Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: sladké pečivo z kvasu  (Přečteno 4118 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« kdy: 07. Únor, 2011, 18:02:19 »

Ahojte,

zajímalo by mě , jestli někdo z kvásku ( pšeničného) děláte například koláče nebo buchty - myslím na způsob klasických kynutých buchet a koláčků..
¨
A jestli ano, tak bych byla ráda za receptík  Wink

děkuju..
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 07. Únor, 2011, 20:32:22 »

El, na makrobiotika.aspone je recept na vánočku z kvásku, jidášky a myslím ještě nějaký povidlový závin. Vánočku mám odzkoušenou a funguje Smiley Koukni tam a uvidíš.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Únor, 2011, 20:53:22 »

Tam jsem hledala, ale to co jsem chtěla jsem nenašla  Sad o vánočce vím, nějaké koláčky tam jsou taky, ale pořád to není to ono..

Napadlo mě pozměnit klasický recept, ale raději bych recept od někoho, kdo to má odzkoušené..
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 07. Únor, 2011, 23:50:47 »

El, je toho zde dost:

http://makrobiotika.aspone.cz/recepty/Hledani.aspx?ost=124&d=ano

Já dělala naposledy ty vdolečky a byly opravdu super. Nikdo by nepoznal, že nejsou z kvasnic...
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 08. Únor, 2011, 07:46:42 »

Jak ale děláte ten pšeničný kvásek?
Já se pokouším ho převychovat z žitného, ale to asi nebude to pravé ořehcové....
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Únor, 2011, 09:39:46 »

role: děkuju, mrknu ještě jednou :-)

beruško, úplně stejně jako ten žitnej. Smíchám mouku s vodou a ono to začne kvasit Kvašení pšeničného je mírnější a trošku pomalejší. Za to se ale hodí víc do sladkého pečiva..
Zaznamenáno
prima.balerina
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 08. Únor, 2011, 10:23:53 »

Moje máti dělávala skvělé MB koláče z kvásku a celozrné mouky - vím, že kvásek i mouka byly pšeničné, ale je to hž hodně dlouho, co je naposled dělala. Recept měla svůj vlastní - všechno od oka. Zkusím se jí poptat, ale nejsem si jsta, jestli po tak dlouhé době dáme dohromady recept - leda zadělat na kvásek a znova vyzkoušet - pak dám vědět.. :-)
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 08. Únor, 2011, 13:42:16 »

To by bylo fajn, kdyby si vzpoměla :-)

Jinak nezbývá než zkoušet a zkoušet :-) Ty moje poslední vypadaly moc hezky- jenýže zůstaly jen u toho vypadání, byly jak šutr  Grin
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 22. Září, 2012, 16:26:17 »

Ahoj El,
ale jakou mouku do pšeničného kvásku? Normální mouku bílou či tu celozrnnou pšeničnou? Napiš to raději celé, jak to děláš, jakou mouku dáváš.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení