznamenáno

margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Prosinec, 2010, 20:50:20 »

a este sa chcem s vami podelit, co som sa za dva mesiace studovania makrobiotic.literatury dozvedela a naucila,napr.:
5-7hod.pracuje hrube crevo, treba sa vyprazdnit,
7-9hod.ranajky,
9-11hod.pracuje slinivka, mozme ujest susene ovocie, abo nieco "sladke",
11-13hod.obed,
13-15hod.je vhodny cas na navstevu zubara, kedy su zuby menej citlive,
15-17hod.bylinkove caje,
17-19hod.vecera,
19-21hod.srdce.
Zaznamenáno

margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Prosinec, 2010, 13:01:46 »

ahojte, na SK je dnes krasny slnecny dnik  Smiley Smiley Smiley

rano som si odstavila mrkvu s kvapkou zazvoru  mnam
cesto na palacinky-zo spaldovej muky sa mi uz chladi mnam
a prave popijam sezamovy cajik na spravidelnenie menstruacie  Wink

idem pracovat, mam na tieto dva tyzdne vianocnej dovolenky toho az az..
krasny dnik  Cool
Zaznamenáno

happy.lenulka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 03. Leden, 2011, 14:57:31 »

ahoj :-) taky koukám, že s makrobiotikou začínáš ... :-) Jsem ráda, že v tom nejsem sama... A jak se ti daří?
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Leden, 2011, 12:15:59 »

ahojte, sme doma  ;)boli sme na tyzdnovej lyzovacke, bolo super, konecne je zo mna lyziarka zaciatocnicka Smiley Smiley Smiley
partia mala zaplatenu stravu v penzione, ale ja som si doniesla vlastnu stravu a uz mi ju tam len zohrievali.
cudovali sa nielen moji kamosi,ale aj ostatni, co sedeli pri nasom stole.
ale mne to bolo jedno.

musim priznat, ze cez tieto sviatky som mala vela prehreskov, ale snazim sa zmobilizovat sily a idem na vacsinou-makrobioticku stravu Wink

na poste ma uz cakaju susene listy daikonu, tak si cez tyzden zacnem robit sedacie kupele a zazvorove obklady.
hnusoba cysta ma zacala dako boliet Sad :(a na brade pribudol dalsi velky tvrdy pupak Huh? Sad

aku mate skusenost so stavami?zeleninovymi? zevraj je vhodna mrkva s kvapkou zazvoru rano  Wink

happy.lenulka, ahoj kocka, ano, zacinam, teda snazim sa makrobioticky papat uz od konca oktobra  Wink mojim problemom su ranajky, kedze si ich nestiham pripravit a tak papavam ovsenne vlocky so sojovym mliekom a susenym ovocim.
ale niekto mi poradil, ze pri mojom probleme-cyste na vajecniku by som nemala pit ziadne mlieka, ani ovsenne, tak rozmysla, co na ranajky.
a zevraj by som mala obmedzit hlavne cukor-co je mojim problemom,
aj na chate som neodolala vianocnym kolacikom Huh? Huh? a tiez ovocie, ktore obsahuje cukor (aj ked len prirodny).
citrusy som obmedzila, mozno aj preto som v tomto chripkovom obdobi zdrava Wink
popijam zazvorovy caj a ked nieco na mna lezie, dam si kuzu, goji, zazvorovy caj a cesnak-ten ja milujem Grin Wink Tongue

ide to pomaly, ta zmena, hlavne ked na teba okolie reaguje-ze ako to jes, ved nic nejes a ochories..

ak ti mozem poradit obedy, tak mne tiez velmi chutia strukovinove polievky Tongue a pridam tam miso, ktore je velmi dolezite pre nas organizmus.
potom si robievam tofu, seiatan, alebo napr. na dovolenke som mala azuki na sampinonoch  :Ppodla mojho manzela vyzeraju azuki ako klieste  Grin maju take male napucene hlavicky Grin

ale moj mangel sa pomalicky chyta ;Ddzobka slnecnicove semienka(oprazene), ja ich papam casto kvoli kyseline listovej  Wink
minule si dal so mnou hrstkovu polievku,
vcera som mu vecer odstavila petrzlen, zevraj stava z petrzlenu podporuje spanok a dnes zhodnotil, ze sa mu lepsie spalo Wink
dnes mu skusim vecer odstavit grep, zevraj aj tato stava podporuje spanok, tak uvidime.. Wink

mozem sa poradit? kolko vody by sa malo vypit na lacny zaludok a s akym mnozstvom citrona?
moja mami na tomto ficala v minulosti, lebo sa o tom niekde docitala, ze to tak robievali stari majovia.. Wink

krasny dnik vsetkym, ja idem makat na vyskume.. musim si pohnut, maj sa blizi.. Wink

a vsetko dobre vsetkym makrobiotikom do noveho roku. hlavne nech sme zdravi a stastni, lebo to je to naj.,od coho sa vsetko ostatne odvija.

PS:este jedna otazka, vsetci si pestujete zeleninu a strukoviny doma?alebo ich kupujete?lebo mna okolie presviedca o tom, ze kupena zelenina a strukoviny su plne dusicnanov a ziadne dobre zlozky v nich nezostavaju, tak to mam jedno, ci zjem hormonove kura,alebo dusicnanovu zeleninu.. Huh? Huh?
« Poslední změna: 08. Leden, 2011, 12:27:39 od margie » Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 08. Leden, 2011, 14:39:27 »

Ahoj Margie,

té vody vypij větší hrnek a dej tam jen pár kapek toho citronu..

Já bych spíš řekla, že je tu málo lidiček, kteří si pěstují sami, což je podle mě škoda..  protože vypěstovat luštěninu je snadné..a zeleninu také.. Je lepší když koupíš bio, ale i nebio je mnohem lepší než hormonové kuřecí maso  Wink

S těmi zeleninovými šťávami teďka v zimě opatrně. Mysli na to, že je to jen š´táva ze zeleniny a to je její jinová složka.. Zeleninu bys měla sníst komplet, to znamená využít i natě..což asi dělá málokdo, ale třeba taková nať z mrkve je fajn jako zelené do polívky. Mám ji zasazenou celou zimu a jen odstříhávám  Wink

Papa  Wink
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 08. Leden, 2011, 18:35:50 »

ahoj EL, dakujem za rady..  Wink

chcem sa este spytat, ja som si teraz kupila petrzlen, odrezala som ho a dala do vody, aby som mala cerstvu vnat, ale mangel tvrdi, ze mi to necydrzi.. tak ako sa to robi?  Grin
A, ako konzumujete melasu?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh??? ja som si ju dala asi 2x na lyzicku a zjedla, ale nechuti mi to tak. dajte nejaky tip,ako to zjest tak,aby chutila??? Very Happy
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 08. Leden, 2011, 19:39:47 »

Lepší je zasadit to do hlíny  Wink Ve vodě by ti to taky rostlo, stačí tři dny a uvidíš tu změnu, ale hlína je hlína..

Melasu nee  Wink je to extrémní jin...
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 09. Leden, 2011, 11:13:16 »

El, tak si kúpim ten črepníkový  Wink

a preco melasu nie?mam slabu anemiu a melasa by mi mala pomoct.. Roll Eyes
Zaznamenáno

margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 09. Leden, 2011, 14:49:26 »

obed na zajtrajsi prvy pracovny den po 2tyzdnoch dovolenky navareny :-P

zostalo mi tofu, tak som ho osmazila na cibulke, podliala vodou, okorenila bylinkovym vegi veci a do vychladnuteho nakrajala uvareny ruzickovy kel a oplachnute olivy.
co poviete?
radte, ved sa len ucim.. ;-)

a aku zeleninu pouzivate pri pripravach ranajkovych kasi??? ;-)
Zaznamenáno

margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 09. Leden, 2011, 18:51:43 »

rozmyslam, ako by som sa dostala k tejto knizke?! Huh? Roll Eyes http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0870405314/brucesaysbala-20
Zaznamenáno

Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 09. Leden, 2011, 19:05:39 »

rozmyslam, ako by som sa dostala k tejto knizke?! Huh? Roll Eyes http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0870405314/brucesaysbala-20

Nechceš třeba zkusit jako "náhradu" od Strnadelové a Zerzána- Radost ze zdravých dětí, nebo B. Temelie & B. Trebuth- Výživa podle 5 elementů pro matku a dítě.? Obě knihy jsem četla a je tam "návod" jak se stravovat před narozením, v těhotenství i potom v době růstu dítěte.. Sice se ještě na otěhotnění nechystám, ale chci změnit stravu dříve, než budu chtít mít miminko :-) Podle TČM se mají páry na početí potomka připravovat cca 2 roky a hlavně posilovat ledviny, ve který je uložená "esence", která je dědičná a je to vlastně to nejlepší co potomkovi předají.. proto tak dbají na její kvalitu:-)
http://knihy.abz.cz/prodej/radost-ze-zdravych-deti-dvd
http://knihy.abz.cz/prodej/radost-ze-zdravych-deti
http://knihy.abz.cz/prodej/vyziva-podle-peti-elementu-1

Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
El
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 09. Leden, 2011, 22:40:16 »

Ahojky Margie,

protože melasa je z cukrové třtiny..

Na anemii si uvař polévu koikoku... ale jinak taky jsem měla anemii a nic jsem s ní aktivně nedělala a sama se srovnala. Zrovna v listopadu mi dělali krevní obraz a krvinky úplně normální..

Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 10. Leden, 2011, 19:14:41 »

plinka, dikes za typy, vyzivu podla 5elementov pre matku a dieta som uz prestudovala.. ale nesuhlasim so vsetkymi nazormi.. odporuca aj maso a ine potraviny, ktore makrobiotici nekonzumuju..  Wink

el, mozes mi poradit, co vsetko je jin?ake jedlo, aka uprava jedla? vopred dikes  Wink Smiley
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení