Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Prosba o tip na 2. pánvičku k Woku  (Přečteno 1267 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
MarekHappy
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

evolution is solution

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 27. Březen, 2011, 20:35:22 »

Zdravím MB,

Prosím o radu od zkušenějších kuchtílků a kuchtilek. Jedná se o dost specifický dotaz... nu jsem zvědav ;-)

Situace, v které se nacházím:

* Z 90% vařím jen pro sebe = pořídil jsem si WOK
28 cm titanovou od ETY, velká spokojenost.

* Vařím na plynu na standartním 4-hořáku = s tím Wokem je tam však už docela dost těsno.

* Dvě obyč pánvičky, které jsem občas nucen používat... ty suroviny spíš připalují a degradují než cojinýho
Především když si vařím jen pro sebe... tendence připalovat vzrůstá (má oblíbená příprava zeleniny = dušení -> karamelizace)

Tzn. jelikož začínám vařit složitější recepty / poohlížím se po 2-hé pánvy k woku, která by měla podobné vlastnosti / nicméně byla menší průměrem (cca do 24 cm).
Zjišťuju však, že jsem buď slepý nebo na českém trhu nic takového ke koupi není.
(díky za vyvrácení / případné odkazy na zahraniční ideálně vyzkoušené zdroje)

Na kurzech od Zerzána + Strnadelové byla zmíněna "čtverhranná" pánev, vhodná i na fritování.
Víte někdo víc?

Předem díky za jakékoli konstruktivní příspěvky ;-)
Zaznamenáno

Nena
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 28. Březen, 2011, 08:29:07 »

dobrá je pánev Vision od Tescomy. Má velmi silné dno. Vůbec ty hrnce Vision jsou ve své cenové kategorii nejkvalitnější hrnce na trhu. A navíc česká značka (ikdyž je to asi vyráběné kdo ví kde).

Dobré jsou i litinové pánve, ale to by bylo podobné vaření jako s tím wokem, předpokládám, že chceš něco jiného. Jinak zde je rozsáhlá diskuze o litině: http://www.cuketka.cz/?p=288
Zaznamenáno
MarekHappy
Newbie
*

evolution is solution

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Březen, 2011, 11:55:27 »

dobrá je pánev Vision od Tescomy. Má velmi silné dno. Vůbec ty hrnce Vision jsou ve své cenové kategorii nejkvalitnější hrnce na trhu. A navíc česká značka (ikdyž je to asi vyráběné kdo ví kde).

Dobré jsou i litinové pánve, ale to by bylo podobné vaření jako s tím wokem, předpokládám, že chceš něco jiného. Jinak zde je rozsáhlá diskuze o litině: http://www.cuketka.cz/?p=288

Ahoj Neno,

díky za info.

Nakonec jsem objevil tuhle variantu "malého woku", který se mi jeví ok ;-)

Pro info, právě že wok mi přirostl k srdci a nejradši bych 2 velké / nicméně se mi nevejdou na plotnu :-)

M.
Zaznamenáno

Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Březen, 2011, 12:46:18 »

Ahoj BaB,

to není wok, ale rendlík. Wok musí mít elipsovité(půlkulaté) dno právě kvůli využití energie ohně  Very Happy
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 29. Březen, 2011, 12:50:56 »

tady jsem dával tip, kde se daj v praze koupit pěkné woky, ale možná už to není aktuální.
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,242.msg10576.html#msg10576
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 29. Březen, 2011, 12:53:07 »

Taky je podle mě zbytečné, aby měl wok teflonový povrch. nejlepší jsou ty klasické litinové nebo železné.
Zaznamenáno
MarekHappy
Newbie
*

evolution is solution

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 29. Březen, 2011, 21:39:41 »

Ahoj BaB,

to není wok, ale rendlík. Wok musí mít elipsovité(půlkulaté) dno právě kvůli využití energie ohně  Very Happy

Ajo to je fakt... nicméně už jsem v záchvatu lásky na první pohled objednal (dno se jeví tváří kvalitně i když neelipsovitě)  Very Happy
Uvidíme jak mu půjde dušení / fritování ;-)

Citace
tady jsem dával tip, kde se daj v praze koupit pěkné woky, ale možná už to není aktuální.
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,242.msg10576.html#msg10576

Díky z tip, nicméně se trochu obávám, že 99% woků, které jsou u nás k dostání jsou průměrem 28cm+ :/
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení