Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Zuby - alternativní léčení  (Přečteno 6999 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Zpievanka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 02. Leden, 2011, 22:22:32 »

Před časem mi samovolně vypadly větší kousky plomb ze stoliček. Občas začnou zuby bolet. Bolest je mírná, nezávislá na teplotě potravin, ale cítím ji až ve spodní čelisti. Zatím vzniklé zubní krátery pečlivě čistím dentální nití, používám kvalitní pastu od firmy Lavera, občas vyplachuju ústa slanou vodou a na noc vždy rozžvýkám chlorellu pyrenoidosu, což zatím moc dobře pomáhá, bolest vždy na čas ustoupí, jen nevím, jak dlouho mi to vydrží.
Nedokážu posoudit, jedná-li se o samoléčbu těla a mírná bolest je tedy přirozeným jevem, nebo jde-li o zhoršující se stav, který bych měla rychle řešit.

- Víte někdo o alternativním zubaři, který se na problém zubů dívá z celkového pohledu včetně psychosomatického hlediska?
- Četla jsem článek o léčení zubů skořápkami z vajec a výplachem z kostivalu. Máte někdo zkušenost?
- Znáte nějaké dobré lékaře (zubařka, gynekoložka) v Brně?
- Máte nějaké osobní léčebné metody, které se vám osvědčily?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Leden, 2011, 08:06:59 »

Ja bych definitivne sla co nejdriv k zubari a nechala udelat nove plomby. Snad ti nekdo doporuci dobreho, a preju at nejakeho brzo najdes. U plomb se neda zas az tak moc zkazit, takze bych neotalela dlouho a nechala to proste spravit.
Zaznamenáno

happy.lenulka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 03. Leden, 2011, 19:51:37 »

ahoj, pokud si budeš dávat spravovat zuby, tak si rozhodně nech dát bílé plomby... normální amalgánové akorát uvolňují rtuť a olovo, sice v malých dávkách, ale po čase se to u citlivých lidí může projevit klidně i otravou...
takže když už, tak bílé plomby
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Leden, 2011, 07:37:03 »

Teď jsem zrovna četla v "Kushim", že jediným správným a bezpečným materiálem při opravách zubů je zlato.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Leden, 2011, 13:37:15 »

My se těm se zlatejma zubama smějem, ale ono na tom fakt něco bude! Smiley Viz ten Kushi.

Jinak jsem dnes byla u svého ex-zubaře v ČR, páč mě prostě bolí zub a mezi řečí jsem řekla, že jsem si nechala vyměnit ty amalgámy za bílé a kdyby měl v ordinaci kameny, tak asi skončím potupnou smrtí.. Smiley
Zuby nehty bránil amalgám a až takovým nepěkným způsobem - zesměšňováním práce mého italského zubaře, řečmi o komerčních záležitostech a dotazem, zda jsem už někdy slyšela o někom, kdo by na to jako umřel?
Tak si říkám, proč je asi v Itálii tu úžasnou zubní výplň už nějaký ten pátek v zubařských ordinacích zakázáno používat?  Eek
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Leden, 2011, 09:30:23 »

Zpievanko - jde o to rozlišit, jestli má ta bolest původ v zánětu nebo je to pouze reakce citlivého dentinu a nechráněných hlubších struktur zubu. Někdy se také stává, že se pod výplní vyvrtaného zubu opět obnoví kaz.  Roll Eyes
Ale jak píšeš - prozatím jsi našla způsob, kterým si docela úspěšně pomáháš, když k tomu i podle možností vyladíš jídelníček, měl by ti čas a intuice napovědět ...
Na dobrého dentistu by i mohli dát tip lidé z brněnského MB klubu - udělej si za nimi výlet ...   Blob
P.S. Pravděpodobně ti budou chtít udělat RTG - je dobré se na to předem připravit - nadopovat řasou a ume ...  Wink

Každopádně držím palce, ať ti to dobře dopadne ...  Sparkle brokolice 761 Sparkle
Zaznamenáno
monkeystyle@seznam.cz
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 07. Leden, 2011, 11:48:45 »

Zdravím,
zdravím, taky jsem příznivce bílých plomb, hold vývoj jde neustále vpřed. Já osobně kdybych měl přebytečných asi 20 tis. Kč(konkurence se zvyšuje asi před rokem by to bylo 35tis. - víc klinik to začíná používat), tak bych si nechal všechny zuby ošetřit ozonem, údajně to obnoví zub i dírku po kazu - samozřejmě, že nějakou extra velkou díru to asi neobnoví.
Ale jinač bych taky doporučil vyzkoušet ajurvédksé zubní pasty - v hodně prodejnách zdravých výživ je prodávají. Také údajně zelený čaj Zhu Cha(gunpowder) má pozitivní vliv na chrup. No a konečně v makrobiotice se tuším používá na zuby prášek Dentie nebo tak nějak. :-)
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 07. Leden, 2011, 11:55:29 »

bílé plomby nejsou taky výhrou- plomba musí vyplnit celou díru a ty bílé v tomhle nejsou moc dokonalé a často vypadávají nebo se kolem vytváří kaz znovu..

Každý zoubek souvisí s nějakým orgánem, takže je důležité se zaměřit na to se kterým orgánem daný zoubek souvisí a podle toho jednat.. myslím, že v Kushiho diagnostice to je..
Jinak na moje zuby působí jako balzám dentie.. nebo i samotná mořská sůl.. 

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 12. Září, 2012, 11:17:17 »

Ahoj El a ostatní,
napišt mi prosím stranu, kde jsou v Kushim zuby a ty orgány, moc mě to zajímá. V které je to knížce?
Jarka
Zaznamenáno
Rozárka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 20. Březen, 2015, 10:33:14 »

Ahojte:-),

prosím věděl by někdo o dobrém zubaři v Praze, který netrvá hned na tom trhat zub, když je tam nějaký problém-konkrétně mám na mysli zuby moudrosti.
Prostě zubař, se kterým se dá rozumně domluvit. Děkuji moc.
Klidně můžete i do zpráv.

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #10 kdy: 20. Březen, 2015, 16:33:57 »

Pozor na to vymenovani existujicich amalgamovych plomb za bile - pri odvrtavani se muze uvolnit vic rtuti nez za existence te plomby v ustech za zivot. Ja mam amalgamovou jednu a neminim ji z tohoto duvodu nahrazovat.

Zubni pastu pouzivam za zdrave vyzivy, bez fluoru a sladidel, a misto ustni vody jen vodu s morskou soli a v ni namacim mezizubni kartacek. Tu vodu se soli mi poradil muj zubar kdyz jsem mu rekla, ze me vadi, co je v komercnich ustnich vodach.
Zaznamenáno

pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 22. Březen, 2015, 00:32:15 »

Ad vymenovani amalgamu za bile-mas pravdu Torq, pokud do toho chcete jit, tak se ujistete, ze zubar bude pouzivat ochrannou rousku kolem vaseho zubu. Nevim ted jak se tomu cesky odborne rekne, ale je to takovej ctverec gumy--jakoby z nafukovaciho balonku--, kterej vam upevni kolem zubu, co bude vrtat, a natahne ji do ctverce, co vam ochrani zbytek dutiny ustni, takze pripadny odvrtavany prach se vam nedostane do kontaktu s dutinou ustni. Mne to takhle delal u vsem amalgamu, co jsem menila za bile. Je to i takove hygienictejsi:)) na Youtube se to da videt v akci.
Zaznamenáno
Pája Mrkvičková
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 06. Říjen, 2018, 20:49:04 »

Ahoj, mám taky problém se zubama. V poslední době mě bolely dásně, tak jsem přestala jsem jíst uplně cukr aji ovoce asi na týden(i normálně nejím klasický bílý nebo třitinový cukr) a bolest mě opustila, ale pro jistotu jsem zašla k zubařce. Ta mi zkontrovala zuby a řekla, že mám horní 7 se zánětem a musím ji vytrhnou. Já jsem pociťovala předtím jen bolení dásní a bolest zmizela a ten zub mě nijak zvláště nebolel(poze menčí tlak). Tak jsem řekla že chci ještě s vytrhnutím počkat (nenesla to moc dobře a začla mi vykládat o tom, že mi nateče tvař...bla...bla...bla). Jsem zastáncem toho že tělo je schopno se samo léčit a že zuby mají spojitost s orgány a psychikou, proto si nechci trhat zub. Neznáte nějakého alternativního zubaře v Brně, nebo nějaké rady jak samoléčit zub. Přece jenom tomu moc nerozumím a nevím zda by mohla mít zubařka pravdu, proto žádám spíš o alternativního zubaře, který by mi poradil a ne hned rval zub.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení