Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Chlorella  (Přečteno 2393 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
lucny_kvet
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 09. Březen, 2011, 20:49:58 »

Ahojte, kupila som si ChlorelluExtraBIO z Ciny, no strasne smrdi. JE to silne "mociarny" zapach, az taky akoby hnilobny. No tazko opisat. Uz som mala chlorellu, ale vobec nepachla. Tak neviem, ze ci to nie je nejaky kontaminovany humus. nemate niekto skusenost?
dakujem
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 10. Březen, 2011, 09:57:28 »

Nikdy jsem to neměl, k čemu je to dobré?
Zaznamenáno
Kamika
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Březen, 2011, 13:37:53 »

Ahoj,
jediné čisté přípravky chlorelly a mladého ječmene (tj. bez jiných příměsí a s vysokou kvalitou), o kterých vím, jsou od firmy Green Ways International.
Více o nich na http://www.gw-int.net/cs/produkty

Zaznamenáno
lucny_kvet
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Březen, 2011, 23:25:34 »

Ahojte, velmi podrobne o chlorelle :
http://www.chlorella.sk
V skratke zelena bomba ;-)
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Březen, 2011, 14:15:13 »

Já se v těhle "potravních doplňcích" nebo jak to nazvat, jako je chlorella, koloidní stříbro apod. moc nevyznám.
Máte pocit, že běžná mb strava obilí, zelenina, luštěniny, řasy, ryby, mořská sůl, nestačí doplnit příjem důležitých vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek pro život člověka?

Na mě to už dělá dojem trochu umělosti, nějaké kapsle například, byznysu, už jenom těch reklam  na webech a "zaručených" informací o nenahraditelnosti, jedinečnosti, nepostradatelnosti atp.
     Zjednodušeně řečeno mám k podobným věcem určitou nedůvěru a trochu mi to zavání nepřirozeností, protože řasy rostou v moři, utrhnou se, usuší se a prodávají se.
     Kde roste koloidní stříbro? Kde kapsle chlorelly?
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #5 kdy: 11. Březen, 2011, 14:23:33 »

To víš , že stačí makroušku  Wink až se to venku zazelená tak si dojdi na kopřivy a podobné zelené dobrůtky, které tam vyrostou, sněz je a žádnou chlorelu a nic podobného potřebovat nebudeš  Wink
Taky to nemám ráda..
Aby vyrobili z něčeho kapsly, tak do toho musí nacpat cosi aby to drželo a vydrželo.. a to se mi vůbec nelíbí  Wink
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 11. Březen, 2011, 15:00:36 »

Necim se zivit musis, ne?
Reklama musi byt, jinak nemas praci ani ty, ani ja, nikdo, v tomto systemu.
Toz neni lepsi prodavat mlady jecmen, nez treba dzusy Jupi?
Pilulky delali ve stare Cine neustale, cela cinska medicina je jich plna, nemusi v nich byt nic spatneho.
Chlorella se da delat klido doma, proste rozhazu jecmen na vatu nebo hlinu a za 15 dnu z toho mackam stavu nebo susim apod.
Ze to nekdo zabali do krabice, tak to je stejne jako s rasou.
Zkus to treba bez te rasy, jen lokalne, to je asi vetsi vyzva Wink
Me to prijde taky cele zbytecne.. ale me prijde zbytecna vetsina veci kolem, jenze pak teda nechapu, jak se zauverovani chudaci kolem maji moralne nejak zivit, kdyz vsechno je takove pofiderni Smiley
Jinak to taky nechapu, kdyz je kolem baraku plno "plevele", proc bych mel platit za vitaminy.
« Poslední změna: 11. Březen, 2011, 15:29:09 od neon » Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 11. Březen, 2011, 15:55:14 »

Já jsem byl několik let na mb bez řas, misa, ume produktů, mořské soli, sojovku jsem ale používal a neměl jsem pocit, že bych nějak výrazně strádal. Faktem je, že je to s japonskýma specifikama pestřejší a trochu jsem asi podlehl tlaku o důležitosti řas a ume a hlavně když jsem přijel z kurzu, začal jsem mít na řasy a ume chuť, protože mi na kurzu zachutnaly.

Reklamy mohou otravovat, ale dá se na ně zvyknout, nicméně když budu číst na webech reklamní sdělení jak je chlorella úžasná, tak to ve mě důvěru nebudí, přijde mi to tak, že se vždy objeví něco, jednou to bude guarana jindy chlorella a jindy něco jiného, ale je mi sympatické, že je to sladkovodní řasa.

Japonská specifika beru spíše jako možnost jak posílit zdevastovaný organizmus, než jako nutnost, i když kdo z nás není po konstituční stránce zdegenerovaný?
     Divoké zeleniny mají něco do sebe.
« Poslední změna: 11. Březen, 2011, 15:59:38 od makroušek » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 10. Září, 2012, 21:11:41 »

Ahoj,
o zelených potravinách jsem psala už v jiné diskuzi. Bohužel všichni nejsou ochotni změnit životní styl, většina lidí pojede ve starých zvyklostech a nebudou jíst MB. Zelené potraviny organismus aspoň trochu srovnají po nezdravém jídle. I D. Lužná říká, že je to výborný prostředek, když řešíme nějaký zdravotní problém. Já samozřejmě vím, že je to jinové, taky jsem to mamce říkala, ale cítíme se dobře, tak proč si to nevzít?
Jarka
Zaznamenáno
PetraSlunce
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 11. Září, 2012, 11:18:45 »

Ahojky, opět se musím přidat k Jarce, před chvílí jsem psala na debatě ječmen GW. Myslím že v dvešní době je přemíra všelijakých chemických vitaminů, minerálů atd. bohužel. Jenže právě tyto dvě zelené věcičky jsou mi sympatické, energeticky nevím jak se chovají dle makrobiotiky a tabulek (právě ona makrobiotická přísnost mnohé z mých přátel odradila), ale právě že to nejsou žádné nepřirozené kapsle, chemie, ale řasa vylisovaná do kuličky trochu placaté  Very Happy nic víc, čistě 100% a ječmen též, jen vylisovaná štáva, "zastudena"a zůstává vše čisté, živé, bez přídavků a kdyby jste někteří pronikli více do filozofie green ways, možná poznali některé z lidiček, kteří se kolem toho pohybují, možná byste změnili názor, že nejde čistě o bysnys a reklamu, z kterého je mi mnohdy na zvr....., ale za ně bych se opravdu postavila. Vymysleli něco a takovým způsobem, aby bylo praktické dostupné, ne každý je makrobiotik a má svou zahrádku a spostu času a proto těm, které zajímá své vlastní zdraví, chtějí být za něj zodpovědní, ale na makrobiotiku onu vyváženost, téměř tabulkovou se necítí, tak právě pro ty může být ku prospěchu. Já, pokud se mě někdo z lidiček, s kterými se setkávám, zeptá, tak je jednou z možností jak tělu pomoci k detoxikaci, dobré výživě a povzbuzení a vitalitě, kamarádem v životě, při dnešním výběru stravy, dnešním stavu půdy, ovzduší...Prostě neházela bych tyto zelenky do jednoho pytle s různými jinými sračkami, kapslemi, rádoby vitaminy, chemicky extrahovanými, co se pak ani nevstřebají a vůbec jsou tělu nepřirozené. (Třeba zrovna dětem ve školkách a školách ku pomoci-lepší skladbě jídelníčku, když dostávají co dostávají). Nepleťme si pojmy s dojmy. Hawk (nebo jak se to píše)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 11. Září, 2012, 11:43:59 »

Ahoj Petro,
dobře jsi to napsala. Prostě málo lidí je ochotno na tu MB jít, nebudou měnit své zvyklosti. Z hlediska MB  jsou obě potraviny jinové, to ti jen píši pro informaci. 
Jarka
Zaznamenáno
PetraSlunce
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 11. Září, 2012, 11:50:35 »

Děkuji, jasně. Cítím to tak a někde výše jsem četla, ale s tím uživatel i makrobiotik neextremista může počítat a rovnováhu si nastolit  Very Happy pa (na knížky myslím, ale už musím pracovat na tom co pracovně třeba:-) příště...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení