Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: mal kushi rakovinu???  (Přečteno 2972 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #15 kdy: 13. Leden, 2011, 21:22:27 »

pozorovatel: Těší mě, že poselství tvého sdělení dělá čest poselství, které je pro mě patrné z tvého nicku  Wink
Ale to, co po mně chceš je právě to, čeho se chci vyvarovat - jak bych ti to jen nejlíp přiblížila:
1) heslo: NENÍ JINÉ CESTY  bych nahradila heslem: BĚŽTE A HLEDEJTE SVOU CESTU .... 
2) Osobně je mi mnohem bližší přístup TČM, propracovanější diagnostika i širší nabídka léčebných postupů, včetně potravin ...
3) Každý z nás je jiný, každý okamžik našeho života je jiný - u deseti lidí se stejnou diagnózou, může být deset různých vyvolávajících faktorů ...
4) Použít jeden jediný systém, který by byl natolik komplexní, že by dokázal úspěšně pokrýt komplexní léčbu od A do Z a přivedl všechny k uzdravení - je to možné ?
5) Principielně si myslím, že je příliš zavádějící předem nastavovat hranice čehokoli - zkouším se na tabulku pásma zdraví a nemoci dívat jinýma očima - pokud budu hledat nejhlavnější příčinu nemoci ve stravě, pak je pochopitelné, že musím mít dvě základní kategorie potravin - těch "hodných" a těch "zlých", pokud ale připustím že nemoc mohou primárně vyvolat i jiné faktory než strava, můžu s potravinami nakládat daleko svobodněji a intuitivněji, protože se nebudu omezovat pouze na množinu těch "hodných" a "zlých" , ale "ZE VŠECH" si pružně a intuitivě, pro danou chvíli, sama pro sebe budu vybírat tu, která mi bude vyhovovat nejlépe ....
6) Takže mým cílem není vytvořit novou - obohacenou, nebo upravenou tabulku potravin, mým cílem je motto: POKUD CHCEME, TAK POJĎMĚ A HLEDEJME NEJRŮZNĚJŠÍ CESTY K NAŠEMU ŠTĚSTÍ, UZDRAVENÍ, POROZUMĚNÍ, LÁSCE, HARMONII, MÍRU ...   A pak se o ně spolu podělme ....

Sparkle z131 Sparkle Love blue rose cheer blue rose 54 Potlesk 54
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 13. Leden, 2011, 22:34:03 »

Aquaria: Děkuji za pěknou odpověď. V mnohém souhlasím, jen mám trochu potíž s nadužíváním slova intuice, ale o tom jsem tady kdysi už psal a uznávám, že je to můj problém. Asi ji sám nemám moc vypěstovanou a možná proto mi často přijde, že se slovem intuice dá odůvodnit skoro všechno. Sám považuji naslouchání a porozumění signálům vlastního těla za velice nelehkou disciplínu.
Ani já nemám v oblibě heslo "Není jiné cesty".
Je pravdou, že MB se na zdravotní problémy vždy dívá v první řadé optikou nevyvážené stravy a nezohledňuje tolik celou řadu dalších faktorů, v tom je její síla i slabina. I já jsem za ta léta mnohokrát z rámce MB vybočil, většinou se to, ale nevyplatilo. Mysím, že je ale jen jednou z mnoha věcí, které je dobré udělat pro zdraví. Někdo může "hůř" jíst, ale zase má víc pohybu, nebo žije víc venku a v čistějším prostředí. Nad systém MB stavím myšlenky taoismu, z jehož principů vychází.
« Poslední změna: 13. Leden, 2011, 22:39:28 od pozorovatel » Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 13. Leden, 2011, 22:55:31 »

Jéééé - my si dokážeme porozumět - HURÁÁÁ   dancing

Půjdu tedy s pravdou ven do větší hloubky:

Respektive víš co - sepíšu to všechno sem: http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,1721.msg22568/topicseen.html#msg22568
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení