Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Ryzove papiry/ tortily, jak?  (Přečteno 4728 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 10. Únor, 2011, 15:47:27 »

Dela nekdo tortily z toho tenkeho ryzoveho papiru? Dnes jsem tu mel jeste zbyly dva tak je zkusil po namoceni do horke vody naplnit zeleninou a osmahnout na oleji, jak se uvadi na receptu, ale nevim co jsem udal blbe, nebot okamzite po kontaktu s panvi se "papir" protrhl a vsechen obsah se vysypal na panev, tak jsem z toho udelal vsehochut, spatny to nebylo, ale rads bych si to vzal do ruky jako tortilu, ma to nejakej skrytej efekt? jakej? Roll Eyes Cool
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
rybka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 20. Listopad, 2011, 19:58:28 »

Čau Tome, taky jsem to zkoušela a při prvním pokusu jsem dopadla stejně. Pak jsem si návod přečetla ještě jednou a zjistila, že když směs zabalím, tak to musím nechat uschnout. Prostě ten rýžový papír nesmí být mokrý, když jej dáváš do oleje.
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 20. Listopad, 2011, 21:01:36 »

Ahoj. Já moc rýžový papír nemusím, raději rýži celozrnou. V případě této úpravy, nebudu volit pečení na tuku. Raději je dám na pomaštěný pařáček a napařím.
Zkuste to po namočení položit na folii a pomocí ní to zabalit a pevně utáhnout. Pak pomazat olejem a upéct v troubě, nebo v grilu či v troubě zapnuté jen nahoře. Snad se to nebude tolik trhat jako při otáčení na pánvičce. Máte-li doma ještě pažitku (mohou posloužit  i dlouhé po délce nakrájené a spařené proužky pórku), použijte ji jako provázek a zavažte snopeček, rolku či balíček. Jistě to pomůže a na talíři to zajímavě vypadá. Pro zpestření můžete pod pažitkový "provázek" podsunout kousek lístku z natě celeru či jiné bylinky. Také je pěkné balíček - rolku po úpravě před podáváním posypat, nebo z půlky obalit v opraženém sezamu, na jemno sekané mrkvi, petrželce, ...
Jarda
« Poslední změna: 20. Listopad, 2011, 21:21:44 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
Zahradnice
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 21. Prosinec, 2011, 18:05:09 »

K rýžovému papíru - stejné nešvary jsem s ním zažívala také.Jednou mi vietnamka dokonce radila namáčet v pivu.
Ale jelikož jsem palice tvrdohlavá, vařila jsem a vařila a přišla na toto - papír musí být tvrdý a pevný když jej kupujete.Je paradox v tom,že když už si myslíte,že máte dobrou značku další balíček je třeba zase na nic..
Fígl je také v tom, jak dlouho namáčíte papír. Nechám ho jen chvíli,než začne "vadnout".Když je vláčný,ale ještě se nezvětšuje jeho velikost.Jakmile se dvakrát zvětší už to nebude fungovat.)Než zabalím závitek, namáčím papír..je fakt,že jsem profík, a jede mi to rychle Smiley
Samotné balení vypadá tak, že ohnu část papíru přes směs, pak ohnu obě postraní části a snžím se utahovat při otáčení tak, aby nevznikaly vzduchové kapsy.Konec papíru pořádně natáhnu přes závitek a dám na suchý tác odpočinout.Můžete zkusit i na chvíli do lednice, to také pomůže.
Je pravda,že závitek musí být do oleje suchý a teplota oleje také nesmí být příliš vysoká a zase ne nízká.Pokud máte fritézu,nastavte si 170°C.S pánví obětujte první závitek a vylaďtě teplotu ohně.Plamen není úplně na plno a zase ne na málo.Něco chvíli před plamenem na plno.
Pozor na slepování závitku při vkládání do oleje současně.

Já je miluju, nej jsou pro mě rýžové s nattem a dýňovým pyré a dajkonem.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 22. Září, 2012, 15:53:42 »

Ahoj,
moje neMB sestra dělala koupené tortily. Připravila si, co do nich dá, tortily jen nahrála na pánvi bez tuku a pak už to do nich balila. Možná jsou tortily odolnější než rýžový papír. Mamce se také trhá, když v něm něco zabaluje. Mě jen napadlo, co takhle papír jen vodou maličko potřít, ne moc máčet?
Jinak taky nevím.
Jarka
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 24. Únor, 2015, 23:08:24 »

Používáte někdo rýžový papír k nějaké úpravě bez smažení?
Nějaký úspěšně vyzkoušený postup? Experimentovat se mi moc nechce ..  Smiley
Zaznamenáno
Stela
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 25. Únor, 2015, 06:24:04 »

Místo smažení, napařuji (takže nic světoborného, ale tenhle recept  je, dle mého názoru, vydařený: http://pani-dyne.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=886), jinak jsem někde  pochytila, že se přidává jako pojidlo místo vajíčkanapř. do kabenátků nebo  navlhčeným papírem se dá  zahustit jakékoliv těsto  (http://www.jimejinak.cz/2015/01/jahlove-dalamanky-s-kminem-bezlepkove/), hezký den všem Smiley
Zaznamenáno
Stela
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 25. Únor, 2015, 06:27:13 »

karbenátků Embarrassed
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 25. Únor, 2015, 09:14:04 »

Ahoj Stelo,
Tak to by mě nenapadlo, dát rýžový papír do karbanátků, ovšem určitě namočený ve vodě.
Rýžový papír, Dwars, pokud ho chceš použít, by měl být namočený chvíli ve voděale nevím, kolik minut. Myslím, že mokrý se pak trhá.
Už mi do toho mamka nic nebalila.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení