Stran: 1 ... 6 7 [8]
  Tisk  
Autor Téma: Zahrada - různé pěstitelské rady  (Přečteno 17360 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
rajče
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #105 kdy: 31. Červenec, 2012, 23:37:31 »

Jojo, to je hezky napsané Smiley))))
Cena zeleniny mi značně roste, protože musím používat vodu z vodovodního řadu, ale nedá mi to, abych to nezalila.  Jedinou fintu kterou používám, že jim dám nachlastat až když mám pocit, že se jim vody nedostává.  Kdysi v pravěku jsem se v biologii naučila, že kořínky rostlin mají dobrá čidla na vodu a své kořínky pak vystavují právě tam, kde pravidelněji voda přichází. Takže ( nechci poučovat, ale třeba to někdo nezná) rostlina pak buduje systém jemného kořenění právě v té vrstvě, kde je naděje na vodu nejlepší.  Kdo pravidelně zalévá, musí zalévat, protože rostlina si vybudovala systém kořínků na povrchu.  Kdo zalévá minimálně, donutí rostliny hlouběji prokořenit a pak stačí zálivka opravdu jen v dobách nouze.  Odzkoušela jsem to sama na vlastní zahradě kdysi.  Tchán svůj pozemek kropil pravidelně, ale voda se dostávala opravdu jen na povrch. Téměř všechna zelenina i květiny byly večer vyřízené a žádaly další vodu.  Já měla pozemek hned vedle nich, ale jezdila jsem tam jen o víkendech. Zalévala jsem jen občas a byl vidět velký rozdíl. On se stal otrokem zalévání, protože vše se hned napilo a přes den vadlo. Já měla rostliny hluboce zakořeněné a vadnutí se projevilo až jen v extrémnějších podmínkách. Pak ovšem zalévání je daleko větší práce, než jen rychlý večerní postřik celé zahrady.  Záleží na hloubce kořenů, ale tak i tak se ta metoda vyplatí.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #106 kdy: 01. Srpen, 2012, 10:16:29 »

jj, Rajče.. taky zalévám jen když už to fakt jinak nejde. Jen u ředkviček a vodnic se mi to nevyplatilo- jsou pak malé a hodně pálí.  Hokaido, když se nezalévá, tak tvoří menší plody, které vydrží opravdu celou zimu..  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 6 7 [8]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení