Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Jaký je váš nejoblíbenější čaj?  (Přečteno 14085 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
veronika26
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 24. Březen, 2011, 10:11:29 »

děkuju El
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 13. Duben, 2011, 21:03:29 »

Prosim jak je to z druhy banchy, dnes jsem byl totiz ve zdravce a ten klasicky od mitoku nemeli, bancha to jsou vpodstate cele listky, bohuzel nebyla tak mi pani doporucila ten od sunfoodu:

Ale je to to sami co bancha, neni uz nejaka modifikace? vubec mi pani nebyla schopna vysvetlit rozdil, pry je to stejne jen jiny vyrobce, ale neprijde mi to tak tedy, dekuji
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
El
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 14. Duben, 2011, 08:28:45 »

Bancha to je, ale není pražená. To je jedinej rozdíl, kterej vidím. Takže já osobně bych tenhle pila spíš v době kdy je tepleji... 
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #33 kdy: 16. Duben, 2011, 08:26:30 »

Nebo si to doma můžeš trochu opražit :-))
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 16. Duben, 2011, 08:27:52 »

To je fakt  Grin to mě vůbec nenapadlo...
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #35 kdy: 17. Duben, 2011, 10:59:46 »

takze na misto toho neprazeneho od sunfoodu je lepsi tuten? jeste nerozumim tomu ze ten neprazeny jsou vetvicky a tuten:
http://www.danfood.cz/obchod/product.php?id_product=598

cele listky, mel jsem vzato ze banche jsou listky a cim blize kukiche tim vetvicky...
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 26. Duben, 2011, 13:49:40 »

Moc zajímavá diskuze!

Já se přiznám, že piju hodně bylinkové čaje, ale pokouším se to omezit...
Teď třeba na deprese piju třezalku, ale bojim se jí pít moc i léčebně...

Mám tady i nějakou tu kukichu, ale jsem líná ji vařit v hrnci, jak se píše v návodu, a tak jsem ji jenom nechala pár minut louhovat v sítku, které se ponoří do hrnku...myslíte, že je v tom nějaký zásadní problém, když se jen nechá louhovat a nepovaří se? Eek
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 26. Duben, 2011, 14:41:20 »

Poslední dobou, jak jsem zjistila, nemůžu kukichu a hojichu ani vidět. I když si je připravím, nejsem schopna to vypít, takže to vyleju. Neumím si to nijak vysvětlit. Bancha bez problémů, občas si dělám vilcacoru, občas nějakou směs ze "zdravěnky". Rozhodně si nemyslím, že je to tím čajem /kvalitou, ap./, prostě moje já  Funny Lebka to nechce....
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 26. Duben, 2011, 15:14:28 »

Citace
myslíte, že je v tom nějaký zásadní problém, když se jen nechá louhovat a nepovaří se?

Chuťový! To se nedá vůbec srovnat.
Koupila jsem si i sáčkovou kukichu, ale povařeným větvičkám to absolutně nemůže konkurovat. Já mám na kukichu speciální kastrólek, třikrát až čtyřikrát ji vyvařím (čaj vždycky naleju do termosky se skleněným vnitřkem), někdy i popáté a pak vyhodit. No a máme oba dva horkou kukichu (ředíme do hrníčku studenou vodou) na skoro celý den.  Grin

Jojo, změny chutí taky znám, nejdůležitější je nedělat si z toho hlavu... tělo ví nejlíp, co potřebuje, i když si to nedokážem vysvětlit. Však čaj se ti, midsummer, jen tak ve skříňce nezkazí. Smiley
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 26. Duben, 2011, 18:02:09 »

Tak mně ta kukicha louhovaná jen v hrnku chutná Grin Ten rozdíl oproti vařené v hrnci nějak nevnímám...a taky ji použiju zhruba třikrát... Wink
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 26. Duben, 2011, 18:09:26 »

no hlavní je, že ti to chutná! Pak v tom nevidím žádný problém.  Very Happy
Já totiž ujíždím na výrazných chutích, kukicha černá a silná jak kafe, mňááááám!  Tongue
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #41 kdy: 27. Duben, 2011, 10:05:02 »

Já totiž ujíždím na výrazných chutích, kukicha černá a silná jak kafe, mňááááám!  Tongue

Presne tak! Kafe mi nikdy "nejelo" ale ta kafova chut kukichy je chutove vyborna:) Ja teda piju jen Banchu, Kukuchu a Hojichu, nejvice ted banchu.

Nekdy pridam trochu Roibosu, treba s banchou to je dobra kombinace:)

Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 18. Leden, 2012, 11:09:37 »

Co rozumíte pojmem "nearomatické čaje"? V MB literatuře na to často narážím, ale nevím, co se tím přesně myslí. Obzvláště by mě zajímalo, pakliže některé bylinkové čaje jsou pro běžné pití nevhodné ("aromatické"), tak které bylinkové čaje lze pít i normálně? Samozřejmě s tím, že to člověk občas střídí, nemyslím každý den totéž....já třeba mám moc ráda heřmánek, mátu, verbenu, fenykl...
Zaznamenáno
JessicaN
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 20. Listopad, 2013, 18:32:51 »

U mě vede bílý čaj (Fuding Pai Mu Tan) a žlutý čaj (Meng Ding Yellow Bud). Puer moc nemusím a černé taky ne. Občas si ale vychutnám oolong (Tie Guan Yin). Samozřejmě vše jen sypané a pokud možno v BIO kvalitě (v eshopech často jako Organic).
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #44 kdy: 03. Březen, 2014, 19:51:18 »

Přesně tak, Lenko....  U mě ? Nejčastěji si vařím jitrocel ze zahrady. Střídám a trochu ochucuju voňavějšíma bylinama, když je třeba "osladit si " fyzickou práci v práci. - Vyrábíme bylinné čaje... viz 1 zdejší téma  Very Happy
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení