Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: domácí vzdělávání  (Přečteno 1733 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 02. Květen, 2014, 22:04:51 »

Ahoj,
Co říkáte domácímu vzdělávání? Cetla jsem na stránkách klubu Jíme jinak o Zrnění a Jíchovi se krátce představili. Klára prý podporuje domácí školu. No, může to být dobrá věc, ale takové dítě nemá kamarády. Nebo co si o tom myslíte a jak to vůbec probíhá? Na odkazu jsem článek četla, ale nějak si to představit nedokážu. Nebo to mám chápat tak, že rodiče s dětmi probírají látku a pak jedou do školy ke zkouškám. Nebo jak tomu rozumíte vy ostatní?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Dom%C3%A1c%C3%AD_vzd%C4%9Bl%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD#mw-navigation

Jarka

Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Květen, 2014, 18:17:23 »

Mne absolutně nadchla idea unschoolingu/worldschoolingu (objevila jsem ji u Rawfoodfamily, je to v anglictine, zde je cesky preklad).
Ale ne každý asi bude takhle do větru, krom toho raw food strava je na cestování prostě praktičtější, ale to už jsme jinde.  Smiley Vyvrací to i teorii absence kamarádů.
Potom se mi líbí Montessori principy ve vzdělávání (obzvlášť ta samostatnost a důvěra, která je dětem dávána, sleduju pár blogů) a jako třetí v pořadí, když už škola, tak dle principů R. Steinera (Waldorfská), byli jsme se onehdy v jedné podívat a s klasickým školským systémem se to nedá ani porovnat.   
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 03. Květen, 2014, 19:09:02 »

Ahoj,
Principy R. Steinera – maličko jsme se o nich bavili na kurzu při výživě, když jsme brali výživu z hlubšího pohledu, přednášela taková moc šikovná starší paní, ale asi ne každý má tu možnost dát dítě do jiné školy než základní, mám však na mysli jiný druh např. tu domácí školu.
Ale líbilo by se mi takovou domácí školu asi tak den v ní prožít, ale jestli je to reálné někde, to nevím. Ráda bych se podívala, jak v ní probíhá výuka.
Jarka

Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #3 kdy: 03. Květen, 2014, 20:12:48 »

tak ono uz to slovo "domácí" odkazuje na místo, kde ji zažít (doma). Jinak by to nebylo domácí vzdělávání, ale třeba nějaké komunitní nebo alternativní...
Je to prostě zase krůček k tomu převzít zodpovědnost za život svůj a svých blízkých namísto delegování to na autority...
« Poslední změna: 03. Květen, 2014, 23:52:49 od pauli » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 07. Červen, 2014, 17:30:49 »

Ahoj,
Povídání o panu Steinerovi jsme měli v Kondici také, přednášela moc hodná stará paní a moc mě to zajímalo. Bylo to zase něco jiného, trochu jiné povídání.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení