Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Plínčin zápisník aneb Makrobiotika a Já  (Přečteno 12398 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Plinka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #30 kdy: 08. Únor, 2011, 10:02:34 »

Kdy jsem uviděla, jak je ten pohled západní medicíny povrchní- léčba příznaků a to hlavně léky..největší byznys ve zdravotnictví.

Naprosto s tebou souhlasím.. já jsem začla na volném prodeji v lékárně pracovat těsně před maturitou a teď už taky vím, jak to nefunguje.. i když na obranu lékáren musím říct, že ještě stále existují magistři, kterým jde hlavně o pacienty a ne o byznys.. bohužel jich je jen poskromnu..
A když k tomu přidám studium na VŠ, kde se vlastně vůbec neučíme jak to chodí v praxi, ale jen tu vznešenou teorii, tak mám někdy obrovskou chuť s tím praštit.. ale zas mi pak dojde,  že by to byly vyhozené roky snažení, úsilí a financí a pak mi nezbývá než zatnout zuby, držet krok a počkat, než tu skončím..:-) pak už nikomu nebude vadit, jak myslím a jak jednám..  Cool
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
Wl
Host
2 0
« Odpověď #31 kdy: 08. Únor, 2011, 10:44:02 »

pozorovatel: „Byznys“: ), zajímavá věc..., začali jsme takřka podle stejných knih.  Moje první byla Kushiho:Potraviny, lék vezdejší, to jsem ale mb ještě nedělal. Zaujala mě tam (tenkrát pro mě těžko uvěřitelná) poznámka, že makrobiotik by neměl dostat chřipku a ,jak jinak,  „krtek“ : ). Vařit jsem začínal právě podle Byznysu se zdravím, což je patrně „nejtvrdší“ mb kniha, co znám.  Spíše tedy pro silnější nátury. Takže gratuluji: ). Je v ní ale řád a disciplína, které se, když je na tom člověk ještě špatně, určitě hodí.
Ty tvoje pochybnosti o mb, to by bylo docela zajímavé téma. Třeba se potkáme v nějaké té čajovně: ).

Plinka: Lékárna a makrobiotika, to je zásadní střet. Myslím, že to budeš víc a víc cítit. Vlastně je to prodej (většinou zbytečných, škodlivých) chemikálií versus alternativní (a to je-li možno bez chemikálií) způsob života.
Znám ale také, od loňska tuším že už, čerstvou lékarnici, která rovnou navázala studiem TČM. Ta však momentálně makrobiotiku poměrně dost hodně „šmudlá“.
No, však ty to určitě vyřešíš dobře: ).
P.S. Blízcí se kupodivu postupně přidali: ).
« Poslední změna: 08. Únor, 2011, 10:46:40 od Wl » Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 08. Únor, 2011, 14:07:00 »

Vařit jsem začínal právě podle Byznysu se zdravím, což je patrně „nejtvrdší“ mb kniha, co znám.  Spíše tedy pro silnější nátury.
Jsem právě v knihovně, tak jsem si ji půjčila a je to opravdu "síla".. Je krásné jak má paní Průchová sílu bojovat s větrnými mlýny.. už jsem od ní přečetla skoro všechny knížky a obdivuji její úsilí a nasazení Smiley

Plinka: Lékárna a makrobiotika, to je zásadní střet. Myslím, že to budeš víc a víc cítit. Vlastně je to prodej (většinou zbytečných, škodlivých) chemikálií versus alternativní (a to je-li možno bez chemikálií) způsob života.
Znám ale také, od loňska tuším že už, čerstvou lékarnici, která rovnou navázala studiem TČM. Ta však momentálně makrobiotiku poměrně dost hodně „šmudlá“.
No, však ty to určitě vyřešíš dobře: ).
P.S. Blízcí se kupodivu postupně přidali: ).
Už tu "zbytečnost" pomalu objevuji.. a mám občas pocity demotivace ve studiu.. ale zas si říkám, že jen co tu skončím, tak se na TČM pod SinBioS taky vrhnu:-)
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
Wl
Host
1 0
« Odpověď #33 kdy: 08. Únor, 2011, 15:59:20 »

... Chci začít!! Zvládnu to!!:-)  ...tak jsem si ji půjčila a je to opravdu "síla"..  ...už jsem od ní přečetla skoro všechny knížky a obdivuji její úsilí a nasazení...

Jj., ty to asi fakt zvládneš! : )).
« Poslední změna: 08. Únor, 2011, 16:01:23 od Wl » Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #34 kdy: 08. Únor, 2011, 16:48:04 »

Bude skvělé mít mezi příznivci makrobiotiky odborníky, kteří budou moct přicházet s podloženými argumenty, jak co funguje - pro naši společnost ovlivněnou a určovanou pohledem tzv. západních věd to bude do diskuze přijatelnější způsob než jen třeba "ezoterické" přístupy.
Myslím, že v mezioborovosti a důkladném studiu (ovšemže s prověřováním praxí:)) je budoucnost.
Zaslepené obhajování a brojení proti druhým táborům, bez vůle osvojovat si poznatky jiných oblastí je omezené. Hlavně otevřenost...
Tak, Plinko, vytrvej ve svých ambicích a entusiasmu a studuj. Budeš mít dobrý vklad.
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 09. Únor, 2011, 15:20:53 »

Moc děkuji za milá a povzbudivá slova. Wink

Studuji samozřejmě dál (jak farmacii, tak MB:)) a dnešním dnem pro mě začíná nová kapitola... bylo to právě dnes v poledne, co jsem si došla pro klíče od privátu a pomalu si tam stěhuji své věci.. a nový byt má jednu výhodu: mé nové spolubydlící jsou sice maso-cukro-mlékožravé, ale moc nevaří... spíš skoro vůbec a tak se v kuchyni budu moci realizovat do haleluja:-) dokonce jsem tam našla mezi hrnci letitý zaprášený papiňák.. a spoták je plynový.. co víc si přát?:-)

Protentokrát se loučím, protože odnáším další várku věcí:-)
Mějte se a smějte se Wink
« Poslední změna: 15. Duben, 2011, 14:26:17 od Plinka » Zaznamenáno

Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 01. Březen, 2011, 14:52:39 »

Je tak pro zajímavost jsem si přečetla článek na prozeny.cz ( http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/kojenec-a-batole/20446-deti-tohle-jist-nesmi ) a musím se přiznat, že ho teda moc nechápu... hlavně odstavec o desetiletých dětech..

"Do deseti let – celozrnné pečivo jen výjimečně
Přestože v rámci zdravé výživy je usilovně doporučováno celozrnné pečivo, pro děti vhodné není. Do tří let by ho neměly jíst vůbec, ale vyhýbat by se mu měly až do deseti let. „Celozrnné pečivo obsahuje velké množství vlákniny, ale malé děti ještě nemají zcela vyvinutý trávicí trakt, takže by jim to mohlo činit potíže,“ potvrzuje Hana Knížková. Pokud totiž dítě moc nepije a ani nemá příliš pohybu, může mu velké množství vlákniny způsobit bolesti břicha či zácpu. V opačném případě, kdy má tekutin i pohybu dost, může trpět na průjmy. Proto celozrnným pečivem rozhodně šetřete. „Výjimečně je možné ho dětem dát, ale převažovat by mělo rozhodně pečivo bílé,“ dodává Hana Knížková."

a dostala mě následující věta: Co čím nahradit? Ořechy a semena – Vitaminy a mierální látky, které ořechy a semena obsahují, se dají získat i z ovoce a zeleniny. Polynenasycené mastné kyseliny pak například z rostlinných tuků a kvalitních margarínů.

Asi mám holt jiné myšlení Grin Very Happy
« Poslední změna: 15. Duben, 2011, 14:25:58 od Plinka » Zaznamenáno

Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 21. Březen, 2011, 19:53:01 »

Deníčku deníčku.. už jsem do tebe dlouho nepsala.. stydím se... a mám se za co stydět.. protože stále více podléhám svodům a nástrahám sladkého kolem sebe, na kterém jsem kdysi byla závislá.. žádná jiná potravina mého minulého stravování mi tolik nechybí.. jen to sladké... Sad Dokonce jsem měla nedávno chuť na uzeninu konkrétně na párky s kečupem, ale zvládla jsem to.. vlastně napůl.. dala jsem jsi tofu párek, ale nevím nakolik je v MB takovýto druh tofu přípustný a navíc byl docela kořeněný.. ale uzeninu jako takovou jsem neměla:)
potřebovala bych nakopnout, abych si uvědomila, že bych se měla vyhnout i cukru..
« Poslední změna: 15. Duben, 2011, 14:25:41 od Plinka » Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #38 kdy: 21. Březen, 2011, 20:17:54 »

On tě ten cukr nakope sám Smiley
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 21. Březen, 2011, 20:39:36 »

On tě ten cukr nakope sám Smiley
však já vím, ale tomu bych se chtěla vyhnout..
« Poslední změna: 15. Duben, 2011, 14:24:57 od Plinka » Zaznamenáno

Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 11. Duben, 2011, 21:15:34 »

Tak po dlouhé době se zas mám čím pochlubit:-) tentokrát je to úspěch chlebový:-)
Podařilo se mi vyrobit si vlastní kvásek a právě jsem si dopekla v pořadí druhý chlebík (resp. třetí, ale ten nejprvnější byl se sušeného kupovaného kvásku a vůbec nevyběhl..).
Och... krásně nám to tu voní a už se těším, až si ho zítra v práci sním ke svačině:-)

Teď mám další cíl- upéct mamce (nemakroušce) dortík k narozkám tak, aby ji chutnal a vlastně ani nepoznala, že to je MB:) Nemá někdo ze zkušenějších nějaký typ? Nejlépe takový recept, kde se nepoužívá mixování a amasaké? (Nemám totiž na toto kuchtění dostatečné vybavení, ale doufám, že se to brzo změní:-)

A ještě několik dotazů do pléna:

- Mohl by mě někdo ujistit, že při praktikování MB lze pomoci člověku od artrózy a osteoartrózy... Potřebovala bych nějaké argumenty pro mamku... Je sice krásné se o ni v pozdějším věku starat a ulevovat ji od bolesti, kterou ji tato nemoc asi přinese, ale ještě krásnější by bylo ji od postupu nemoci pomoci už teď, kdy je ještě relativně dost času... Koukala jsem do knížky MB léčebný talíř od p. Lužné a nějaké rady tam jsou, ale vaše argumenty by mi taky docela pomohly:-)

- O prázdninách budu bydlet s přítelem, který není MB, ale je ochoten mé výtvory konzumovat a dokonce se na to prý těší, ale má dvě podmínky:
1) musí to vypadat
2) musí to chutnat...

O podmínku č. 1 se nebojím, ale podmínka č. 2 mi totiž trochu vrásky dělá... ale asi se uklidňuju tím, že si to kdyžtak dochutí podle sebe...
Navíc má trochu nadváhu a doufá (a já také), že by se mu s mojí pomocí mohlo podařit váhu trochu upravit... A má to jen takovou menší vadu na kráse.. jeho zaměstnání je časově náročné a sedavé a řekla bych i velmi nepravidelné, co se času na jídlo týče (vstává velmi brzy- cca 4- 5 hodina a vrací se mezi 20 a 22..) a nemá možnost si jídlo ohřát, tudíž to bude jistit jídlo z termosky...
Neporadil by mi někdo s vymyšlením rámcového režimu? Jen obecně a já si to pro něj poupravím:-)
A ještě, nějak mu potřebuju shrnout MB.. něco jako MB v kostce pro nezasvěcené:-)

Budu vděčná za každý tip, co mi napíšete ať už na dort, artrózu nebo rámcový režim pro přítele:-)

Vaše Plínka:-)
« Poslední změna: 15. Duben, 2011, 14:24:29 od Plinka » Zaznamenáno

Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #41 kdy: 15. Duben, 2011, 14:33:52 »

A je to..

Čištění dutin začlo dnes ve 13:30... a musím uznat, že na poprvé z toho žádné zlé zážitky nemám.. aplikovala jsem 8 x 2,5 ml a štípalo to jen asi při druhém kolečku, pak už to šlo, ale moc toho samozřejmě ještě neteklo... Jsem z toho sice taková trochu unavená, ale jinak dobré.

Ale řeknu vám, že jsem se už dlouho takhle hluboko nosem nenadechla, jak teď:-)

Taky jsem si dnes dala postní den.. jen teplá voda (někdy s citónem), bancha a chtěla bych si uvařit i lotos.. jak se dělá?
1 kolečko do šálku a chvíli povařit? A pak ten odvar vypít a kolečko lotusu sníst?

Zaznamenáno

Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 16. Duben, 2011, 19:07:04 »

Mno..
Dnes jsem vstala, udělala si výplach číslo 2 a musím říct, že to bylo o poznání horší.. i když to možná bylo tím, že jsem si dala 3ml do každé dírky 5x za sebou a po včerejším půstu jsem si dala lehkou snídani (naturalka s mrkví, semínky a klíčky)

Jinak jsem celý den taková unavená a trochu víc se potím... řekla bych, že mám takovou pseudochřipku... ale doufám, že to je znak toho, že se čistím:-)
Samozřejmě piji lotosový čajík a cítím takovou zvláštní tíhu na plicích, takže asi taky hlen:-) Takže mě zítra čeká zázvorový obklad, když se to nemá dělat večer.. a přemýšlím, že bych si ho teď předpřipravila a zítra ho ohřála a aplikovala... takže doufám, že to nebude vadit:-)
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #43 kdy: 16. Duben, 2011, 20:05:37 »

Zázvorový obklad na průdušky si můžeš dát i večer. A největší účinnost má čestvý...  Wink
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 16. Duben, 2011, 20:18:03 »

Zázvorový obklad na průdušky si můžeš dát i večer. A největší účinnost má čestvý...  Wink

Super:-) tak jdu tvořit.. opravdu bych potřebovala uvolnit:-)

Přesný návod jsem si našla v knížce "Potraviny lék náš vezdejší"Smiley
« Poslední změna: 16. Duben, 2011, 20:25:10 od Plinka » Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení