Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Tisk  
Autor Téma: Zahrada - různé pěstitelské rady  (Přečteno 17907 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #30 kdy: 15. Červen, 2011, 16:13:53 »

Jo, to zni dobre - taky se doporucuje ohnuty zinkovy plech, prej jak po tom lezou tak to dokonce nejak reaguje s jejich slizem a dava jim to soky, ci co. Ale zase jedna baba povidala. A navic prej ta zinkova vrstva brzo odejde.

Ale ja tuto metodu nakonec nevolim z toho duvodu, ze u nas v hline uz jsou z minulych let vajicka a i kdyby nebyly, tak slimaci jsou ruzne hluboko v zemi a kdyz to ohradim, tak jim udelam ohradu a budou v ni vse zrat. Leda je tam par veceru potom chodit vybit.

Ale na tom kvetinaci ten okraj asi funguje dobre.

Me stale prekvapuje, na jakych mistech je nachazim. Jsou napriklad napasovani ve velkem mnozstvi pod mohutnym kmenem stromu, ktery lezel na zahone par tydnu. Kmen vazi spoustu metraku a ten slimak je primo v tom nejtezsim, nejhlubsim miste. Jsou snad jako zizaly.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #31 kdy: 16. Červen, 2011, 10:58:55 »

Sahavr - na slimějše gravitace neplatí!!! Mám to ověřeno, stejně jako květináče. Navíc ti to v nich bude rychle vysychat - podle mne tudy cesta nevede.
Neone - měsíček mám rozplevelený v jednom místě mezi kytkama a je fakt, že tamní aksamitník a lilie přežívají celkem bez úhony, na rozdíl od těch, kteří rostou kousek dál. Takže na tom možná něco bude. Chtělo by to ověřit v zelenině, pokud na to nezapomenu, tak posbírám semínka a příští rok je zkusím rozhodit na záhony. Když nic jiného - tak to bude pěkně kvést.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #32 kdy: 16. Červen, 2011, 15:26:14 »

beruška: Skoda,ze nemuzu mit kachnu a nebo slepici. Hned bych mel po starostech a jeste vajicka.Smiley
Spolehal jsem se na gravitaci. Jeste mozna zkusit udelat z prken stolecky(na nich kvetinace) a pod ne dat popel,piliny atd.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #33 kdy: 16. Červen, 2011, 16:39:31 »

Normalni divoky ptaci prece taky zerou slimaky. Co takhle je nalakat (krmitko, neco s vodou na koupani, neco kde muzou hnizdit atd)
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 16. Červen, 2011, 18:28:46 »

Ptaci zerou slimaky? To nevim kteri. Kosi a spacci zerou zizaly, ale v noci jsem je zrat nevidel. Slimaci jsou pres den v chladku.
I kdyby ti ptaci slimaky zrali, tak u nas jich je spousta a nic moc to neporesi.
Slimaky zerou jezci, krtci, zaby, strevlici napr. Jezky uz tu mam dva na pomoc.

Ono to ale neni s tema slimakama nakonec tak, ze ti velci vsechno zerou a ze je to o velkem poctu slimaku. Vecer s celovkou vidim, jak ti uplne nejmensi pomalinku likviduji listy a tyto male ja mam problem vubec zabit, trefit se. A moc jich tu uz nemame a presto ta trocha dokaze delat dost paseku.

Sahaw: pokud je to na nejakem stolku, tak tam je to podle me bez problemu, i bez posypu zeme. Zas takove svine to nejsou, aby vylozene lezli za necim takhle nepristupnym Smiley
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #35 kdy: 17. Červen, 2011, 19:49:23 »

Ja to taky nevedela, ale jednou jsem videla ptaka (myslim kosa), jak drzi hlemyzde v zobaku a mlati s nim o zem aby rozbil ulitu. Ale abych si neco nevymyslela - to byl hlemyzd a ne slimak. Jinak straky ty zerou snad vsechno.
A myslim se s proteinovou potravou krmi spis mlade, a dospeli zerou vic zrni.
Jezci pry zerou slimaky jen kdyz uz fakt neni nic jineho. Je to pry pro ne nebezpecne protoze slimaci nekdy obsahuji parazity kteri jsou pro jezky nebezpecne.

Trochu jsem zagooglovala a neni to asi neznama vec. Tahle stranka pravi:
Citace
The long list of species known to eat slugs includes blackbirds and thrushes, robins, starlings, rooks and crows, jays, ducks, seagulls and even owls! Song thrushes are well known for snail eating. If you find a stone or paving slab with a scattering of broken snail shells around it, you know that either a song thrush or a redwing has been at work. The stone is used as an anvil to break the shell. These birds frequently eat slugs in even greater quantity, but there are no tell-tale remains to prove it.
Zaznamenáno

Magda
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #36 kdy: 18. Červen, 2011, 20:08:17 »

Ahoj všem...dnes jsem si založila novou zahrádku na chalupě...máme tam problém s plevely, které se tam množí neuvěřitelnou rychlostí a v neuvěřitelném množství...a tím, že tam jezdíme většinou jen o víkendech, tak ten boj byl nekonečný...

Zkusila jsem podle těchto stránek http://www.ekozahrady.com/mulcovani.htm

Slámu nemáme, tak na posečené rostliny jsem položila kartony (měla jsem karton v roli), na to kompost s trávou a na to vrstvu hlíny s rašelinou...

Počkám 14 dní a začnu vesele sázet... Smiley Smiley
« Poslední změna: 18. Červen, 2011, 20:14:15 od Magda » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #37 kdy: 19. Červen, 2011, 18:06:15 »

Zkousel nekdo z Vas nekdy pestovat ryzi(myslim v CR)?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 19. Červen, 2011, 18:11:05 »

neon:
A kdy vyzkoušíš běžce?Smiley
Kdybych tu měla slimáky,tak je zkusím... ale fakt letos ani jeden...
Pár sazenic dýní mi sežrala nějaká myš,ale mám šikovnýho kocoura..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #39 kdy: 20. Červen, 2011, 12:32:52 »

Rad bych, ale po zjisteni informaci mi to stale nesedi. Mam na ne dost malou plochu, aby se me ten cas do nich vlozeny vratil.

Jen pro ty, kteri si mysleli (jako ja), ze to je bezproblemove reseni, tak neni. Vyberu jen par informaci odjinud, ktere bylo pro me dobre vedet:

Běžec není úplně dokonalé řešení proti slimákům, ale i tak je to řešení nejlepší.
Na noc je potřeba běžce zavírat do kachníku, jinak je někdo sežere,
Ohradník stačí velmi nízký, podle našich zkušeností tak 30 cm okolo záhonků. Oni se většinou ani nesnaží překonat překážku.
My máme největší škody na záhonech a částech trávníku, kde se drží po dešti víc vody, to dokáží dokonale rozbahnit zobáky. Pokud jich je ale přiměřený počet k velikosti zahrady, dá se tohle všechno vydržet.

A jeste si nejsem jisty jak je to se zimou. Myslim, ze je potreba jim kurnik vyhrivat, takze dalsi starost/vydaj.

Me to prijde jako efektivni reseni jen v pripade, ze bych ty bezce rad snedl. Jinak jsou to dalsi vydaje/prace/cas, ktery za to mozna nestoji a jit kazdy vecer posbirat slimaky vyjde mozna lip.
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #40 kdy: 20. Červen, 2011, 19:50:29 »

Zahrádku nemám, ale u sousedů jsem viděla na záhonech půlky vydlabaných melounů s trochou vody. Slimáci tam nalezou a utopí se. Sousedka ale říkala. že letos je slimáků celkem málo. tak zkuste   53
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 21. Červen, 2011, 13:21:28 »

Utopení tedy nefunguje. Zkoušela jsem to ve vodě z praní salátu - bylo tam tak na výšku cca 15 cm vody, ti hajzli leželi na dně a tvářili se mrtvě, ale za chvíli se dali do pohybu a vylezli v pohodě ven. Nevím jak kde, ale moravští slimáci umí plavat! Ještě je možnost, že se v tom melouně přiotrávili zbytky melounu, ale tomu nechci věřit, protože nastávají melounové časy a nechci si je kazit nějakou tou otravnou hypotézou.
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #42 kdy: 21. Červen, 2011, 21:51:01 »

Tak taky jsem z Moravy  Smiley Ti slimouši jsou fakt utopení, ale je docela možné, že tam sousedka přidala sůl, protože si pamatuji, že v loni je solila a oni se rozpadli. No fuj Eek. A neboj, meloun teď každé ráno snídám a otrávená fakt nejsem  z253
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #43 kdy: 30. Červen, 2011, 16:21:47 »

Mozna casem nikdo nebude uz resit slimaky,ale obri sneky.Smiley)

http://hobby.idnes.cz/obri-snek-je-pritulny-a-nenarocny-domaci-mazlik-jen-pozor-na-ty-zrave-1jk-/hobby-mazlicci.aspx?c=A100504_151601_hobby-mazlicci_mce
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #44 kdy: 02. Červenec, 2011, 20:55:03 »

Tak zatim muzu vrele doporucit proti slimakum, pokud sadite predpestovane rostliny, tak na ne dat pet lahve - odriznute dno, usti cele ponechat, zanorit mirne do zeme, tak aby to vitr neodval, ale zaroven kdyz to date moc, tak pri vydelavani to muze jit i s hlinou a celou rostlinou, tak pozor.
Nechavam to tam i 2 tydny, dokud rostlina cely prostor evidentne nezaplni. Celkove je to pro ni jako pareniste, i ve velice horkych dnech tam ma vetsi vlhkost a rychlej roste.
Petky muzou byt klidne i tmave zelene, nepozoroval jsem rozdil.
Je to zaroven dobra ochrana i po prvni dny, kdy jsou sazenice velice haklive na prime slunce.

Ohledne netkane textilie a toho jestli pod tim nemaji slimaci idealni podminky, tak stale nevim - je jich tam, tak jako na odkrytych zahonech, ale rostlinam se celkove pod tim lip dari, rychlej rostou a jsou vetsi, neprokousane od drepciku apod. - akorat tam pridelana prace navic s odkryvanim textilie pri udrzbe zahonu.

Ale nejvetsi pohodu mame stale paradoxne se zeleninou, kterou jsme vysadili do velkych kvetinacu/kyblu a vynosili si ji dokonce do druheho patra. Sbiram velke redkvicky primo pod nosem kazdy den - a spasu je cele i s listim, coz jsem si vzdycky predstavoval jako idealni.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení