Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: EllaQueBrilla  (Přečteno 7968 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 14. Duben, 2011, 23:28:10 »

abys to, Plinko, neprehnala, kombinace tolika veci najednou...  Eek
Mě ta tridenni jarni ocista nadchla, mj. me zbavila zahleneni (vrchniho i spodniho Wink - kulantne receno), pridala mi energie.. a vubec se citim skvele.

Preslicka s anyzem me - nevim proc - ale stale jeste tak nejak "desi", mozna mi to prijde moc drasticke.. Ale tak treba jednou prijde cas, kdy se do toho pustim i ja. Zatim ne-e.. Cimz neodrazuju, jen sdeluju vlastni momentalni nazor (abych nebyla pochopena spatne!).

Ale ty konkretni cviky do-in by me vazne zajimaly! Wink

ElloCheBrilli - jak pokračuješ?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 15. Duben, 2011, 06:41:35 »

jj, Pauli na výplach dutin se musí člověk odhodlat, zezačátku to není nic příjemného  Wink Ale dás se to...
Já do toho půjdu zas příští jaro, protože teď nemůžu   Wink
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 15. Duben, 2011, 10:14:37 »

abys to, Plinko, neprehnala, kombinace tolika veci najednou...  Eek
Mě ta tridenni jarni ocista nadchla, mj. me zbavila zahleneni (vrchniho i spodniho Wink - kulantne receno), pridala mi energie.. a vubec se citim skvele.

Preslicka s anyzem me - nevim proc - ale stale jeste tak nejak "desi", mozna mi to prijde moc drasticke.. Ale tak treba jednou prijde cas, kdy se do toho pustim i ja. Zatim ne-e.. Cimz neodrazuju, jen sdeluju vlastni momentalni nazor (abych nebyla pochopena spatne!).

Ale ty konkretni cviky do-in by me vazne zajimaly! Wink

ElloCheBrilli - jak pokračuješ?

Taky bych potřebovala zbavit se jak horního tak dolního zahlenění... mám s tím opravdu nehezké problémy..
Každopádně můj dnešní den vypadá tak, že od rána piji teplou vodu s citronem a před chvílí jsem si koupila přesličku s anýzem a už se louhují... a až se vrátím ze školy, tak vyzkouším i proces s výplachem... a pak napíšu reference..
Ty cviky do-in jsem našla jednak popsané v knížce "Radost z jídla" a hlavně v knize "Do-in Tisícileté tajemství vitality" autoři Gayaka P. Backheuer a Claudia P. Gütingerová. http://www.pknihy.cz/cze/detail/?&gid=001979
A jak jsem psala o tom talíři od Lužné,  tak ten si nasadím po tom 1- 3 denním půstu.. :-)
Budu informovat u sebe v deníčku:-)
« Poslední změna: 15. Duben, 2011, 10:17:21 od Plinka » Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 16. Duben, 2011, 21:49:02 »

Čištění dutin, 4. týden

Omlouvám se, že teď nepodávám tak časté informace, není čas.

Ono vlastně ani neni moc co psát. V práci nemám ani na čištění dutin moc času, ale aspoň 1x denně to zvládám, ikdyž někdy nestihnu ani všech 8 opakování...  Sad  Je mi dobře, ale stále se cítím dost zahleněná. Ráno se vzbudím s plným nosem, ihned toho spoooustu vysmrkám, během dopoledne si nos propláchnu, a to smrkám taky dost hlenů. Přes den je mi dobře, nic zvláštního už se neděje, ucho nezalýhá, hlava nebolí...

Na jednu stranu jsem trochu zklamaná, že 4. týden se ještě necítím lépe než před očistou, ale vlastně se necítím ani o moc hůř, takže to neřeším, vyplachuju dál, ikdyž jen minimálně. Jakmile přijedu domů, tak se do toho dám zase trochu intenzivněji.

Držím pěsti všem, co se rozhodli do toho jít taky, je to někdy dost náročné, ale vydržte!
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 17. Duben, 2011, 08:50:57 »

Co bys chtěla, když to v práci flákáš  Grin Buď ráda, že hleníky odcházejí. Tohle čištění trvá dlouho. I já skončila ještě dřív než se to vyčistilo... má se čistit dokud hleny tečou ven.. až to tam jednoho dne naliješ a vysmrkáš vodu, tak jsi OK  Wink Ale dobře se budeš cítit mnohem dřív.
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 25. Duben, 2011, 22:04:39 »

Čištění dutin, 5. týden

Žádné velké změny. Stále 1x denně vyplachuju nos (vícekrát nestíhám). Mezitím je mi dobře, jen mám mírnou rýmu - ale na takovýto stav jsem zvyklá skoro celoročně, takže nevadí. Spíš jsem vždy ráda, když během výplachu vysmrkám hodně hlenů. Pohoda  Wink
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 25. Květen, 2011, 13:10:26 »

Taaak... vidím, že už je to docela dlouho, co jsem si nenašla čas napsat.

Takže co je nového:   V sobotu jsem se vdávala  Smiley
S tím souvisí že:   už pár týdnů neproplachuju nos. Sice neni ještě uplně čistý, ale neměla jsem na proplachování čas a vlastně jsem i potřebovala aby se to čištění zklidnilo, ať na svatbě nefrktám  Smiley
Během toho svatebního kolotoče jsem "si dovolila" ochutnávat všelijaké cukroví a ještě teď se cítím unavená, takže je opět krásně vidět, jak ta jinová strava působí. No nic, teď se zase dám do normálu...  Smiley
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 05. Červen, 2011, 21:15:45 »

gratulace ke svatbě:-)
ať vám to s manželem dlouho klape:-)

(btw. taky bych se vdávala Very Happy )
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 28. Srpen, 2011, 19:38:50 »

Tak koukám, že tu dlouho nemám žádný záznam. No ono taky neni o čem. Žádné úspěchy nejsou a o neúspěších se nepíše moc dobře. Od svatby stále ještě dělám různé ústupky a úlety ve stravě a je to znát. Stále se mi nedaří vrátit se čistě k makrobiotice. Ale už toho mám dost! Od zítra si na sebe udělám více času a začnu zase kvalitně jíst! Když to dříve šlo, tak proč ne teď, no ne?   Wink
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 07. Říjen, 2012, 18:38:05 »

Týýýjo, víc než rok jsem nenahlídla do deníčku  Shocked  Neměla jsem nějak potřebu  Smiley
Ale teď mám. Jsem ve 30. týdnu těhotenství a už přes 2 týdny si léčím nachlazení, angínu... co já vím. Začalo to bolestí v krku s nateklými mandlemi - léčím žvýkáním oleje a kloktáním šalvějí, pomohlo, jenže jsem začala kašlat - léčím slabým zázvorovým čajem a obkladem, taky se to lepší, fajn, ale teď mi najednou začala taková rýma, jakou od výplachu dutin nepamatuju.
A to je asi důvod, proč tu po takové době brouzdám... Vím, že v těhotenství není dobrý spouštět jakýkoli čištění a s léčebnými prostředky se má zacházet opatrně. Ale dnes se mi ucpal nos takovým způsobem, že už jsem nevydržela, vyhrabala starou dobrou přesličku a vypláchla si nos slabým odvarem. A taaaak se mi ulevilo :-)
Myslím, že to miminku nemůže vadit víc než zacpaný nos, přesto teď mám dilema - začít pořádně vyplachovat a udělat tu očistu pořádně? Nebo si jen pomoct do úlevy a nechat dál tělo ať si radí samo?
Pokud má někdo nějakou radu nebo nápad, klidně sem s ní  Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 08. Říjen, 2012, 08:08:55 »

Ahojda :-)
Mě se přesně tohle spustila kolem 20.týdne těhotenství. A samo to odešlo. Myslím, že není dobrý vyplachovat v těhu.. Když se tělo čistí samo, tak ho nech, samo ví co dělá a ví co má kde uvolnit.
Jednorázově si nijak neublížíš, ale pravidelně určo né.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 08. Říjen, 2012, 14:07:36 »

Taky mě přepadla urputná viróza s bolením v krku a nekonečnou rýmou teď ke konci těhotenství, jsem právě ve 40. t. Ve srovnání s lidmi v okolí mi trvala dýl, ale už skoro odezněla (po dobrých dvou týdnech). Používala jsem jen, myslím, nenásilné léčebné prostředky jako umebošky, zábal z cibule a anýzu na krk, kloktání šalvěje nebo slané vody a teploučko. Tělo s miminkem je citlivější, ale poradí si. Taky je dobré si zbytečně neškodit nějak náročnou stravou. Já mám teď na konci trávení i docela oslabené.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #42 kdy: 08. Říjen, 2012, 14:25:24 »

Ahoj,
holky, držím palce, jste šikulky, určitě to zvládnete.
Jarka
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 08. Říjen, 2012, 20:45:54 »

Díky holky, už vidím, že to tělo zvládne, jen to chce ještě víc času. Žádné další vyplachování už nebylo třeba, nos už se znovu neucpal. Pořád mluvím "přes nos", ale dýchat se dá :-)
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení