Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Tisk  
Autor Téma: Zahrada - různé pěstitelské rady  (Přečteno 17793 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #60 kdy: 10. Srpen, 2011, 11:31:21 »

Ahojte, máte prosím někdo zkušenosti s pěstováním daikonu a štěrbáku?

Moc prosím o tipy, jak na to.

Díky, Myšpule  kaktus
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #61 kdy: 10. Srpen, 2011, 11:57:36 »

Daikon - tak to se koupí semínka, vysejí podle doporučeného návodu a je to. Wink
Akorát ho napadají broučci a dělají do něj díry, takže je dost odpadu. Což mi ale nevadí, protože je ho plný záhon.
Šterbák jsem ještě nepěstoval, ale postupoval bych úplně stejně.
Zahradám zdar!
« Poslední změna: 10. Srpen, 2011, 11:59:55 od romanS » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #62 kdy: 12. Srpen, 2011, 21:57:10 »

Jeste zpatky k slimakum - moje tchyne si dala pobliz rostlin co zerou malou plastovou nadobku s pivem a funguje ji to na 100%. Slimaci tam nalezou a utopi se. Ani to nema zapustene do zeme, jen tak polozene na zemi.
Zaznamenáno

sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #63 kdy: 13. Srpen, 2011, 13:19:12 »

Nepestuje nekdo oves,proso,pohanku nebo jecmen na zahradce? Pokud ano,tak mi prosim napiste do PM.Rad bych si poklabosil o zkusenostech.Dekuji
Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #64 kdy: 13. Srpen, 2011, 15:51:11 »

Sejete nebo sazite ted v tuto dobu neco na zahrade?Mam chut neco zasit ci zasadit,ale nevim co... Wink
Zaznamenáno
Magda
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #65 kdy: 13. Srpen, 2011, 18:11:21 »

Od půlky července jsem vysela ředkvičky (malé bulvičky už jsem dnes sklízela), mrkev, kopr(také už sklízím), hrášek, keříčkové fazole, kedlubny(ty jsem dnes rozesadila) a petrželku...ředkvičky ještě zopakuji a přidám špenát...a koncem října i pár česneků...

Mohou se vysévat i saláty, třeba polníček a ředkvičky ještě i v září...
Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #66 kdy: 13. Srpen, 2011, 19:58:49 »

OK, děkuji za tip zkusím se ješte rozhlídnout na tržnici, po nějakých sazenicích...
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #67 kdy: 05. Září, 2011, 09:01:26 »

Ahoj, potřebuju poradit.... Kdy přesně mám sklidit dýně hokaido, aby mi vydržely co nejdéle? Někde jsem četla, že když mají zaschlé stopky, ale ráda si rozšířím obzory o vaše zkušenosti.
Děkuju 47
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #68 kdy: 05. Září, 2011, 20:36:52 »

Já už je mám sklizené. Stopky ještě zaschlé nebyly, ale dělám to kvůli různým broučkům a píďálkám..protože když jsem měla dýně na zahrádce prvně, tak jsem je tam nechala dýl a ty mršky mi je začli jíst.. a pak mi začali hnít.. takže letos jsem sklidila úplně nepoškozené plody :-) jsou krásně oranžové a ještě je nechávám na sluníčku na suchým místě..
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #69 kdy: 06. Září, 2011, 16:04:58 »

Ja uz jsem taky sklidila, pred 14 dny, jen nekolik kousku jeste nechavam - cekam prave, az i jim zaschnou stopky, ale nejak se jim do toho nechce. A zacinaji se mi vysisovavat, na slunku... no uvidime.
Problem mam spis s tema sklizenyma - sice ted konzumuji dyni trikrat denne, ale i tak jich mam plnou lednicku - ty, co jsem nechala v kosiku zacaly nejak sesychat, ztracet lesk, ovadat... Tak nevim, jak dlouho vydrzi; asi to bude tim horkem tady, pod 23 st. to u neklesa a sklep nemame. V lednicce se docela drzi, jen se mi tam kvuli nim skoro nic jineho nevleze.  Grin
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #70 kdy: 09. Říjen, 2011, 06:02:14 »

Dobry den,
zajimalo by mne kolik je idealne denne snist listu pampelisek,aby to telu neublizilo. Jim denne cca 15 listu o velikosti 5x2cm.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #71 kdy: 09. Říjen, 2011, 21:24:26 »

No nazdar, tolik. Nemám obecnou radu, jen to porovnávám s tím, co snesu já. V sezoně jídám tak tři čtyři lístky dvakrát za týden v polévce. Pampeliška mi připadá hodně hořká... Ale jsou  lidi, kteří mají tu hranici snesitelnosti posunutou a chroustají je rovnou na louce.  Asi jak kdo potřebujeme...
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #72 kdy: 10. Říjen, 2011, 15:22:22 »

Na zacatku byli horke,ale casem jsem si na to zvyknul a uz mi nepripadaji,tak horke. Dokonce jsem je zacal pomalu presazovat do truhliku,abych to mel blizko a poddohledem.Smiley Mozna mam jen stesti a narazil jsem na druh,ktery neni az tak horky.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #73 kdy: 01. Prosinec, 2011, 08:45:37 »

Bohuzel pouze v anglictine, ale uz delsi dobu si ctu jedno forum, kde se debatuje o kompostovani, ale v extremnejsim rozsahu. Zacal to cele jeden sympaticky chlapek, ktery ma stare nakladaky, bagry, drtice a zacal vozit odevsad z okoli zbytky na zkompostovani a doma dela obrovske hromady, ze kterych se kouri a dokazal udelat z totalne nevyzivne pudy, kterou mel doma, neco v cem rostou nadherne obrovske zeleniny. Jeho nazor je, ze ta ropa, ktera je jeste k dispozici neni lip vyuzitelna nez nachystanim superkvalitni pudy u domu, aby kdyz dojde, tak mel clovek jidlo pro rodinu.
Celkove to forum je velka inspirace pro kompostovani (neleknete se kompostovani zvirat).

http://www.homesteadingtoday.com/showthread.php?t=342651

A odkazovali tam taky na jedno video, ktere jsem jeste nevidel. Hodina a pul dlouhy film o zahradniceni.
Prej tam je ukazany system, kdy na zahony na podzim, bez predchoziho ryti, rozprostrete vrstvu stepky, pak na jare, kdyz chcete sadit, tak tu stepku odhrnete do ulicek a az jsou rostliny velke, tak ji k nim prihrnete a tim padem poroste minimum plevelu a celkove se tak ta stepka rozlozi - pointa je proste v tom, ze je dobre si neustale navazet na zahony bordel, ktery clovek vidi kolem, protoze se to vsechno rozlozi a budujem tak rok od roku lepsi pudu.

http://backtoedenfilm.com/

Ja jsem ted o vikendu opozdene navozil takhle z blizkeho okoli konsky hnuj a vzhledem k tomu, ze chci zkusit neorat a zbytecne nepechovat nicim pudu, tak jsem mel dilema jak to udelat. No nakonec jsem rozhodil silnou vrstvu toho hnoje primo na povrch kazdeho zahonu a at si to dela co chce. Ale asi tim utece do vzduchu spousta zivin, podle toho co se pise. Ale co uz, ted jeste jestli se to do jara nejak rozlezi. Ale ta kombinace bezorebneho pestovani a navezeni kompostu/humusu mi neni zatim jasna. Mozna kdybych to jeste prekryl vrstvou slamy, tak ty ziviny tak neuniknou.
« Poslední změna: 01. Prosinec, 2011, 11:44:49 od neon » Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #74 kdy: 01. Prosinec, 2011, 09:03:29 »

neone,
ty seš chytrá hlava!
Tak jak jsi to udělal s tím hnojem, tak přesně se to dělá. Já místo hnoje dal kompost. Ta sláma tam samozřejmě patří, ale když není, tak co.
Podle mě je nejdůležitější se nebát udělat něco jinak!
Ať se daří půdě i tobě. Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení