Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: mal kushi rakovinu???  (Přečteno 3080 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
margie
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

"Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod."

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 12. Leden, 2011, 17:02:16 »

ahojte, naozaj mal M.Kushi rakovinu? a ak hej,tak ako je to mozne,ked sa stravoval makrobioticky???
prosim o vysvetlenie znalejsich makrobiotikov.. Wink Smiley Smiley
Zaznamenáno

krásny deň všetkým :-)
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #1 kdy: 12. Leden, 2011, 17:19:38 »

Co třeba fakta:

Kushi velice intenzivně přednášel a cestoval - jde při tom žít ideálně?
V mládí bojoval s těžkou nemocí, když začal s MB - to asi nepřidá sílu tělu do dalších let.
Po nálezu rakoviny žije dalších 10+ let.
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

"Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod."

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 12. Leden, 2011, 17:25:44 »

chodime do roboty, mame toho vela.. da sa zit a stravovat idealne? Huh? Huh? Huh?

ja som si myslela, ze MB mi pomoze predist vaznym ochoreniam.. Huh? Wink
Zaznamenáno

krásny deň všetkým :-)
El
Host
1 0
« Odpověď #3 kdy: 12. Leden, 2011, 17:27:35 »

Tohle téma už tu bylo mockrát propírané, tak se zkus podívat na nějaké starší příspěvky..

Já osobně si myslím, že člověk , který neustále cestuje a je mimo domov, přednáší lidem a je věčně zaneprázdněný tak na sebe má tak málo času, že se tomu ani makrobiotika nedá říkat...  Pan Kushi mb stejně nevymyslel, jen ji předává dál a upravil ji tak,aby i nám tady v evropě sedla na míru.. systém je to velice starý, takže bych jeho funkčnost nesoudila podle toho, jestli je Kushi zdravý nebo ne..

Jinak i člověk, který jí makrobioticky může být nemocný, může mít i rakovinu a spoustu jiných problémů, ale většinou je to proto, že jí takovou mb, která není ušitá přímo pro něj a například se neustále jinuje nebo naopak..  Lidé taky začínají v různém věku a s různými nastřádanými problémy.. Hodně z nich začíná právě z důvodu těžší nemoci..

Myslím, že nikdo z nás není tak zaneprázdněný jako je Kushi.. takže Margie, neboj jde..
Samozřejmě ideálem je například práce doma.. zahrada..
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 12. Leden, 2011, 20:08:40 »

margi:   Dle mého názoru do hry vstupují i jiné faktory než strava ...  Wink 54

El:  Tvůj příspěvek mě inspiruje k otázce:  jestli je vůbec možné v rámci jakéhokoli SYSTÉMU, ctít svou vlastní individuální ODLIŠNOST a INTUICI  ... ?   Wink 54
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 12. Leden, 2011, 20:13:25 »

El: Dovysvětlení k mé otázce: stále se totiž nedokážu zbavit přesvědčení, že pro některá idiviua je makrobiotické to, co není makrobiotické ...  Wink 54
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #6 kdy: 12. Leden, 2011, 21:36:13 »

A podle čeho hodnotíš, že něco je makrobiotické a něco jiného už není? Každý máme měřítko podle sebe, podle toho jaké máme zkušenosti..

Proč bys v rámci systému nemohla cítit individualitu ?
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 12. Leden, 2011, 21:42:00 »

Například tabulka potravin - jejich rozdělení na pásmo zdraví a pásmo nemoci - dle mého názoru může být například toto zavádějící ....  A například právě toto může ovlivňovat - narušovat naše individuální cítění .....
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #8 kdy: 13. Leden, 2011, 07:46:24 »

Citace
Tvůj příspěvek mě inspiruje k otázce:  jestli je vůbec možné v rámci jakéhokoli SYSTÉMU, ctít svou vlastní individuální ODLIŠNOST a INTUICI  ... ?

Aquaria: V rámci jakéhokoli systému bude Tvůj přístup vždy odlišný a individuální. Neznám 10 lidí, co praktikují MB a dělali by to stejně. Otázka, kdy jsem ještě v rámci daného systému a kdy už jsem mimo je na jinou debatu. MB se o individuální přístup snaží, je spíš problém, že většina z nás má rádo rychlé návody a jednoduchá řešení, jsme většinou líní nad tím přemýšlet a pracovat na sobě. Jakákoli změna je vždy boj, který bolí a MB tvrdí, že vše se neustále mění.
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 13. Leden, 2011, 08:29:23 »

Pozorovateli:  Tvé tvrzení: "Neznám 10 lidí, co praktikují MB a dělali by to stejně", ještě neznamená, že těchto 1O lidí a sní 99,9% všech ostatních makroušů INTUITIVNĚ CTÍ svou INDIVIDUÁLNÍ ODLIŠNOST, respektive, že jim to MB SYSTÉM DOVOLÍ ....     Sparkle 761 54
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #10 kdy: 13. Leden, 2011, 10:46:59 »

Když budu mluvit sama za sebe, tak já cítím svoji individuální odlišnost všude, ať jde o systém našeho státu, systém v mojí práci nebo i systém makrobiotiky... 

A pokud budu odpovídat jen na mb, tak v níc cítíim velkou svobodu, protože i když s ním něco extrémnějšího, tak aspoň vím, co mám udělat proto, aby mi to tolik neublížilo..  Navíc, mb nic nezakazuje, je na každém z nás, jak se svobodně rozhodne..

Stejně jako pozorovatel, neznám 10 makrobiotiků, kteří by ji dělali stejně.. neznám ani dva takové.. I my doma to máme každý jinak už jen protože že přítel má jiné potřeby než já..
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #11 kdy: 13. Leden, 2011, 19:00:22 »

Citace
Pozorovateli:  Tvé tvrzení: "Neznám 10 lidí, co praktikují MB a dělali by to stejně", ještě neznamená, že těchto 1O lidí a sní 99,9% všech ostatních makroušů INTUITIVNĚ CTÍ svou INDIVIDUÁLNÍ ODLIŠNOST, respektive, že jim to MB SYSTÉM DOVOLÍ ....

Aquaria: A můžu se Tě optat, jak Ty konkrétně intuitivně ctíš svou individuánlní odlišnost, co se stravy týče?
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #12 kdy: 13. Leden, 2011, 20:05:56 »

El: Tuhle odlišnost, o které píšeš - státní a pracovní systémy - tu má pravděpodobně většina z nás - v té nám také MB neklade žádné výraznější mantinely ...
U stravování to ale já osobně vnímám jinak - píšeš: MB nic nezakazuje - snad máš pravdu v tom, že to není přímo ZÁKAZ, ale jsou to nejrůznější doporučení a NEDOPORUČENÍ, jsou tu doporučované a NEDOPORUČOVANÉ POTRAVINY - tzv.PÁSMO   N E M O C I, je tu dopis plný NEKLIDU a OBAV - každý z nás z toho můžeme cítit něco odlišného - někdo  v tom je schopen najít míru svobody, která mu vyhovuje, pro jiného je v tom svobody málo ...

Ostatně, vždyť je to tak, jak to má být: každá z nás je spokojená s poznáním ke kterému dospěla - NENÍ CO ŘEŠIT ....  :-)
   Sparkle 761 54
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 13. Leden, 2011, 20:26:30 »

pozorovatel: abych mohla svou individuální odlišnost intuitivně ctít, musím mnohdy ze sytstému MB vystoupit ... Sparkle 761 54
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #14 kdy: 13. Leden, 2011, 20:33:43 »

Aquaria: Mohl bych jen zopakovat svou otázku, ale zkusím to jinak. Musím předem říct, že jsem rád, že na tohle fórum chodí i lidé, kteří mají vůči MB kritický postoj a že to zde není sektářské místo, kde by byla nouze o protichůdné názory. Sám mám také výhrady. Nicméně je vždy přínosné pokud dotyčný (dotyčná) napíše konkrétní názory a připomínky, o kterých se dá pak diskutovat. Od toho tu myslím jsme, abychom si tříbili názor.

Pochopil jsem, že máš výhrady vůči tabulce pásmo zdraví, dobře, pak ale očekávám, že napíšeš konkrétní věci, jak to vnímáš Ty, tzn. jak pracuješ s potravinami Ty. Jsou tam potraviny, které by tam měly být a nejsou, nebo naopak?
A na závěr, ani já nejsem příznivec vytváření kultu osobnosti kohokoli (Kushi, Průchová,...), všichni jsme omylní a ačkoli si mnoha lidí vážím (Kushi, Průchová,...), tak u vyslovení slova guru jsem vždy ostražitý.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení