Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Mé nejoblíbenější ...  (Přečteno 3510 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« kdy: 07. Leden, 2011, 10:54:30 »

Drazí makoši, z95
nevím jak vy, ale já mám taková období, kdy mě něco velmi chutí a vařím to skoro furt a pak to jaksi přejde a mám zas jiného favorita. Zřejmě to souvisí s ročním obdobím, ale i s mým momentálním fyzickým a psychickým stavem.

Takže v tomto ledové čase :

Snídaně - jakákoliv kaše (většinou z dvojího zrní) s lžící tahiny, picklesem (jako játernice miluji kyselé) a blanšírovanou brokolicí (vím, není odtadyma, ale je to lahůdka, na které momentálně silně ujíždím... a ta nádherná zelená, ta sluší každému talíři).

Oběd - jakákoliv polívka (žádná výrazně nevede, možná chlebová nebo rybí, z mis určitě bílé), knedlíci + nějaká zeleninka v máčkovitém lóži.
Knedlíci jsou jasným favoritem, po letech zrnění a kašování a po spoustě rozvařených pokusů jsem se konečně dopracovala ke kompaktní verzi kterou lze udělat z jakéhokoliv uvařeného obilí a tak pařím knedle aspoň 2 x do týdne, přičemž mi pokaždé zbyde i na druhý den (aby ne, když se o to tak snažím...). K tomu nějaká ta zeleninovo-luštěninová glendička, picklesek, bonusem bývá  smažené hopsaidó a je obídek jak vyšitý.

Večeře jasného favoria nemá, většinou jsou to nějaké dojížďáky od oběda ... ale na úplný závěr je další hvězdička - jablko nakrájené a zkompotované v hrnku vody s kouskem cácvoru a skořicí - to je zahřívcí lahůdečka po které se mi sice lehce rosí brejle, ale nevadí, tělem se line teploučko...
 rice eat
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 07. Leden, 2011, 11:46:45 »

Jooo, takovej obilninove knedlíček to my doma taky můžem  Wink Taky to mám tak, že někdy se nemůžu něčeho nabažit a jedla bych to denně a pak to přejde... jo a k té brokovničce- klidně si ji tam dávej, ta krásná zelená je přece na jatýrka výborná  Wink
Zaznamenáno
Kamika
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Leden, 2011, 12:25:50 »

Tak sem, holky, hoďte nějaký recept na ty knedliky, osobně se o ně moc nesnažím a když už tak nejsou nic moc... ráda se dozvím jak na to Wink děkuji! Smiley
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 07. Leden, 2011, 12:36:25 »

Knedlíky - jakékoliv zbytky kaší a vařených obilovin nakvasím s CZ pšeničnou moukou (tak 5 hodin), pak zahustím ještě nějakou CZM a úplně nakonec vmíchám burizony. Pařím cca 20 - 30 minut ( tenisáky 25, velké šíše 30). Toť vše. Těsto musí být hodně husté.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 07. Leden, 2011, 12:47:42 »

já těsto nechávám kvasit s kváskem  Wink dělám to od oka.. těsto spíš hustší..
Zaznamenáno
Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Leden, 2011, 12:57:46 »

U nás doma jednoznačně vedou omáčky, naposledy pak kopračka s bílýma fazolema. To se pak moje "kobylky" doma sesednou a mimořádně u oběda či večeře neklevetí, ale jen žvýkají a mlaskají  Grin  Knedlíky nedělám, ale asi začnu. Většinou k omáčkám vařím klasickou obilninu, nebo knedlík z polenty (teda spíš hroudy z polenty). Já miluju pickles, po tom se můžu utlouct. Na podzim ujíždím na dýni. Denně a na všechny způsoby. Jo přeci jen ještě něco - kompůtky z jablek nebo hrušek je laskomina. Všichni doma pak milují fritovanou kombu jako kondiment  Tongue
Zaznamenáno

veronika26
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 07. Leden, 2011, 14:03:17 »

Ahoj ,nevíte prosím  jestli  se ty knedlíky můžou nakvasit nějakou bezlepkovou moukou. Díky za odpověď.
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #7 kdy: 08. Červenec, 2012, 17:34:42 »

Jo, jo.... okurková sezona dorazila i na makroušské forum Very Happy, koukám, že je tady nějak mrtvo, ale asi je to dobře, všichni si užíváte krásných tropických dnů.

každopádně přidávám nejoblíbenější mňamku těchto dnů:jáhlovou kaši zmixuji s oříškovým máslem, úhledně narovnám do skleněných pohárků a zaliju rozvařenými meruňkami s agarem a špetkou soli.....nechám v ledničce vychladit. Dnes odpoledne si dala i nemakro návštěva a chrochtali blahem Grin

Na oběd zase musím mít zelí v jakémkoliv množství nebo úpravě, mám na něj prostě pořád chuť. No a večer sklenička vychlazeného domácího piva nemá chybu Wink

A co vy? co baštíte v těchto horkých dnech?

Iva
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 09. Červenec, 2012, 13:43:58 »

Domácí pivo?? Vážně?
Zaznamenáno
Poindexter
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 09. Červenec, 2012, 18:10:03 »

Hned ke mě jedno pošli!  Tongue
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 09. Červenec, 2012, 22:34:49 »

No jasně....domácí Wink

Bydlím v Prostějově, máme tady sladovny a známý v nich dělá. Před týdnem jsme od něho vyfasovali dvě petky1,5 litrů domácího piva, má asi 14 stupňů alkoholu a ta hořkost je taková malebná. Jinak přímo v centru Prostějova je pivnice www.ukralejecminka.cz, kde se vaří pivo před zraky hostů, je to pouze odděleno skleněnými okny. výrobní postup samozřejmě neznám, ale jedná se o nepasterizované pivo vyráběné v menších množstvích. A hned se čepuje !!!!
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 10. Červenec, 2012, 14:33:06 »

Tak to zní jako pohádka!

Škoda, že teď zrovna pivo nemůžu....je to ukrutné, v těchto vedrech, nemoct si dát nepasterizované Starobrno Grin A ještě lépe nějaké míň známé krajové pivo..
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení