Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: MOŘSKOU SŮL JODIDOVANOU NEBO NEJODIDOVANOU ?  (Přečteno 2781 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
prima.balerina
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 05. Únor, 2011, 00:12:34 »

Jakou mořskou sůl používáte?  Dostaly se ke mě info. o tom, že je v mořské soli malý obsah jódu. Sůl mi právě teď dochází, takže váhám - koupit jodidovanou nebo ne? Poradíte? Díky.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Únor, 2011, 11:20:10 »

Ja mam za to, ze v morske soli je jodu tak akorat, a proto se tem s pridanym jodem vyhybam (toliko informace, co se dostaly ke mne.Wink) Prece jen je to umele vylepsene...
To uz radeji koupim nebelenou morskou sul (prirodni, je takova do seda), i kdyz ted si nemuzu vzpomenout, proc ani tuhle MB nedoporucuje...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Únor, 2011, 21:13:45 »

Nejbližší je nám mořská sůl ze severního atlantiku.

Jodovanou nekupuj, je v tom přidaný průmyslově vyrobený jod a i jiné minerály a to je zbytečné.. Mořská sůl obsahuje všeho tak akorát  Wink

Občas používám i horskou sůl..

Zaznamenáno
prima.balerina
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 08. Únor, 2011, 10:13:37 »

Díky za odpověď, děvčata :-)

Pauli, ta šedá se myslím nedoporučuje protože je už hodně jangová, díky tom že obsahuje hodně minerálů - proto ta šedá barva.

El, horská sůl - dobrý nápad.

Ale nechápu - jakákoli sůl přece původně pochází z moře - kamenná i horská, takže jaký je v nich rozdíl a proč se propaguje právě ta mořská, když jsou původně mořské vlastně všechny..?
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 09. Únor, 2011, 14:47:51 »

Prima.balerino, to jsou výborné logické otázky.  Wink

Co se týká iodizace, tak jsem pro střídání, struma se mi totiž nelíbí. Krom toho, když jsem iodizovanou sůl začalo po letech používat, zklidnilo mě to.
A už zase mizím, páč nejsem makrobiotik ... Sparkle
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 09. Únor, 2011, 15:07:17 »

původně ano, ale horská má přeci jen jiné složení, obsahuje jiné minerály než mořská...

dwarf: a myslíšm, že je to lepší díky jodidované soli? Já celé dětství měla sníženou funkci št.žlázy a doma byla jen jodidovaná sůl.. a nepomohlo to Wink  Za to , co jsem přešla na mb a jím jen mořskou a horskou, občas rybu.. tak mám výsledku štítné žlázy úplně normální.
Nevíc nechápu, jak by tě to mělo sklidnit - zvýšená fce št. žlázy- jang a na tu pomáhá snížení soli a jodu a naopka u hypofunkce zas zvýšení příjmu soli-jodu..
Neber to jako útok proti nemb  Wink
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení