Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jablečný ocet  (Přečteno 3926 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Paloma
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 05. Leden, 2011, 11:31:01 »

Ahoj všem,

ráda bych se zeptala zda někdo nemá zkušenosti s výrobou jablečného octa Very Happy.....nebo neporadil kvalitní český výrobek?? Wink
Zakoupila jsem si Bzenecký jablečný ocet, a dnes ráno s hrůzou zjistila, že jsou v něm KONZERVANTY........má blbost, ale v octě bych je rozhodně nečekala..(mj. s kysaným zelím jsem už také poučená....

děkuju....
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Leden, 2011, 11:38:02 »

Ahoj,

je to už docela dlouho , co jsem ho doma zkoušela vyrobit. Už přesně nevím, jak, ale myslím, že jsem nastrouhala jablka a zalila vodou a nechala kvasit. Byl dobrej.. Ale jak dlouho tam byl, to už nevím.. Každopádně se to dá..  Wink a nic se do něj přidávat nemusí..
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 08. Leden, 2011, 11:49:26 »

Recept na domácí jablečný ocet:
• Jablka omyjeme, odstraníme okvětí a stopku a nadrobno je i s jaderníkem nastrouháme. Touto hmotou naplníme 5 litrovou sklenici asi do poloviny a zalijeme pramenitou vodou. Přidáme 10 dkg cukru na 11 vody a kůrku chleba, zavážeme prodyšnou látkou a necháme v teple kvasit.
• Denně hmotu l—2krát zamícháme dřevěnou vařečkou a necháme stát 14 dnů až 3 týdny. Po 3 týdnech obsah sklenice procedíme a necháme stát 6 týdnů bez míchání. Pak ustátý ocet několikrát scedíme a usazeninu profiltrujeme.
• Pokud chceme mít ocet průzračný, provádíme filtrování několikrát za sebou. Nejlépe je nechat přefiltrovaný ocet opět nějakou dobu odstát a znovu přefiltrovat. Dokud se na octu tvoří „zátka“, není kvašení ukončeno.
• Domácí jablečný ocet má lahodnější chuť a není tolik agresivní
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 08. Leden, 2011, 14:40:34 »

ten cukr jsem tam nedávala a šlo to taky  Wink
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 09. Leden, 2011, 11:03:02 »

Určitě to půjde i bez cukru, recept je stáhnutý z knížky od Partykové, sám jsem to nedělal...
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Leden, 2011, 14:45:49 »

http://makrobiotika.aspone.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=411
http://makrobiotika.aspone.cz/e-shop/Detail-Produktu.aspx?VyrobekID=167
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 12. Září, 2012, 20:09:26 »

Ahoj, já  teda nevím, ale jak dlouho toto vydrží, je to sice ocet, chápu, El a Ro.le, ale žádné konzervanty tam nejsou. To udržuje asi kvašení, aby se to nezkazilo, že?
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení