Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Vaříme podle 5ti elementů II kurz pro pokročilé ~ 14.-20.8.  (Přečteno 1965 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Dagmar Lužná
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 28. Únor, 2011, 12:18:00 »

Pro všechny příznivce zdravého vaření jsme připravili
navazující makrobiotický pobytový kurz na téma
Vaříme podle pěti elementů II.
pro ty, kteří se v minulých letech zúčastnili kurzu
Vaříme podle pěti elementů I., případně alespoň jiného týdenního mb kurzu

Program:     Ranní a odpolední cvičení, praktické i ukázkové vaření pro zlepšení  zdravotního stavu a posílení intuice. Pokrmy  z bio surovin pro elementy dřeva, ohně, země,kovu a vody. Ukázky vaření podle data narození. Léčebná  příprava obilovin, luštěnin a zeleniny. Zajímavé informace z praxe, které v knihách nenajdete. Možnost nákupu makrobiotických surovin, knih a doplňků.
Kdy:                            14.-20.srpna 2011

Kde:              Ludvíkov- Městečko Trnávka - Chata Jógy Olomouc

Začátek kurzu :   v sobotu  14.srpna 2011  večeří v 18.00 hod
Konec kurzu :   v pátek  20.srpna 2011 snídaní

Celková cena kurzu (ubytování, mb strava, kurzovné):    
při ubytování na pokoji                       5.990,- 
dospělí bez kurzovného 4.990,-  děti 4.360,-   děti do 3let 900,- (neplatí ubytování)

při ubytování na půdě (na zemi ve vlastním spacáku, karimatky jsou k zapůjčení na místě) nebo ve stanu na zahradě (s sebou vlastní stan + spacák)   5.390,-
dospělí bez kurzovného  4.390,-  děti 3.760,-    děti do 3let 900,- (neplatí ubytování)

Lektorka kurzu:   Dagmar Lužná – mistr reiki
- akreditovaná poradkyně pro makrobiotickou výživu a zdravý životní styl
- autorka knih Makrobiotické nedělní vaření a Vaříme pro děti podle MB zásad s DVD, spoluautorka knih   Makrobiotický léčebný talíř aneb Nemoc není nepřítel I. a II.
Přihlášky:   
Je nutné:    1. informovat se o volných místech a nahlásit se (telefonicky nebo e-mailem)
Kontaktní osoba: IVANA PROCHÁZKOVÁ
mobil 605 255 126, e-mail:proch.ivanka@seznam.cz
(nahlásit jméno, počet osob, telefon, adresu nebo e-mail pro zaslání zvacího dopisu).
2. zaplatit nevratnou zálohu 2.000,-/osobu (doplatek potom na místě)
na účet GE MONEY BANK 164239763/0600 VS: 13082011
(do zprávy příjemce uvést jméno plátce) nejpozději do 30.června 2011

Akceptace přihlášky je podmíněna uhrazením zálohy za pobyt!
Případné podrobnější informace (ale ne přihlášky)
Lužná Dagmar-602545523,  e-mail:jecminek@raz-dva.cz     http://www.jecminek.info/

Po uhrazení zálohy na účet a přihlášení Vám zašleme zvací dopis s podrobnými informacemi. Těšíme se na Vás!
« Poslední změna: 03. Květen, 2011, 08:38:16 od neon » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Květen, 2011, 17:05:09 »

Chcem sa spytat - ja som na ziadnom viacdnovom kurze este nebola, ale termin tohto kurzu mi velmi vyhovuje, je to problem, ze nemam skusenost s kurzami? Smiley Skusenost s MB varenim doma ale mam Smiley

Otazka na ostatnych - bol uz niekto na tomto kurze I. alebo II. ? ? ? Mozte mi napisat do sukromnej spravy ako sa vam pacilo?? Diky Smiley
« Poslední změna: 29. Květen, 2011, 17:06:50 od Vilsa » Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Květen, 2011, 10:58:30 »

Ahojte,

také bych se ráda dozvěděla od účastníků kurzu jejich spokojenost..

Děkuji :-)
Zaznamenáno
makroušek
Host
1 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Květen, 2011, 12:27:33 »

Co vím, tak jednička byla celkem slušně chválená. Hvězdice má v mb docela velký význam a takto rozpracovanou jako jí má DL, jí má asi málokdo.
     DL je jakousi představitelkou labužnického pojetí mb, z mého pohledu, což není nic proti ničemu. Kurz lze doporučit, dvojka je jakousi novinkou, jak úspěšně se podaří navázat na kvalitní jedničku budou moct posoudit až letošní účastníci. Domnívám se, že kdo pojede, nebude litovat.

Jako sympatizant spíše přísnějšího pojetí mb si nejsem jistý, zda by mi vyhovovala slanost jídel, ale komu nepřijdou přesolené ochucené tofu sýry, tak předpokládám, že nebude mít problém.
     DL není z těch lidí, co mají nějaký problém, nemyslím si, že by ti někdo vyčítal, když se přihlásíš do dvojky aniž bys absolvovala předtím nějaký kurz, zvlášť, když jsi nějakou dobu mb vaříš. Osobně si myslím, že stojí za to to absolvovat, sám jsem byl letos hodně nalomený jet, ale nakonec asi zvítězí jiný program.

O jedničce se dokonce hovořilo v tom smyslu, že to je to nejlepší, co DL z kurzů nabízí, když nepočítám zaměření na děti a mb dovolenou. Osobně se domnívám, že kurzy a akce DL zažívají v posledních letech jakýsi boom a DL se stává pozvolna, jakoby nenápadně, nenásilně, nesmazatelně další ikonou České makrobiotiky, ale z mého pohledu spíše v labužničtějším pojetí, zatímco paní Průchová je pro mě number one v pojetí léčebném. 
     Tajemství úspěchu tkví v tomto případě v nenásilnosti, pohodovosti, labužnictví, jemnosti, volnosti. Mně vlastně vyhovuje u sebe, pokud jde o jídlo, opačný přístup, ale proč neochutnat tento bombónek v podobě tohoto kurzu, který DL nabízí. Smiley

Pak je tu ještě jedna skutečnost, DL má své charakteristické charisma a pamatuje začátky porevoluční mb, má tedy dostatek zkušeností, pokud jde o roky věnované mb.
     Osobní, upřímné vyjádření mé je takové, že pokud bych se chtěl zlepšit v mb z hlediska vaření, labužnictví, prožít pohodovou atmosféru, dozvědět se něco nového, jel bych k DL.

Pokud bych měl rakovinu a pocit, že je za pět minut dvanáct a jde o život, jel bych asi jinam, protože pak by z mého pohledu nebyl čas na srandu, pohodu, ale na rychlé, razantní a přísné přístupy a ty bych spíše očekával u někoho jiného.
     Shrnuli to, domnívám se, že většina zdejších diskutujících bude u DL spokojená. Zjednodušeně řečeno, striktnější, přísnější mb fajnšmekr ve smyslu preciznosti, přísnějšího, léčebnějšího mb pojetí vycházejícího z nějakého individuálního přístupu by nemusel být plně uspokojen, ale většinu zdejších diskutujících řadím spíše do kategorie mb labužníků, takže no problem.
     Tak jako paní Průchová má a bude mít své kurzisty, podobně má DL své obdivovatele a účastníky kurzů a spokojení jsou všichni. Smiley Dlužno podotknout, že i DL se věnuje léčebné mb, knižně i na kurzech. Z mého pohledu je optimální navštívit a udělat si svůj názor, vše se mění a to co bylo před lety, nemusí být letos.

Svým způsobem má v sobě i jednička rady a tipy na léčebnou mb a dvojka se dle informací jeví tak, že se přímo na léčebnou mb může zaměřovat. Pokud by se to podařilo, bylo by to jen dobře. Znát hvězdici pěti proměn energií nebo jak tomu chce kdo říkat, elementů atp., by asi mělo patřit ke znalostem člověka, který to myslí s mb trochu vážněji a hvězdici si myslím, že DL umí naučit dobře, názorně, plasticky, barevně, už proto má smysl tam jet.
     Sám jsem zvědavý, jaká bude s dvojkou spokojenost, něco mi říká, že by to mohlo být dobré. Dejte mi pak vědět. Smiley Nutno podotknout, že všichni současní instruktoři začínali u Průchové, následně u Dvořáka, Kubíkové, potažmo Strnadelové atd.
« Poslední změna: 30. Květen, 2011, 13:32:49 od makroušek » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 30. Květen, 2011, 13:32:29 »

Ale ved aj minuly rok bol kurz u DL - Varenie podla piatich elementov II., nie len jednicka, takze by sa mohol ozvat aj priamy ucastnik. Mne je jasne, ze to nemoze byt 'zly' kurz, ja mam od DL vsetky jej MB kucharky (ak sa nemylim 5) a som vysostne spokojna, lebo kedze sa citim relativne zdravo (o nicom vaznom neviem o sebe), tak mam rada tu 'volnejsiu MB', taku tu gurmansku Smiley

Ja by som chcela vediet priblizne, co sa tam prebera na tej I. a II., ci je jednotka vyslovene pre uplnych zaciatocnikov, co varili parkrat (ja varim MB uz rok cca) alebo ci II. bude nejak extra ina, tazka, liecebna a nie gurmanska...no mam tolko otazok, lebo nikde som sa tieto info zial nedozvedela.
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 30. Květen, 2011, 13:45:25 »

Nebyl, byl zapsaný, ale pro nedostatek účastníků se nekonal, viz informace z rozhovoru s DL z časopisu Zrnění. Jinak to na co se ptáš je asi dotaz vyloženě na DL.
     Stejně je to nakonec jedno, žádný kurz není vyloženě špatný, znáš takový? A žádný není vyloženě ten nejlepší nebo je? Znám lidi, co jedou po deseti letech mb na nějakou jedničku, chválí si to a užívají si to. Stejně většina instruktorů dělá mb dvacet a více let, takže se tam dá vždy dozvědět něco nového.

I na kurzech se to setkává tak, že někdo dělá mb deset let a druhý měsíc a zbytek někde mezi, pokud zrovna nejsi někde u velmi pokročilých, kam jezdí i ti dvacetiletí mbtici, většinou je na každém kurzu i někdo takový, ono je také dvacet let a dvacet let. Já beru kurzy i jako formu dovolené, relaxu a preventivně raději nic moc nečekám a neočekávám a pak jsem většinou příjemně překvapený.
     Kurz stejně netáhne jenom instruktor, ale i všichni účastníci, někdy se dá docela dost naučit i od dalších účastníků. To kouzlo je právě v tom, že nikdy nevíš, koho tam potkáš, kdo tě bude inspirovat a zda si tam nenajdeš i dlouholeté přátele, což se také může stát, to ale nezjistíš, když nepojedeš. Smiley

Logicky, pokud se cítíš být zkušená, tak není problém jezdit na různé dvojky, trojky, pro pokročilé atp. Zvládnout se to dá všude, ať jsi na tom jakkoliv, ale pokud jsi to můžeš dovolit časově a finančně, tak mi přijde vhodnější začínat od jedničky, protože to chápu tak, že to na sebe navazuje. 
     Já od DL nečekám nějakou těžce léčebnou mb, to už neodpovídá naturelu této instruktorky i při léčebném pojetí očekávám určitou míru labužnictví, nebál bych se toho, že si tam nepošmákneš. Takhle já bych ty kurzy charakterizoval, užívat si a žít naplno s mb prvky, s mb pojetím, ale zbytečně se neomezovat, nehrotit to, nebýt moc striktní a přísný, dopřávat si, hýčkat se.
     Stejně se to těžko charakterizuje, kde je ta hranice a co je labužnická mb, co standardní atp.
« Poslední změna: 31. Květen, 2011, 15:34:25 od makroušek » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 01. Červen, 2011, 18:35:30 »

Ah tak, jasne chapem, tak by mohol napisat aj niekto kto bol na I. kurze minule roky, aj to by bolo fajn Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení