Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: přestala někomu z vás chutnat rýže, fazole, vařená zelenina, vařené ovoce....?  (Přečteno 5945 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pauli
Jr. Member
**
Příspěvků: 61


Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 18. Únor, 2015, 14:09:11 »

Jo Iren, mluvíš mi z duše. Většinou když někam razíme, tak navařím do skleniček (těstoviny či jáhly s něčím, zeleninou na kousky a třeba to ohodím nějakou luštěninovou omáčkou, ať je to komplet), jenže to je jen hlavní jídlo, tzn. oběd či večeře. A jelikož dítě je hladové (to máme v rodině), co chvíli by jedlo a sklenička zmizí coby dup a pak? Cestovně to řeším chlebíčkama rýž/kukuř, jablko, mandarinka (teď v zimě když je sezona), někdy extra vař. zelenina v krabičce... Na sušenky (bez cukru) ho moc neužije, naštěstí. No a pak právě užtakynevím. Se mnou je to nastejno, malé má naštěstí ještě vždy poruce mlíko, ale co pak časem?!?
A taky bych si ráda někdy našla čas na jiné aktivity než jen furt stát u plotny (a nakupovat). Možná, že jde jen o organizaci času?

Ještě k těm chutím, vypozorovala jsem, ževíc než sladké mě láká olejnaté/mastné/tučné... V podstatě cokoli, asi si to tělo žádá, i lžička panenského kokosového oleje mě přivádí do rauše. Smiley

Jo a nákupy mě též deprimují, páč je sice skvělý, že tu máme velkej supermárket, ale vevnitř je pro mě jen pár ostrůvků, (v podstatě sekce bio, voda, ryby a hygiena) kde je něco k nalezení pro mě/nás aniž by to mělo tunu éček nebo bylo mimo pásmo... Joněkdy mám třeba na něco mimo chuť, ale člověk si pak přečte to složení a hned ho ta chuť přejde.. A to víte, že když je tam "přírodní aroma", tak to stejně nemá s přírodou co do dělání? Normální syntetika vyrobená v laboratoři, ale inspirovaná něčím, co doopravdy v přírodě existuje (třeba jablečné aroma), narozdíl od "aroma", to tam ani tu inspiraci nemá.. To pro mě bylo, když jsem to zjistila, docela šokující. Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member
*****
Příspěvků: 1148


Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 18. Únor, 2015, 15:42:00 »

Ahoj Pauli,
S tou organizací času máš asi pravdu, já jsem nad tím kolikrát přemýšlela. Jenže my se prostě s přítelem dostaneme do postele v pátek tak kolem 10  11 večer, dřív ne a to už nemám chuť vařit na ráno nějakou tu obilovinu.  Tak ráno máme chleba, oběd něco MB, minule to byla houbová omáčka s těstovinami, a večer též chleba nebo něco koupeného ze sladkostí. Vím, že se do zásoby obilí vařit dá, ale jednak se bojím, aby se to nezkazilo a jednak prostě večer už na to nemám sílu. Do Prahy přijíždím v 15,55 v pátek Na knížecí a pak jdeme někam za knížkami, do antíků, do Luxoru, podle toho, co bych ráda, pak někam do restaurace na večeři a pak nakupovat a domů. O víkendu si s přítelem rádi poležíme a v neděli odpoledne odjíždím domů k rodičům. Ve Slaném zatím sama zůstávat nemůžu, když tam neumím zatím žádnou trasu. Až přítel bude chodit do práce, budu tam sama a když budu doma, tak třeba i ráda něco uvařím či později upeču, aby mi čas utíkal, ale když si chceme s Jardou trochu spolu užít, tak nerada stojím u plotny dlouho. Je však pravda, že se mi při vaření snaží pomáhat. On se vůbec snaží při všem a je hrozně milý, hodný a obětavý.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení