Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: my new macrobiotic life =)  (Přečteno 8822 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 10. Leden, 2011, 19:20:58 »

ahoj Margie,

mrkni na to do knížky, většinou jsou v knížkácH i tabulky a je tam popsáno podle čeho to poznáš, ok ?
Co máš doma za knížky?

PS:když jsem byla v jinovější kondici a byla zima, tak jsem se masu nebránila. Mb není o tom něco striktně zakázat, ale jíst podle toho jakou má kdo kondici.. a ještě k tomu musí vybrat to nejvhodnější.
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

"Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod."

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 11. Leden, 2011, 16:16:44 »

ahoj, mam kushiho a vyziva podla 5elementov Wink

vecer aj dnes som citala.. knizku o surovej strave-ovocie a zelenina, co si o tom myslite?SUROVA STRAVA? zit len z nej?
a autor sa vyjadril, ze strukoviny nie su vhodne, lebo v susenom stave su kyselinotvrne!!!
vyliecil vela ludi-aj z vaznych diagnoz surovou stravou..

a ked som si precitala postrehy z prednasok na makrobiotika.aspone.cz, tak som zistila, ze co jeden odporucal  druhy mu vyvracia..  Huh? Huh?
jeden soju kaze, druhy ju zakazuje a pod.
mam v tom akysi misung Huh? Huh? Huh?

susene listy daikonu mam uz doma.. dnes si spravim prvy sedaci kupel, len nemam vanicku, tak mam len taku vacsiu misku, ale zmestim sa do nej Grin Wink

docitala som sa aj to, ze maso sa sem tam moze?tak moze,ci nemoze?mam v tom chaos Huh? Huh?

a aj co sa tyka ovocia, mam pocit, ze makrobiotici maju nan zmiesane nazory  Huh?

« Poslední změna: 12. Leden, 2011, 21:26:20 od margie » Zaznamenáno

krásny deň všetkým :-)
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #17 kdy: 11. Leden, 2011, 16:40:10 »

Citace
ahoj, mam kushiho a vyziva podla 5elementov Wink

vecer aj dnes som citala.. knizku o surovej strave-ovocie a zelenina, co si o tom myslite?SUROVA STRAVA? zit len z nej?
a autor sa vyjadril, ze strukoviny nie su vhodne, lebo v susenom stave su kyselinotvrne!!!
vyliecil vela ludi-aj z vaznych diagnoz surovou stravou..

a ked som si precitala postrehy z prednasok na makrobiotika.aspone.cz, tak som zistila, ze co jeden odporucal  druhy mu vyvracia..  Huh? Huh?
jeden soju kaze, druhy ju zakazuje a pod.
mam v tom akysi misung Huh? Huh? Huh?

susene listy daikonu mam uz doma.. dnes si spravim prvi sedaci kupel, len nemam vanicku, tak mam len taku vacsiu misku, ale zmestim sa do nej Grin Wink

docitala som sa aj to, ze maso sa sem tam moze?tak moze,ci nemoze?mam v tom chaos Huh? Huh?

a aj co sa tyka ovocia, mam pocit, ze makrobiotici maju nan zmiesane nazory  Huh?

Margie, nesnaž se pátrat po tom, co se smí a co ne. Tady na fóru je spousta těch co maso (převážně ryby) jedí i spousta těch co ho nekonzumují vůbec. Hodně je těch co jedí ovoce (převážně místní) jen zřídka a taky jsou tu tací, kteří ho konzumují bez větších zábran.

Snaž se nejdřív pochopit a zažít základní principy dvou sil, s kterými MB ppracuje a pokus se naslouchat svému tělu aby jsi si vytvořila vlastní "na míru šitý" model, jak Ti MB bude fungovat. To co najdeš v knihách jsou obecná doporučení, ne jízdní (nebo hůř vězeňský) řád.
Hodně štěstí na Tvé cestě, věř, že nebude lehká ani krátká a jednoduchá, ale určitě obohacující.
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #18 kdy: 12. Leden, 2011, 09:37:52 »

Ahoj Margie,

pokud se někdo stravuje jen čerstvým ovocem a zeleninou, nic nevaří, tak je jeho jídleníček extrémně jinový.Ale mb se snaží o vyrovnání energií a ne o příjem jednostrané stravy, v tomhle případě ectrémně uvolňující.. Pokud bys byla v extrémně jangové kondici, tak je tu možné jakési vyléčení, ale velice krátkodobé-než se tělo vrhne do opačného extrému.

Každé makrobiotické doporučení plyne z toho, jakou máš kondici a co je vhodné pro tebe...proto ty musíš zkoumat sama sebe, studovat.. naučit se cítit v jaké kondici se nacházíš a naučit se cítit co ti dělá dobře a co ne. Tohle ti druhý člověk nikdy nemůže přesně říct, protože to jsou informace, které znáš jen ty..  doporučení je pořád jen doporučení, není to zákaz nebo příkaz, je to jen něco k zamyšlení a ty to buď vyzkoušíš protože si myslíš, že to bude ok nebo ne..

Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 15. Leden, 2011, 11:35:13 »

ahojte, tak sa dalej vzdelavam  Wink uz som v polovici knizky od Dr.Jonáša:Krížovka života a plánujem si kúpiť aj jeho kuchárku  Wink Smiley
stiahla som si aj tabuľky o potravinách jin a jang.
ak som to správne pochopila, leto je teplé, preto v ňom rastú potraviny jang a zima je studená, preto sa majú papať potraviny jin..  rice eat
nemylim sa?  Embarrassed

na ranajky som mala zeleninovu stavu, mrkva, zeler a cvikla.. sem tam nemoze zaskodit  Wink

ale co sa mi stalo vcera vecer, mangel odstavil pomarance a urobil jeden pohar stavy aj mne. dovtedy mi nic nebolo, ale ked som ho vypila, prisla na mna strasnaaaaa zimnica.. tym som si overila, ze citrusove plody naozaj ochladzuju Undecided Huh? Roll Eyes
a tak ich pit uz v zime nebudem!!!no co, najlepsie je, ked si clovek nieco overi na vlastnej kozi.. Wink

dnes ma caka sojove masko, len aku prilohu k nemu?naparenu zeleninu,ale aku obilninu???psenova kasa?moze byt?hm?  Wink

a nedostala som odpoved na moju otazku, naozaj strukoviny prekysluju??? Roll Eyes Huh?
Zaznamenáno

El
Host
1 0
« Odpověď #20 kdy: 15. Leden, 2011, 12:10:52 »

Ahoj Margie,

v jangovém-teplém prostředí rostou plodiny spíše jinové ochlazující. Naopak v jinovém -chladném spíše ty jangové. Představ si jak v teplém prostředí roste všechno do výšky a nastavuje se slunci, naopak, tam kde je chladněji se vše drží spíš u země..

V létě je na místě se víc ochlazovat a v zimě naopak ohřívat, takže zima přeje jangovějším potravinám.

Zeleninové šťávy se hodí do teplého léta. Mysli na to, že z té zeleniny vypiješ hlavně její jinovou složku.. neochladí tě to tak jako šťáva z pomeranče, ale i tak to ve větší míře může někomu v zimě škodit.

Luštěninu bys měla mít v jídelníčku zastoupenou každý den a nemusíš se bát, že tě zakyselí. Společně s obilovinou je to nejdůležitější , co bys měla jíst...
Nejvíc tě zakyselí nadměrné množství jídla v hloupý čas, sladkosti-cukr, tropické ovoce(kort teď v zimě) a taky špatný spánkový režim.., špatné žvýkání..

Sojové "maso" je extrudovaná potravina-působí na něj vysoké teploty. A proto se v makrobiotice moc nejí. Vysoká teplota zničí vše dobré , co soja obsahuje. Takže pokud soja, tak nejlépe ve formě natta, tempehu..

Kombinací můžeš vymyslet velikánské množství, tak zkoušej, co tibude nejvíc vyhovovat Wink
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 16. Leden, 2011, 00:47:13 »

Ahoj Margie,

něco jsem ti našla:
Nápoj z korzické řasy – 5-10g vařit 10-20 minut. Vypuzuje červy, posiluje žaludek, rozpouští hleny a tuky nashromážděné kolem dělohy a pomáhá při odbourávání nádorů a cyst na vaječnících a děloze.

Ale bohužel nejsem ta povolaná, co by ti řekla, co je to korsická řasa.. třeba to za mě udělá jiný přispěvatel.:-)

Tak ať se daří Wink
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 16. Leden, 2011, 20:24:02 »

el,dikes  Smiley Smiley Smiley

plinka, tiez dik Wink Smiley len kde tu riasu zozeniem? Roll Eyes Wink

ja som vcera vecer a dnes maximalne porusila makrobioticke zasady.. co uz.. mam stav nudze Very Happy blizia sa moje dni a ja by som zjedla aj cukrara Very Happy ;-)

ale na zajtra mam nachystanu psenovu kasu s fazulkami azuki a aj cerstvym salatom  Smiley
Zaznamenáno

margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 18. Leden, 2011, 12:45:13 »

ahojte, poradite mi, cim zrazit teplotu? drkocem sa od zimy, lieky nechcem  Sad Sad Sad
kuzu som si dala do caju, doma si dam goji, umeboshi slivky momentalne nemam Sad pomoze aj zazvorovy caj???poradte. vecer ideme do divadla, ale ja sa -od teploty- citim hrozne  Huh?

PS:uz viac dni sa chcem s vami podelit o moju novinku  Smiley miznu mi popraskane zilky na pravom stehne, ktore som tam mala asi od puberty, zuzuju sa a miznu  Smiley Smiley Smiley sranda  Smiley
« Poslední změna: 18. Leden, 2011, 13:22:36 od margie » Zaznamenáno

margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 19. Leden, 2011, 09:42:37 »

ahojte, pomoze mi pri teplote kuzu? v noci som si MUSELA dat paralen  :(cela som horela, tocila sa mi hlava, musela som mat vysoku teplotu.
a poradte mi, ako casto sa moze umeboshi slivka? dala som si vcera poobede, ale nepocitila som v zaludku zlepsenie.
mozem si dat aj dnes? a kuzu napoj 3x denne mozem?
poradte prosim, nechcem ATB Sad Sad Sad
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 19. Leden, 2011, 11:00:15 »

To mas tak vysokou teplotu?
Nemuzes to proste nechat byt? Mit teplotu, nechat telo at se cisti jak chce?
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 19. Leden, 2011, 11:50:46 »

neon, no v noci som mala asi riadne vysoku.. ako mala som z vysokych horuciek mala selest, nechcem riskovat.  Huh? Sad
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #27 kdy: 19. Leden, 2011, 12:48:32 »

Riskovat co? Ze se ti telo treba procisti? Wink
Pokud mas vysokou, tak chapu, ale zkus si ji aspon zmerit.

V "Potraviny, lék náš vezdejší":
Nezapomeňte také, že lehké horečky (teploty) není nutné normalizovat.

Jinak je tam jako hlavní nápoj používané kuzu se špetkou soli nebo sojovky.

A goji bych si zrovna pri eliminaci nedaval.
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 19. Leden, 2011, 17:08:41 »

no ja som si ju aj merala ;)ale nas super digitalny teplomer ukazuje ako chce Angry a ortutove uz nepredavaju, su zakazane Huh?

no ale je mi lepsie, uz som aj chut na hrachovu polievku dostala Smiley

este si dam kuzu cajik vecer a snad prespim bez problemov celu noc Wink Smiley

inak, ozyva sa moj zlcnicok  Huh? Huh? Huh?
pred rokom som s nimi mala velke problemy, stale ma tlacil do chrbta Huh?
vtedy mi Dr. na sone povedala, ze vsetci ludia maju zlcnik v tvare C a mne sa-nevie ako-zmenil na U.
mate s tym niekto skusenost?

vysledky krvi na gynekologii na onkomarkery su OK, tak som radaaaaa Smiley Smiley Smiley

len som este v januari mala absolvovat sono prsnika, chodim kazdy rok, pre tie neustavajuce bolesti...
ale akosik som sa rozhodla, ze tento rok pojdem-ak vobec pojdem Embarrassed-neskor.
Kushi pise, ze sono a mamografia sposobuju rakovinu,zabijaju cervene krvinky, tak naco provokovat  Embarrassed Wink
uvidim ako zaberu zazvorove obklady Wink
Zaznamenáno

paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 19. Leden, 2011, 19:11:52 »

margie, kolik jsi rikala, ze je ti let? S temi nadry... my zeny je nemame jen tak pro nic za nic, ale z urciteho duvodu (kojeni). Takze nejsou-li pro tenhle duvod vyuzivany, maji tendenci k ruznym bolestem, cystam, mastitidam a dalsim neplecham. Po porodu a kojeni vse vymizi. Alespon takhle mi to loni rekl jeden vyhlaseny gynekolog.

Neone, ty radikale! Wink
Citace
Nemuzes to proste nechat byt? Mit teplotu, nechat telo at se cisti jak chce?
Citace
Riskovat co? Ze se ti telo treba procisti? Wink

Nezapomen, ze nejsme vsichni z jednoho testa a ze, vzhledem k tomu, ze neznas margiin zdravotni stav, bys ji mohl takovymi neodbornymi kategorickymi postoji treba i nepomoct (nechci pouzit slovo ublizit, protoze koneckoncu je jen a jen na margi, co z rad si k srdci vezme a co ne). Neni vsechno jen cerne nebo jen bile...  Tongue
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení