Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: zubní výplně, bělení zubů  (Přečteno 2527 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 15. Únor, 2011, 09:57:03 »

Rozhodla jsem se, že si již budu dávat pouze bílé výplně (na 1 zub 650 - 890 Kč doplatek), ne amalgámové (nyní platí pojišŤovna) a asi "postupně" (vždy při pravidelné návštěvě zubaře každého půl roku) si ty amalgámové nechám za bílé vyměnit.
Jaký máte názor na amalgamové výplně?

Dále mě u zubařky na nástěnce zaujaly fotografie chrupu před a po provedení bělení, obě čelisti by vyšly na 2800 Kč (jedná se asi o 5-ti denní kůru, kdy na noc se aplikuje na sklovinu gel), poté asi po 1 roce se aplikuje gel jen 1 x (je to individuální).
Bojím se ale, že bělení sklovinu "naruší" a mé zuby budou sice dočasně bělejší, ale nevydrží mi jako bez samotného zákroku.
Jaký je váš postoj k bělení zubů?

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 15. Únor, 2011, 12:32:06 »

Ahoj Berindo,

ja si davam jen bile vyplne, jak ze zdravotniho tak z estetickeho hlediska. Naposledy jsem mela plombu pred nekolika lety, moc jich nemam. Mam jednu amalgamovou z detstvi. Tu neplanuju menit, protoze je dost vzadu a neni videt. Pokud jde o amalgam co se z ni vylucuje, podle mych dosavadnich informaci se z takove plomby vylouci mene skodlivych latek za cely zivot nez by se z ni vyloucilo a spolklo/vdechlo pri jejim odvrtani. Ale prosim tohle neber jako nejakou kvalifikovanou informaci, over si to kde muzes a pokud neco vic zjistis, budu rada kdyz se o to podelis.

Co se tyka beleni zubu, mam s tim zkusenost a rekla bych ze slo o stejnou metodu o ktere uvazujes ty. Udelaji ti silikonove formy (nebo jak se tomu rika) podle presneho tvaru tvych zubu. Az jsou hotove, daji ti belici gel a davas si to na noc do tech forem ktere pak das pres zuby. Me to stalo asi £400. No s ohledem zpet bych to nedelala. Noseni tech forem na noc bylo dost nepohodlne (ale to je muj individualni nazor - treba jinym lidem by to tak neprislo). Po par dnech se mi ale velmi zcitlively zuby a od te doby uzivam vyhradne pastu na citlive zuby. Zadne skvele vybeleni nevidim. Kdyz jsem prisla na kontrolu k zubari, on rekl ze pry mi rekl 3-4 hodiny a ne pres noc (ja si pamatuju pres noc). On rekl ze vidi ze me zuby jsou belejsi, ale ja to nevidim (mozna uplne malinko, ale mozna prani otcem myslenky). Kdyz jsem mu rekla jak moc mi zuby zcitlively, nedoporucil dalsi uzivani, ale penize jsem zpet nedostala (ani jsem se neptala). Celkove to povazuji za zklamani a vyhozene penize. Citlivost uz se spravila ale trvalo to dost dlouho (mesice, az rok? uz si nepamatuju). Bylo to delane na podzim 2008.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Únor, 2011, 12:34:40 »

Jeste jedna vec - jsou dva zpusoby jak delat bile plomby. S lepidlem a bez. V Cechach mi to delali bez, tady v UK to lepidlo davaji. Museli mi tady opravit co mi delala zubarka v Cechach, protoze se mi to zacalo odlucovat a zacal se pod jenou kazit zub.
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Únor, 2011, 09:44:58 »

Když jsem byla na exkurzi u dentálních hygienistek, tak nám povídaly o bělení zubů.A to, že zuby jsou potom mnohem citlivější mi potvrdily. Používají se na to chemické látky, které narušují sklovinu, takže já osobně bych do toho nešla. Jsem ráda, že mám zuby v pořádku a že za poslední roky mi nepřibyla žádná plomba a tak se spokojím s bělením mořskou solí, dentie taky hezky bělí zuby.. Mě osobně to stačí.
Navíc přirozenou barvou zubů není žádná zářivě bílá..

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Únor, 2011, 00:47:58 »

El, jak belis tou soli a co to je dentie?
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 25. Únor, 2011, 09:41:05 »

Dentie je takový černý prášek- je to popel z lilku a mořská sůl, speciální japonská zubní "pasta"-prášek. V začátku mb mi hodně pomohl.. střídala jsem to s čištěním mořskou solí- jemnou mořskou sůl na kartáček a trochu vody do pusy..
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 25. Únor, 2011, 18:56:43 »

Aha, diky, a kde se to dostane?
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 26. Únor, 2011, 02:08:14 »

Já ji kupovala v prodejně se zdravou výživou, když ji zrovna nemaj uměj to objednat. Jinak přes nějakej eshop by to taky určo šlo..
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 13. Červen, 2013, 16:16:40 »

Za tyden mi maji delat korunku. Kvuli rozsahu je pry nejlepsi zlata. Sice nebude vubec videt, protoze je hodne vzadu, ale predstava zluteho zlata v puse me odpuzuje. Budu si tedy asi davat zlato bile, coz je sloucenina, obsahujici vyssi mnozstvi paladia, zatimco zlato zlute ma vice cisteho zlata. Nevite nekdo jak je na tom zlute zlato v porovnani s timto bilym zlatem s ohledem na to co se z nich vylucuje do ust? Pod korunkou bude amalgamova plomba - jina nesla kvuli rozsahu, ale korunka ji uplne zakryje.
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 19. Červen, 2013, 22:45:57 »

Torg,neda se pouzit keramicka?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #10 kdy: 21. Červen, 2013, 12:23:34 »

Tak uz je to hotove. Delali mi to vcera. Vzala jsem nakonec to "bile" zlato. Keramika se pouzit da, ale ma nevyhody oproti kovu. Za prve se musi odstranit vetsi cast puvodniho zubu, coz ho cini nachylnejsim k prasknuti. Za druhe je tvrdsi nez kov, a neprizbusobi se ostatnim zubum v puse. Zub neni videt, pokud mi nikdo nebude koukat do pusy pod opravdu zvlastnim uhlem, hodne zespoda a ze strany Very Happy Vcera to jeste citilo nezvykle, ale dneska to citi uplne normalne.
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení