Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: EllaQueBrilla  (Přečteno 7825 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
EllaQueBrilla
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
3 0
« kdy: 08. Březen, 2011, 14:48:47 »

Tak jsem se rozhodla také si začít psát deníček.

K makrobiotice se propracovávám postupně a donedávna jsem ani netušila, že jde o makrobiotiku. Prostě jsem se začala zajímat o to, jaký má strava vliv na naše tělo.

1) Všechno to začalo asi článkem o škodlivosti cukru, po jehož přečtení jsem hned přestala jíst téměř všechno, co obsahuje cukr a pozorovala jsem, co to se mnou dělá a jestli cítím nějakou změnu. Jasně, že to byla změna. Podařilo se mi zbavit kvasinky, o které jsem předtím ani nevěděla, že ji mám.

2) Další velká změna proběhla, když jsem se rozhodla pro očistu střeva, o které jsem se dověděla od cvičitelky jógy. No a když už jsem to střevo měla čisté, tak přece si ho hned nezanesu masem. Vždyť to v těle tak dlouho hnije....

3) Že se dá stravou léčit? No proč to nezkusit. Můj věčný problém byla hrozně bolestivá menstruace. No a v té době se mi dostala do rukou má první kniha zabývající se makrobiotikou (makrobiotický léčebný talíř). Tam jsem se dočetla, že konkrétně ty moje problémy pramení v zanesených játrech. Hned jsem si tedy vyhledala a vyzkoušela jaterní očistu a opět trochu upravila stravu. No a nestíhala jsem se divit - další menstruace byly už bezbolestné!

No a když se člověku daří a výsledky na sebe nenechávají čekat, tak to je nejlepší motivace k dalším změnám   z95
« Poslední změna: 09. Březen, 2011, 11:47:51 od EllaQueBrilla » Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 08. Březen, 2011, 15:04:04 »

Pekne pocteni a velmi pozitivni nick:), libi se mi. Odkud ses TyCoZáříš? Wink
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #2 kdy: 08. Březen, 2011, 15:10:15 »

Nacházím se Kyjově, okres Hodonín a pokud vím, tak tady v okolí nemám moc podobně smýšlejících lidí (spíše se na mě někteří dívají jako na blázna, když zmíním, že jím "jinak"), tak i proto se mi zdá jako dobrý nápad pokecat s váma on-line   Smiley  Na tyto stránky mě přivedla El a jsem ji moc vděčná - hlavně proto, že s ní se dá mluvit o všem  Smiley
« Poslední změna: 09. Březen, 2011, 11:50:48 od EllaQueBrilla » Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 09. Březen, 2011, 11:45:44 »

Chutě na sladké? No jéje!

Zjistila jsem, že nejlepší prevence proti všelijakým chutím je dostatek tekutin. Jeden den jsem nějak zapomínala pít a ještě další dva dny jsem měla nejen non-stop žízeň, ale i neobvyklé chutě. Naštěstí jsem si uvědomovala, kde je asi problém a vydržela. No a když je vše v normálu a přecejen člověka napadne, že by "zhřešil", tak stačí se pořádně napít a je to ok  Smiley  Taky máte takovou zkušenost?
« Poslední změna: 09. Březen, 2011, 11:50:32 od EllaQueBrilla » Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 09. Březen, 2011, 13:10:19 »

V souvislosti se svým minulým příspěvkem, jsem si ještě vzpomněla na jednu radu. A to takovou, že jestli tělo potřebuje více tekutin nebo ne, se nejsnáze pozná na rtech. Pokud máme dostatek tekutin, tak rty jsou měkké, vláčné. Jestli ale tělo strádá, tak se nejdříve smršťují rty, jsou vrásčité, osychají, loupou se... Když člověk dostatečně pije, vůbec nepotřebuje používat balzámy na rty. Opět mám vyzkoušeno - mívala jsem balzámů spotřebu ohromnou a nechápala, proč mi tak praskají rty. Po tom, co jsem si přečetla tuto radu, jsem si začala dávat větší pozor na svůj příjem tekutin a opravdu se to na rtech ihned projevilo. Je to spolehlivý ukazatel.
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Březen, 2011, 12:25:40 »

Chachá, šlo to i bez umělých vitamínů!   Very Happy

Moje paní doktorka mě před třemi měsíci upozornila, že mám málo železa. Samozřejmě mi hned napsala recept na kdovíco - což jsem odmítla s tím, že si železo dokážu doplnit sama vhodnou stravou. No a dnešními výsledky testů jsem jí to dokázala! A to jsem ani nebyla tak důsledná, jak bych mohla být  Smiley

A jak jsem to teda dokázala? Stačilo občas do jídla vložit mořskou řasu a snídat šťávu z červené řepy.
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 23. Březen, 2011, 20:02:31 »

Čištění dutin započato

Tak jsem se včera odpoledne pustila do čištění dutin. No a první stříknutí je teda něco strašného!! Bolí to a pálí, no povim vám - nic příjemného. Dnes už to ale šlo o něco lépe a pak už to tak moc nepálí. Navíc se i přidává radost z toho, co vše z dutin odchází.

Teď už jen vydržet! Přecejen pár týdnů to asi trvat bude, než budou dutiny úplně čisté
  Roll Eyes
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 25. Březen, 2011, 07:40:13 »

Čištění dutin, den 3.

No teda nic moc! Už o půl páté ráno mě probudilo píchání v uchu, ze kterého mě rozbolela celá hlava. I přes další čištění tento stav vydržel a celý den jsem nedokázala vylézt z postele. Možná jsem měla i teplotu, kdoví - teploměr byl moc daleko. Dnes už je trošku lépe, ale v uchu vesele píchá dál. Velmi doufám, že už se to bude jen lepšit...
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #8 kdy: 25. Březen, 2011, 17:56:51 »

Čištění dutin, den 4.

Stále mám zalehlé ucho a stále mi v něm píchá, ale kupodivu se celkově cítím o něco lépe než včera. Už mě tolik nebolí hlava, spíše to postoupilo pod ucho, jakoby k zubům.
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 27. Březen, 2011, 17:22:45 »

Čištění dutin, den 5. a 6.

Tak dobře mi moc neni teda... Už jsem upustila od myšlenky, že půjdu v úterý do práce a raději si zítra jdu pro neschopenku  Sad
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #10 kdy: 28. Březen, 2011, 10:27:06 »

Čištění dutin, den 7.

Návštěva lékařky, verdikt:  Zánět dutin, antibiotika to jistí

Tak jsem se rozhodla, že ty prášky papkat nebudu. Začínám víc věřit, že to zvládnu, jen jsem potřebovala trochu podpořit a poradit - díky El!  Wink
« Poslední změna: 28. Březen, 2011, 10:50:10 od EllaQueBrilla » Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #11 kdy: 28. Březen, 2011, 21:33:10 »

Elle qui brille - Jj. Vydrž!! Tohleto je vlastně standartní průběh. Na začátku je to nejhorší. Důležité je, že co se dostane jednou ven, tak už venku zůstane:).
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 29. Březen, 2011, 09:50:53 »

Díky za podporu Wl. Docela ji potřebuju, protože jsem v těchto věcech ještě trochu nejistá a zvlášť když je mi zle  Smiley  Ale díky tomuto fóru získávám na jistotě, že se to dá vydržet. A zdraví je nejlepší motivace  Smiley
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 29. Březen, 2011, 10:07:34 »

Čištění dutin, den 8.

Strategie:    poctivě 3x denně vyplachovat
                  během vyplachování masáž v oblasti dutin  (zdá se mi, že pak více vysmrkám)
                  po výplachu cumlat olej, oškrábat jazyk škrabkou a vypláchnout ústní vodou (odstranění hlenů a bakterií)
                  2x denně 15 kapek z grepových jader (proti bakteriím)
                  celý den popíjet lotosový čaj (pro lepší rozpouštění hlenů)
                  jo a na radu El švestičky umeboshi
                  nos natírám jen kokosovým olejem a zatím dobrý, až na puchýř co se mi udělal, ale neni nijak zvlášť citlivý, takže smrkat se dá

To by bylo aby do týdne nebylo líp!   Smiley
« Poslední změna: 29. Březen, 2011, 15:16:26 od EllaQueBrilla » Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 30. Březen, 2011, 19:21:32 »

držám ti moc palce a jsem hooooooooooodně zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál.... Myšp.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení