Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  
Autor Téma: Plínčin zápisník aneb Makrobiotika a Já  (Přečteno 11892 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Plinka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 17. Duben, 2011, 10:05:07 »

Zázvorový zábal bych včera úplně skvělý Wink taková forma relaxace.

VÝPLACH DUTIN Č. 3
Výluh jsem si udělala o poznání koncentrovanější a bylo to znát.. štípalo to už při první aplikaci.. ale pětkrát 3 ml jsem zvládla. Včera jsem se cítila jak při chřipce a dneska mám stále zalehlé uši... nedají se nějak odlehnout? Napadly mě ušní svíce... a samozřejmě pijí lotos a ten mi velmi zachutnal:-)
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
El
Host
1 0
« Odpověď #46 kdy: 17. Duben, 2011, 10:37:17 »

Ouška odlehnou hned jak se hlen zas osune dál  Wink vydrž..  ale ušní svíce klidně zkuse, určitě neuškodí a třeba dopomůžou hlenu se posunout...
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 17. Duben, 2011, 18:13:12 »

Tak jsem si dneska chtěla upéct chlebík a s hrůzou jsem zjistila, že mi v ledničce zplesnivěl kvásek.. asi za to může použití nepřevařené vody v rozmnožovacím/udržovacím procesu.. nojo, poučena pro příště Wink

Takže dneska místo pečení si kvásek znova založím...

Mám dotaz. Děláte všechny kvásky (myslím tím z různých mouk) stejným způsobem jako žitný kvásek?

Můj recept je takovýto:
1.den - smícháme 100g žitné mouky s vlažnou vodou a vytvoříme kašovité těsto, přikryjeme utěrkou a dáme na teplé místo
2.den - kontrola jestli už je nakyslý, promícháme :-) 
3.den - kvásek přikrmíme 100g mouky
4.den - těsto by mělo být nakyslé, tvořit bublinky a vonět příjemně, výrazně jako kvásek.
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #48 kdy: 17. Duben, 2011, 18:18:32 »

VÝPLACH DUTIN Č. 4
Když jsem si odpoledne proplachovala (tentokrát 8x 3ml), tak to teda docela štípalo a mám pocit, že už to zateklo docela daleko a taky jsem jednu chvíli i nějaké hleny vykašlala... Undecided Vždycky se mi ty hleny usazují jakovy za měkkým patrem a naštěstí mě z toho zatím dostává lotosový čaj, který vypiju po každém proplachu...
Ale teda dneska když jsem frkala, píchlo mě tak strašně v uchu, až jsem si vzpomněla na své záněty středního ucha v útlém dětství Angry a bolí mě to do teď... asi ještě rychle popoběhnu do lékošky a koupím si ty svíce, protože šťourat se neodborně v uchu se nemá a já mám pocit, že tam mám docela dost bordelu... ble
Zítra to bude určitě lepší:-)
Zaznamenáno

Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 18. Duben, 2011, 10:49:09 »

VÝPLACH Č. 5

Proběhl již tradičně 8 x 3ml bez větších zážitků, o kterých by bylo potřeba se rozepisovat:-) Ouška už odlehla a moc nebolí (a ani ty svíce nebyly potřeba Wink ), ale teda nos mám odřený... snad to spraví Borozan nebo od saloosu bambucké máslo s mentolovými silicemi.. jinak mě nenapadá, čím bych si to mohla namazat.

Jen si občas při záklonu připadám jak vrcholová gymnastka Very Happy sedím na okraji vany a pomocí druhého okraje a teď i dna se zakláním dozadu a čím víc se zakloním, tím hlouběji to teče (to je postřeh, co? Grin Grin Grin Grin )

A taky mi dneska došlo, proč mám větší problémy s levou stranou a včera jsem měla i zalehlé levé ucho a píchalo mě v něm... Oni mi totiž při každé návštěvě na ORL Evil vykládají něco o vychýlené nosní přepážce a hned by to operovali... Roll Eyes
a ta mi prý v nose zadržuje rýmu a hůř se mi smrká.. no něco na tom asi bude, ale pomocí toho výplachu je mi fakt skvěle...

Si připadám jak v reklamě na Olynth (svoboda pro nosy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ) Na výplach nosu přesličkou a anýzem by se měla udělat masivní kampaň a ne na nosní kapky Cool

Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #50 kdy: 18. Duben, 2011, 11:59:34 »

Zajímavá poloha :-) Já ležela na zádech a hlavu zakloněnou přes okraj postele, nebo řes židli  Wink
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #51 kdy: 18. Duben, 2011, 12:05:54 »

Zajímavá poloha :-) Já ležela na zádech a hlavu zakloněnou přes okraj postele, nebo řes židli  Wink
A to jsi měla někde poblíž nějaký lavor, kam ti odtekla přebytečná voda z nosu? Právě kvůli tomu odtoku sedím na vaně u umyvadla Smiley
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #52 kdy: 18. Duben, 2011, 13:20:33 »

Tak tohle mě trápilo jen rvní týden,pak už nic během výplachů nikam neteklo. A rvní týden to holt odneslo lino  Grin
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #53 kdy: 18. Duben, 2011, 21:37:20 »

VÝPLACH Č. 6- Nové postřehy

zkoušela jsem inovaci:
stříknout si naráz 3 ml do obou dírek... ze začátku pohodička, ale potom se to nějak zvrto a při sedmém výplachu a vyfrkání mě zas strašně píchlo v uchu a bylo mi z toho na zvracení, že jsem si ani osmý výplach neudělala a raději jsem šla odpočívat... no a píchání nepolevilo a tak jsem si ještě rychle doběhla do lékošky pro již omílané svíce a použila jsem obě na to ouško... a byl to moc příjemný pocit.. škoda jen, že ta svíce nemá tak metr.. když jsem ji měla v uchu, vypadalo to, že mě to už píchat nebude, ale teď už je to zas podobné jak před aplikací... Takže pokud se z toho do rána nevyspím, tak si zítra koupím další (ještě že taky pracuju v lékárně Very Happy )
A když to zhodnotím jako celek, tak mi výplachy vlastně vůbec nevadí a pokud mě to zbaví alergické rýmy a otravných návštěv na alergologii, tak budu neskonale šťastná Wink
Zaznamenáno

Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #54 kdy: 18. Duben, 2011, 22:59:47 »

Jako že máš potřebu se o kamarádku starat? Nebo proč Ti přijde hloupé ji "opustit"? Jí nepřijde hloupé nejít s Tebou?  Wink

Nemám potřebu se o ni starat.. přeci jen samostatná a dospělá je:-) Přijde mi hloupé ji opustit, protože jsem s ní rok a kousek bydlela, nesnáší změny- jeden z důvodů proč se nechce stěhovat- (a můj odchod ať chci nebo ne, změna bude)-jsem její opak.. a v neposlední řadě mám obavu, že se na mě naštve a nebude se mnou mluvit.. chodíme do stejného studijního kruhu.. Tak asi tak...

Dopadlo to jak jsem předpokládala... nebydlím s ní měsíc a půl a náš vztah je dalo by se říct pod bodem mrazu.. ze začátku jsme se ještě jakš takš bavily, ale pak se mi doneslo, že má pocit, že se ji vyhýbam (ale to byl jen její pocit) a teď už se na mě skoro ani nepodívá a sotva odpoví na pozdrav... nojono..
Jiná kamarádka mi nedávno říkala, že tento rok bude podle čínské astrologie zlomový a všechny vztahy, které nejsou založeny na pevném základu se rozpadnou.. takže to tak asi dopadnout muselo...
A když to zhodnotím celkově, tak jsem šťastná.. mnohem šťastnější než na koleji...:-)
Zaznamenáno

Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #55 kdy: 20. Duben, 2011, 19:56:57 »

VÝPLACH 7. & 8.
sedmý výplach jsem trošku odflákla výluhem z předešlého dne a byl jen takový rychlý před odchodem do práce.. přeci jen jsem nepotřebovala vypadat nemocně Smiley A v práci jsem si ani odpolední výplach neudělala.. no co. snad se tolik nestalo Smiley
Ale jinak mám ze sebe strasne dobry "profesionalni" pocit... chodi mi obcas do lekarny lide, na kterých je poznat, ze "by si asi dali říct".. měla jsem paní s ekzémem po celých rukách a že prý ji dávají jen kortikoidy (asi všichni tušíte co to je za driák Smiley ) a tak jsem ji doporučila jen promazávat, když ji konopna kosmetika nepomaha a když platila, tak jsem se ji jentak mimochodem zeptala, zda jí mléčné výrobky a paní že ano, tak jsem se s ni domluvila, že je zkusi na 14 dni vysadit.. pani odchazela spokojena a ma bylo krasně Smiley No a pak přišel pán a ten mě pořádně "prozkoušel" v účinků Kozlíku a z technologie tabletování a přípravy kapslí a tinktur.. tak jsem mu to všechno popovídala a on mě pak pochválil, že toho vím strašně moc a že jsem mu velmi pomohla.. Smiley Prostě to byl super den Smiley

No a dnešní osmý výplach byl teda něco...
udělala jsem si ho čerstvý a asi jsem dala méně vody než obvykle a pak jsem ho aplikovala ještě vlažný..
A řeknu vám, to bylo... štípala mě už první aplikace a už se asi dostává docela hluboko protože mě třeštila celá hlava a výluh jsem cítila až někde v čele Smiley třeba se mi rozpouští nějaká hluboká vrstva usazenin Smiley Kéž by.. No a uši mi docela "pracují".. Začlo to pícháním a zalehnutím, které jsem zlepšila vykouřením uší ušními svícemi a ted v nich pořád  cítím tlak a o tom, že mi v nich od včera zvoní se ani rozepisovat nebudu... Smiley

Užívejte sluníčka Cool
Zaznamenáno

EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #56 kdy: 20. Duben, 2011, 22:01:55 »

Tak jsi se do toho taky pustila?  Smiley

Prosimtě, když píšeš výplach číslo 8, tak to je osmý den, nebo čtvrtý den po dvou vypláchnutích...?
Mě příjde neuvěřitelné, že by ti osmý den bylo tak dobře, protože mě bylo straaaašně. Teď začínám pátý týden výplachů a pořád si připadám jako mírně nastydlá (rýma, občas i citlivý krk). A to jsem si na začátku naivně myslela, že za 3 týdny bude hotovo  Very Happy

V uších mi taky zalíhalo, píchalo, hučelo atd. Může to být fakt protivné, ale vydrž. Pokud ti pomáhají ušní svíce, tak to je fajn. Mě nepomáhalo nic, dokonce jsem zkoušela "vyplachovat" i uši, nahřívat, svíce... no vše možný, ale nic. Prostě jen trpělivě vyplachovat nos a vydržet.

Držím pěsti, ať máš dobrý průběh očisty, výdrž a trpělivost  Wink
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #57 kdy: 21. Duben, 2011, 14:45:45 »

Tak jsi se do toho taky pustila?  Smiley

Prosimtě, když píšeš výplach číslo 8, tak to je osmý den, nebo čtvrtý den po dvou vypláchnutích...?
Mě příjde neuvěřitelné, že by ti osmý den bylo tak dobře, protože mě bylo straaaašně. Teď začínám pátý týden výplachů a pořád si připadám jako mírně nastydlá (rýma, občas i citlivý krk). A to jsem si na začátku naivně myslela, že za 3 týdny bude hotovo  Very Happy

V uších mi taky zalíhalo, píchalo, hučelo atd. Může to být fakt protivné, ale vydrž. Pokud ti pomáhají ušní svíce, tak to je fajn. Mě nepomáhalo nic, dokonce jsem zkoušela "vyplachovat" i uši, nahřívat, svíce... no vše možný, ale nic. Prostě jen trpělivě vyplachovat nos a vydržet.

Držím pěsti, ať máš dobrý průběh očisty, výdrž a trpělivost  Wink

Jojo, taky:-) přečetla jsem si tvé reporty a pak celé vlákno o čištění a když všichni psali, že to pomáhá a dá se to vydržet, tak jsem si řekla, proč ne:)
Když píšu to číslo, tak to znamená pokolikáté ten výplach provádím.. prostě kolikrát jsem přiložila stříkačku k nosu a 5-8 zopakovala.. některý den si totiž nos vypláchnu 2x za den a někdy to stihnu jen jednou, ale alespoň jednou denně to provádím:-) a jako "upgrade" si ještě pro jistotu několikrát denně stříkám do nosu Sterimar /mam ho docela zasobu a rekla jsem si, že mořská voda snad ničemu nevadí/
Začala jsem s tím v pátek  15. 4. (takže zítrato bude můj první týden) a musím říct že nejvíc "zle" mi bylo následující den.. to jsem měla takovou pseudochřipku.. všechno mě bolelo, byla jsem unavená a furt něco teklo... pak to bylo proste celkem fajn a najednou se mi to všechno vrazilo do uší a ty teď píchají, hučí a všemožně jinak pracují.. aktuální stav je takový že v nich lehce píská a v tom levém mám takový zvláštní tlak a vadí mi ostré zvuky, poslouchání mp3 ve sluchátkách nebo i telefonování na levém uchu...
ale prostě to přežiju a zbavm se té otravné alergie.. antihistaminika jsem na to stejně nikdy poctivě nejedla a když mě skolila, dala jsem si jen jeden na odeznění akutních problémů...

Taky ti držím pěsti a mysli na to, jek ti bude nádherně, až se toho nánosu v nose zbavíš:-)

Jo btw. někde jsem u tebe četla, že jsi se "čistila" i od dámských problémů (křeče při menses atd...) mělas na to taky nějakou spešl očistnou metodu?:-)

Hezké Velikonoce Smiley
Zaznamenáno

EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #58 kdy: 21. Duben, 2011, 15:50:09 »

Jj, dočetla jsem se Makrobiotickém léčebném talíři, že ty konkrétní problémy můžou souviset se stavem jater. Tak jsem si vyhledala jaterní očistu, která se dělá olejem s citronovou šťávou. No a fakt mi to pomohlo. Ale těch důvodů k bolestivé menstruaci může být více. Pokud doma máš ten Makrobiotický léčebný talíř, tak do něj mrkni. Pokud ne, tak ti můžu ten kousek vypsat, ale to až večer, teď to u sebe nemám. A taky bych ti napsala podrobně tu očistu, pokud máš zájem.
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #59 kdy: 21. Duben, 2011, 22:59:37 »

Pokud doma máš ten Makrobiotický léčebný talíř, tak do něj mrkni. Pokud ne, tak ti můžu ten kousek vypsat, ale to až večer, teď to u sebe nemám. A taky bych ti napsala podrobně tu očistu, pokud máš zájem.

Talíř jsem si koupila jedničku.. k potřebě dvojky se snad díky MB nedopracuji  Grin Grin Grin Grin Grin
tu očistu bys mi rozepsat mohla, když bys byla tak hodná.. koukala jsem, že praktikuješ i střevní a koukala jsem i na ten odkaz, co jsi vkládala do jednoho z deníčků a vyrojilo se mi v při čtení mnoho otázek... ne tak otázek jako otazníků nad praktickým provedením celého toho rituálu.... Vím, že to tam je v bodech popsané jak za sebou a tak, ale to praktické provedení si zatim nedovedu představit.. ale asi bych pochopila, kdybych vyzkoušela.. ostatně jakou je to u všeho :-)

No a ještě prozatím poslední dotaz: Neznáš / Neznáte nějakého lektora/-rku popř publikaci, jak se naučit správně dýchat? V MB literatuře se dočítám, že základem úspěchu je trojúhelník STRAVA-CVIČENÍ-DÝCHÁNÍ... na stravu je MB, na cvičení Do-in, jóga, taichi, čchi-kung (nebo co tak jako ráno po probuzení cvičíváte??? chtěla bych inspiraci, protože ani jedno z vypsaných cvičení neumím.. jediné co umím je pozdrav slunci..Takže bych prosila o radu v této oblasti) no a s dýcháním si nevím rady už vůbec.. myslím tím to správné, ne jen fyziologický nepodmínený reflex, který mi zaručuje neudušení Smiley

No a ještě poznámka na okraj.. někde jsem četla, že jako ranní očista je vhodné tření kůže horkým ručníkem.. to mi taky nějak nejde do hlavy... Co si o tom myslíte? Popř. praktikujete to někdo?

Moc moc díky Cool
Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení