Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Úraz kolene  (Přečteno 3375 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 29. Březen, 2011, 11:18:58 »

Ahoj,

dovolila jsem si založit nové téma po mém sportovním úrazu kolene na lyžích. Mám přetrhané vazy v koleni a chodím na punkce výpotku..takže mám od ortopeda ortézu s třítýdenním klidem na lůžku..
Můj dotaz se týká MB a zda nemáte někdo zkušenosti s hojením vazů?..ke koleni jsem se dočetla a dozvěděla (od mí milé El) o lněném oleji, kroupách, a řasách..jde mi spíš o zdárný srůst vazů, zda postačí dostatek zelené listové zeleniny k obnově buněk, co se poměru bílkovin týče, zda mám ubrat/přidat, vzheledm k tomu, že se moc nehýbu..atd.. Smiley

Předem díky všem za milé reakce..:-)
Kaminek

Zaznamenáno
legolka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Březen, 2011, 11:42:50 »

...Kaminku zdravím ...písnu jenom moji zkušenost ...na posledním zledovatělém sněhu jsem měla dost drsný pád na běžkách, celý levobok - rameno, kyčel, kotník ...před očima hvězdičky ...dojela jsem trasu na lyžích, dojela jsem autem pro děti k babičce, kde jsem seděla cca půl hoďky, přijela jsem domů a nastala tak strašná bolest kotníku, že jsem nevěděla kam s nohou, jak ji umístit, ještě nikdy jsem toto nezažila a že pár podvrknutí a výronů bylo ...nevěděla jsem co, tak jsem najela na zázvorové obklady ...tři hodiny peklo ...pak to najednou začalo odeznívat a ráno jako že nic, noha funkční, vše v pohodě ...takže já dávám bod zázvoru ....nevím tedy jak by to probíhalo bez zázvoru ...rychlou pohodu, e.
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Březen, 2011, 11:51:08 »

Ahoj Legolko,

díky za tip! škoda, že jsem s těma obkládkama nezačla dřív..tak trochu jsem si na ně myslela, ale tam, kde jsme byli p zázvoru vidu ani slechu..

tak já to vyzkouším..:-) díky, Kam  Wink
Zaznamenáno
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Březen, 2011, 15:19:48 »

Ahoj,já jsem sice neměla přetrhané vazy, ale měla jsem v koleni onen "výpotek". Koleno opuchlo a nemohla jsem ho vůbec ohnout. Na vypouštění tou injekcí jsem kdysi dávno byla,ale už bych to neabsolvovala. Proto jsem vyzkoušela pohankové náplasti (voda a pohanková mouka,dávala jsem si to na noc ještě překryté pytlíkem teplé soli,aby byla větší účinnost) a nestačila jsem se divit,jak mi otok pomalu ale jistě - sám bez zásahu zmizel.
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 29. Březen, 2011, 15:51:37 »

Ahojky komáre,

to je zajímavý tip..:-)

Jsem předně zvědavá, jestli nemá někdo zkušenost s vlastnám hojením struktur v koleni..lidi s tím mívaj obecně dost problémy a jediné, co jsem se dočetla, že současná věda uvádí/doporučuje jsou přípravky na bázi enzymů Wobenzym atd. což je taky pekelně drahý..a výsledke je nezaručen..

Jsem teď v aukutní fázi, tak to chci nějak podpořit :-))
Díky, Kam
Zaznamenáno
Nena
Host
2 0
« Odpověď #5 kdy: 29. Březen, 2011, 18:09:06 »

Ahoj Kamínku,

já mám vlastní zkušenost - přesně jako ty jsem si natrhla vazy na lyžích asi před 4 mi lety. Řekla bych - jez pořádnou makrobiotiku, ať nejsi překyselená a tělo se samo srovná. Já jsem tehdy šla ke třem různým vyhlášeným ortopedům - jeden byl pro okamžitou operaci, dva mi řekli, že pokud nejsem závodní sportovec, tak by do operace nešli, protože je to vždy zásah do kolene, který budeš pociťovat po celý život. Byli to všechno špičky ve svém oboru (jeden z Motola, jeden z Bulovky v Praze a jeden z Kladna - k němu chodili sportovci). Ale neměla jsem úplně na 100% přetrhané vazy, byly jen natržené a taky meniskus byl trochu pošramocený. Vodu jsem si nikdy nenechala vytáhnout - vytváří se totiž znovu a znovu... Doporučuji obklad z hlávkového zelí nebo bohankový obklad - vše je v mb knihách. Nohu jsem měla v dlaze asi měsíc, pak jsem postupně chodila na rehabilitace a trvalo mi hodně dlouho než to koleno bylo zase ohybné - v té dlaze totálně zatvrdlo a nemohla jsem ho pak vůbec ohnout. A trvalo asi tak rok možná déle než jsem získala v koleni opět stabilitu. Pak jsem asi další dva roky nelyžovala, nebruslila... Jednou jsem už od té doby lyžovala, měla jsem na koleni dlahu a lyžovala jsem dost opatrně. Bylo to ok, ale už to z toho kopce nikdy nepustím tolik jako dříve... Asi tak po dvou letech jsem byla schopná udělat dřep. Šlo to vše pomalu, ale zahojilo se to.

To, že se ti stal ten úraz není jen tak. Není to náhoda, že jsi spadla z lyží a stalo se ti něco z kolenem. Dostáváš tímto šanci se v životě zastavit, zamyslet se nad svým životem, nad věcmi, které třeba řešíš nebo kterým se třeba vyhýbáš, odsouváš nějaké rozhodnutí nebo jdeš špatnou cestou... Prostě máš teď šanci si věci v hlavě srovnat, nemůžeš nikam stejně jít, tak ten čas využij. Já to tehdy nepochopila, nic jsem nezměnila a po třech letech mě ty kolena otekly obě jakoby z ničeho nic a zastavily mě na několik měsíců. Držím palce.  Kyticka

Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 29. Březen, 2011, 22:41:08 »

Ahojky Neno,

moc ti děkuji za odpověď. Já pevně věřím, že se to spraví..teď dělám zázvorák..mám koleno docela oteklé, tak to i chladím na doporučení orotpeda..teď mám ortézu a za 14 dní jdu na kontrolu, takže se uvidí, jak jsou na tom hlubší struktury..:-(

Díky za ten odstaveček o zastavení se nad svým životem a směrem..nebude to lehké něco měnit, ale zhruba mám jasno..když osud bude přát..:-)
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 30. Březen, 2011, 13:52:02 »

Ahoj,já jsem sice neměla přetrhané vazy, ale měla jsem v koleni onen "výpotek". Koleno opuchlo a nemohla jsem ho vůbec ohnout. Na vypouštění tou injekcí jsem kdysi dávno byla,ale už bych to neabsolvovala. Proto jsem vyzkoušela pohankové náplasti (voda a pohanková mouka,dávala jsem si to na noc ještě překryté pytlíkem teplé soli,aby byla větší účinnost) a nestačila jsem se divit,jak mi otok pomalu ale jistě - sám bez zásahu zmizel.

Komárku, moc díky za tip! Dneska jsem začala s pohankovou náplastí a myslím, že se něco děje! Vedle toho, že je to příjemná procedura, mám  pocit, že se změnil tok v koleni, cítím větší citlivost, bolest v místěch zranění, trochu zarudnutí pojožky, ale tak nějak vnitřně vím, že je to jen dobře :-)
Jak dlouho jsi aplikovala náplasti? já je vyměňuju po hodině a dnes už mám třetí..vím, že jsi je dávala na noc se solným pytlíkem..já chci na noc zkusit priznitz z arnikové tinktury na doporučení jedné bylinářky..

Tak se měj a já se ozvu, co to se mnou dělá :-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 10. Srpen, 2013, 19:04:32 »

Ahoj,
v jaké knížce jste se o těch úrazech dočetli? Mě by to moc zajímalo. Můj synovec má teď hůlky, protože ho bolela noha. Má výrůstek na kyčli a v srpnu půjde na Bulovku a tam se uvidí, co s ním dál. Mě by zajímalo, co na to MB. Synovec je živen klasicky.  Nemohl nohu rozchodit, vždy říkal, že ho to bolí. Pro mě aktuální téma.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení