Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Krémy, polevy, náplně, nepečené cukroví a jak to vše skladovat  (Přečteno 3346 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 23. Prosinec, 2011, 09:13:46 »

Ahoj,
předmět už mnohé napověděl. Například loni jsem dělala jáhlové kuličky a ony splesnivěly. Řekla mi to mamka. Takže mě to trochu odradilo. Ale nevím, jak je to možné. Možná bych věděla jedno. Nevím, zda jsem udělla dobře, když jsem kuličky hned po zpracování dala do ledničky, zda jsem je neměla chvíli nechat v teple zaschnout a trochu ztuhnout. V ledničce je přece jen vlhko. Vosí hnízda vím, že má Lenka na stránkách, ale nezkoušely jsme je. Mám obavu, že bych dopadla stejně. Krémy: nezkoušely jsme zatím, ale zase, jak dlouho krémy vydrží? Sestra dodělala cukroví s krémy minulý týden v neděli 18. prosince a cukroví má ve spíži či balkoně. Takže tento týden už krémy nedělala, ale také do nich nedávala chemii,ale samozřejmě věci neMB. Já se ptám, jak dopředu děláte krémy, ale hlavně, jak to skladovat? To skladování, to je problém, když se to zkazí, člověka to odradí. A Lenka na stránkách má plněné košíčky a různé krémové věci.
Napište vaše zkušenosti, budu moc ráda a pokud se někomu něco zkazilo, tak také, i to je zkušenost a budu vědět, že v tom nejsem sama. Napadlo mě zeptat se paní Lužné, jak ta to s krémy dělá, protože v tom není žádná chemie nebo konzervanty, nemůže se to dlouho skladovat. Ale dělat krémy den před Štědrým dnem, to nejde, ještě je ryba a stromeček a tak.
Také mě zarazilo, jak dělá krémy paní Lužná a jak paní Chourová. Dáša používá máslo provamel či jiný tuk, ale myslím, že paní Chourová ne. Koukněte to obou knížek a porovnejte.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 23. Prosinec, 2011, 16:25:08 »

Krémy vyloženě jsem nedělala, ale dnes jsem udělala všechno cukroví (peču jen malé množství pro sebe a pro tetu, takže s tím není až tolik práce, měla jsem dnes čas). Kuličky jsem vyrobila z adzuki kantenu, klasického receptu z adzuki, sušených meruněk a agaru. Normálně to jím jako pudink, ale jde to i vytvořit do kuliček. Nebojím se, že se zkazí, je jich tak málo a během pár dní budou pryč, hehe.
Kromě toho jsem udělala tři druhy pečených sušenek, po jednom plechu od každého. Teď jenom pokřižovat se, že všechen ten jin přežiju, umebošky to jistí, a po Vánocích se jde zas na striktní MB! Eek
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 24. Prosinec, 2011, 19:26:39 »

Ale jak to, že máš strach, jak vydržíš všechen ten jin? Snad jang ne, vždyť cukroví má nakonec jangovou úpravui, i když je tam plno jinových věcí, to je pravda, ale pokud se nepletu, tak pečením se vše zjangizuje.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Prosinec, 2011, 15:07:45 »

Nevim no, mělo by to být zjangizované, ale mně to každopádně jde výrazně do hlavy a do kůže, všechny ty použité sirupy...Musím říct, že cukroví fajn, ale už se těším až bude pryč!
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 26. Prosinec, 2011, 18:01:23 »

S plesnivěním mám zkušenosti. Ono to MB cukroví nemá v sobě tradiční konzervanty toho tradičního - cukr a tuk, resp. toho tuku pomálu... Takže řešení vidím v tom, nedělat ho moc do zásoby, 5 dní v chladu v pohodě vydrží.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 26. Prosinec, 2011, 21:12:57 »

Ahoj,
Calarien, taky se těším, až bude cukroví pryč. Jsem taky nějak přeplácaná. Nejdřív mi to hrozně chutná, ale pak už nemůžu.
Beruško, tak píšeš, nedělat moc do zásoby cukroví. Tak asi tak deset kuliček z jáhel by mi snad stačilo jako nepečené, protože jsem sama rodiče to nejí. Leda tak nabídnout návštěvě, ale asi by to taky nejedla. Ještě tak mamka, ta by si vzala. Lenka má na stránkách vosí hnízda, dokonce snad ve dvou variantách, tak bych chtěla přemluvit mamku nebo  sestru, abychom to nějak zkusily. Kolik dní je holky skadovaly, nevím, nepíší to tam, alespoň myslím.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení