Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Zdravotnictví vs. makrobiotka  (Přečteno 2157 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
5 0
« kdy: 05. Duben, 2011, 20:27:20 »

Abych přenesl diskuzi z buckova tématu "Zivotni pribeh, aneb staly boj se zahadnym onemocnenim" zakládám toto téma, abych měl prostor na reakce na příspěvek kačera. Nadpis berte pouze orientačně, určitě tady něco podobného už někde visí.

Dávám sem citaci z kačerova příspěvku na který chci reagovat
Citace
Omlouvám se, pokud vás článek pobouřil, ale mě i pisatelku článku pobouřil také postoj některých mb lidiček. Kritika lékařů obecně zde je velmi ošklivá a zavádějící. Spousta z vás sice přísně dodržuje mb režim, ale vesele kouří, popíjí a moc se nehýbe :-))). Velká část zdejších lidiček musí strávit vařením a sháněním mb potravin neskutečné množství času, takže kdyby měli rodinu, náročné zaměstnání, tak nevím, nevím.
  Diskuse o dětech jsou také velmi zavádějící, velmi diskutabilní jsou porody doma, nucení dětí do mb stravy a tím i velmi známé výsledky - bledé, podvyživené děti, které až se dostanou do školy, tak stejně tajně jedí to co jim chutná a ve výsledku se stravují hůře než běžné děti.  Dejte dětem volnost při rozhodování.
  Nedávno vyšel otřesný článek, jak veganským rodičům zemřelo devítiměsíční dítko. Bránili se, že je krmili, podle rad na kurzech a že vše dělali správně :-(((. Nesou zodpovědnost jen rodiče, oni vlastně byli zmanipulovaní,...

Vaše odůvodnění všech "nesnází" při makrobiotice je tzv. eliminace :-)), za tu se schová naprosto vše,.. třeba i vážná nemoc.
I můj známý půl roku eliminoval, věřil a zatím nemoc nabírala na síle, pak už bylo pozdě, nesl si všechnu zodpovědnost sám na svých bedrech.
Doufám, že přijde doba, kdy budou mít  léčitelé a mb potradci zodpovědnost za své diagnozy a rady. Pokud si totiž mb poradce nechá platit, měl by mít i tu míru zodpovědnosti a ty kurzy nejsou vůbec "za hubičku". Je to svým způsobem byznys a způsob obživy, takže je logické, když jsou lidé lákáni a manipulováni, aby na kurzy jezdili, to je OK, pokud závoreň ti samí nebudou kritizovat třeba farmaceutický průmysl :-)), taky ho nemusím, ale má stejné tendence, vydělat,...

Arogantního doktora jsem určitě potkal, taky arogantní prodavačku, či neurvalého řidiče,.arogantního léčitele,.... to je o lidech,...

No makrobiotika je určitě prospěšná v rozumné formě, ale v té fanatické je škodlivá, vím, že se mnou nebudete souhlasit, toť můj názor.
  S úctou Kačer

kačer: Tak od začátku-
1) Zajímalo by mě, proč je zdejší kritika lékařů špatná a zavádějící? Většinou se jedná o osobní zkušenosti, takže proč o tom nepsat, proč nekritizovat? Jsou snad lékaři nedotknutelní? Několikrát jsi tu psal o zodpovědnosti, respektive nezodpovědnosti MB poradců, či léčitelů. Komu se ale zodpovídají lékaři? Pokud vím z médií, tak pokud dojde k nějakému závažnému "pochybení", tak to většinou nemocnice a lékařská komora zahrají do autu. Málokdy u nás pacient, kterému bylo lékaří ublíženo vyhraje soudní při, atd. Předhazuješ tu příklady, kdy došlo k pochybení ze strany alternativní medicíny, či MB. To Ti tu mám vypisovat "přehmaty" našeho zdravotnictví, které se objevily v médiích?
Léta se u nás pohlíželo na lékaře jako na neomylné bohy, kterým se neodporuje. Kteří nevysvětlují, které je nutné poslechnout. Ta doba je už doufám pryč.

2) Nevím, jak jsi přišel na to, že spousta lidí, kteří se věnují MB pije, kouří a moc se nehýbe??? (Když jsem to četl, tak jsem si chvíli říkal, jestli to není nějaká recese. Přiznejte se kdo jste si vytvořil kačeří identitu a královsky se tu bavíte Grin ) A že většina lidí nemá rodinu? Myslím, že se Ti brzy začnou ozývat Ti, co ji mají.

3) Ano velká část zdejších lidiček tráví vařením a sháněním MB potravin asi více času, než běžná populace. O to méně času, pak tráví v ordinacích, při nakupování léků a zakrývající kosmetiky.

4) Píšeš, abychom nechali dětem volnost rozhodování ve výběru jídla. Mám otázku: nechal bys svým dětem volnost rozhodování v konzumaci alkoholu, nikotinu, drog???

5) Pobuřuje Tě to, že MB kurzy nejsou za hubičku. A naše zdravotnictví snad ano???

Na závěr ještě jednou kopíruji článek, který tu již jednou byl zveřejněn, ale možná Ti unikl. Je od pána, který má před jménem Mudr., tak to pro Tebe snad bude čtení hodno:

Děkujeme, že odcházíte

Krize našeho zdravotnictví vrcholí. Odráží krizi celé společnosti. Lékaři rozjeli na plno akci, kdy podávají hromadně výpovědi a v době ekonomické krize žádají mnohem více peněz. Jejich ministr je chápe, leč logicky není schopen jim pár miliard na mzdy přihodit. Má je vzít zemědělcům, živnostníkům, důchodcům, policajtům, má zrušit dotace na kulturu, na výzkum...?

Moji kolegové si patrně neuvědomují, že zoufalý, chronický nedostatek peněz ve zdravotnictví sami aktivně spoluvytvářejí. Filozofie technicko-chemické medicíny, kterou ctí a praktikují, vede v důsledcích k masivnímu finančnímu krvácení. Léčí takovým způsobem, že jejich pacienti stále docházejí na kontroly, berou drahé léky (čím dál víc) a podstupují nákladná vyšetření. Nikdy se však neuzdraví! Teď nemluvím o akutní medicíně. Tam je vše v pořádku. Životy zachraňovat umějí. Ptejme se však, proč k jejich ohrožení dochází... Proč imunita obyvatelstva včetně dětí je v katastrofálním stavu? Například onkologičtí pacienti, kterých rapidně přibývá, měsíčně ze systému odčerpají desetitisíce korun. Podobně tak lidé s autoimunitními chorobami, neurologickými degenerativními nemocemi i dalšími vážnými poruchami zdraví.

Moji pacienti většinou nestojí zdravotní systém ani korunu! Podávám léky, které jsou inteligentní (pojišťovny je nehradí) a nejsou příliš drahé. A tito lidé se uzdravují nebo se alespoň jejich stav lepší - a to bez chemických léků. Paní Dana s roztroušenou sklerózou v péči klasické medicíny čerpala měsíčně zhruba deset tisíc korun a její stav se plynule zhoršoval. Nyní nečerpá nic a je prakticky zdráva. Medicínský systém je v těžké krizi a jeho dny jsou sečteny. Nelze jej do blízkého budoucna financovat. Zákonitě se zhroutí. V této situaci jeho představitelé žádají více peněz za svou práci. Pokud skutečně odejdou a západní Evropa o ně projeví zájem, zaplať pánbůh. Ano krize se urychlí a o to rychleji nastane nevyhnutelná a skutečná reforma. Ta bude hodně bolet (hlavně pacienty), ale jinak to nepůjde. Vždyť vy sami svým pasivním postojem tento systém podporujete. Málokdo se chce skutečně uzdravit. Chcete být prostě zdraví a rychle, že?

Stávající medicínský systém nenaplňuje základní lékařskou strategii - prevenci. Ta je naprosto zásadní. Pokud by fungovala, málokdo vážně onemocní a lékaři by pak mohli brát v klidu třeba 100 tisíc měsíčně. Prevence nejsou tzv. preventivní prohlídky, kdy se může odhalit např. nádor. To je včasná diagnostika. Prevence je něco jiného. Pokud funguje, člověk nikdy neonemocní. Interní lékaři svým pacientům doporučují margarín, pediatři mléko, čím více očkování, tím lépe... Strava v našich nemocnicích je doslova otřesná a extrémně nezdravá, někdy přímo zabíjející. Klasičtí lékaři se absolutně neorientují v metabolických typech, nedokážou určit pacientovi jeho individuální životosprávu. Na poli myšlení panuje naprostá tma. Lékaři sami s tím mají značné problémy. Denně těžce porušují odvěký medicínský zákon: Nemocného neoslabovat! Děje se pravý opak. Imunitní systém i psychika jsou soustavně decimovány již od narození.

Celé zdravotnictví je v područí farmakologického průmyslu, který jediný z celého systému profituje. A to giganticky. Tam končí vaše penízky, kolegové. A vy to denně podporujete, vy je tam sypete. Tak co vlastně chcete? Nerozumím vám. Vůbec vás nelituji, odejděte. Já tu zůstanu. Nabízím uzdravení, nabízím skutečnou prevenci, nestojím zdravotnictví nic. Co nabízíte vy? Léky, léky, léky... invalidní důchod...

Tak nad sebou neplačte a už se konečně zamyslete. Představte si, že máte porouchané auto. Zajedete k odborníkům (do značkového servisu) a oni provedou diagnostiku a auto poštelují. Za měsíc jste zpět, protože už to zase nejede. Každý měsíc se to opakuje a vy jen solíte a solíte. Přesně tak pracujete vy. Ve staré Číně lékař ručil někdy i svým životem za zdraví svých svěřených. V lepším případě byl vyhnán. Jistě, dnes je jiná doba a tato praxe je nemyslitelná, ale nemohu si pomoci, svou logiku i morálku to mělo.

MUDr. Tomáš Lebenhart
ordinace přírodní medicíny, Klatovy

Omyl

V současné době jsme svědky nechutné a trapné akce lékařských odborů – Děkujeme, odcházíme. Svůj názor jsem již pře časem jasně vyjádřil v článku – Děkujeme, že odcházíte. Přišlo mi více než tři sta souhlasných reakcí (včetně mnoha lékařů). Zatím dvě nesouhlasné (od dvou lékařů). Jeden z nich mi vyčítal, že se chovám nekolegiálně. Souhlasím. Tak jako za bývalého režimu jsem odmítal oslovování soudruhu, neboť jsem necítil ani náznak soudružství s komunisty, odmítám být kolegou většiny chemických lékařů. Nejsem s nimi na jedné lodi. Moje loďka pluje jiným směrem…

Nyní mám potřebu sdělit veřejnosti jeden zásadní fakt, který byl dosud ve všech diskuzích opomenut. Považuji jej za velmi důležitý a pochybuji, že někdo z pacientů, natož z lékařů najde odvahu jej veřejně sdělit – ikdyž jasně pociťují jeho pravdivost.

Stále slyšíme, že odcházející lékaři v podstatě vyhrožují smrtí či alespoň dramatickými zdravotními komplikacemi, pokud odejdou. Když pominu fakt, že nemají kam odcházet, neboť nejde o špičkové odborníky, zůstává otázka samotného ohrožení obyvatel. Zůstaňte v naprostém klidu. Akutní péče bude perfektně fungovat, touto bolševickou akcí nenarušena. To za prvé. Lékaři záchranné služby nikam neodcházejí, rovněž tak lékaři lékařské služby první pomoci. Naopak urgentní medicína bude v případě potřeby ještě posílena vojenskými lékaři, kteří u nás mají tradičně vynikající úroveň. Veřejnosti je se samolibou samozřejmostí podsouván názor, že lékaři zaručují svou prací její zdraví. NENÍ TOMU TAK! Jde o zásadní nedorozumění. Je to omyl! Denně jsou nemocní doslova decimováni bezohlednou chemickou léčbou a to již od narození.

Pracuji jako lékař již 30 let a naprosto jistě vím, co říkám. Denně slyším ve své ordinaci děsivé zkušenosti poškozených pacientů. A to napříč všemi obory, snad s výjimkou očního a zubního lékařství. Kdysi mne farmakologové jako studenta medicíny učili, že léky bychom měli předepisovat uváženě, že mohou pacientovi uškodit, svými vedlejšími účinky, které VŽDY mají, a že můžeme předepisovat maximálně tři různá léčiva. Pokud jich nemocný bere více, nikdo nemůže vědět, jaké reakce mezi nimi budou vznikat a jak vážně pacienta ohrozí. V praxi vidím, že lidé berou i 15 druhů chemikálií a to dlouhá léta a jejich stav se stále zhoršuje. Toto je naprosto všední realita! Tak se prostě dělá chronická medicína. Proti akutní péči nelze říci ani slovo. Tam jde o záchranu života, o nutné operace…

Jeden typický příklad z dnešního dne co by typická ukázka garance a odpovědnosti dnešních medicínmanů. Osmiletý chlapeček. Matka léta brala syntetické hormony pro zlepšení menstruačního cyklu. Od kojeneckého věku atopický exém a opakované záněty dýchacích cest. Kortikoidní masti, antibiotika až desetkrát do roka. Alergie na spoustu věcí, léky proti svědění, hormonální foukátka. Odborníci masírovali matku informacemi o nevyléčitelnosti a postupném zhoršování. V šesti letech odstranění nosní mandle v narkóze. Pak stavy zmatenosti, nespavosti, poruchy chování. Další chemie na zklidnění. Chlapec je v zuboženém stavu, matka psychicky vyčerpána. Bere antidepresiva, warfarin na ředění krve (měla žilní trombózu) a chemii proti vysokému cholesterolu. V důsledku této léčby se cítí stále hůř. Mám pokračovat? Takové (a ještě horší) případy vidím denně! Léta. Vím jistě, že naprostá většina chemických látek je podávána zbytečně a jejich škodlivost mnohokráte převažuje prospěšnost. Z dlouhé zkušenosti a studií celostní medicíny vím, že užívání syntetických hormonů delší dobu vede k destrukci imunity, vitality i psychiky. A k neléčitelnosti chorob. Pokud je žena užívá před početím, jejich zhoubný vliv se přenese na potomka.

Stále jste přesvědčeni o záruce vašeho zdraví, pokud lékaři neodejdou?? Já rozhodně ne. Lékaři se musí TRANSFORMOVAT! Změnit své myšlení. Otevřít konečně oči. Nebojím se (a vy se také nebojte), že se něco stane, když odejdou. Nic se nestane. Již se DĚJE! A dlouho. Lidé nebudou umírat. Oni umírají. Zdravotnictví se nezhroutí. JE zhrouceno. Co dělat? Pracujte na sobě. Nic jiného dělat nemůžete. Pokud by na sobě každý pracoval a dělal vše, jak nelépe je schopen, včetně lékařů, není nemocí, není utrpení. Pokud vaše konání a myšlení bude láskyplné, budeme se jenom smát.

MUDr. Tomáš Lebenhart
Zaznamenáno
makroušek
Host
1 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Duben, 2011, 20:37:08 »

music334 Poklona z95 To není jedna bílá vrána, podobně se vyjadřuje více lékařů off record a nejen off record.
     A to také lékaři s delší praxí, kteří už si něco v průběhu let ověřili a zjistili, že není vše podle učebnic a někdy to asi může být i trochu frustrace nebo pocit bezmoci, dopracovat se  k podobným závěrům, uvědomění si určité skutečnosti a neschopnosti jednotlivce změnit kolos zdravotnictví a deziluze proti ideálům z fakulty, která může vést také k cynismu nebo naopak k něčemu podobnému jako se dopracoval doktor Lebenhart, k určité otevřenosti, upřímnosti a pojmenovávání skutečných problémů moderní medicíny, k tomu je třeba odvaha, nezištnost a nesobeckost.
     Někdy procitnutí může trvat i 20, 30 let, někdy se nemusí dostavit vůbec a někdy může být vědomě popíráno, potlačováno uvnitř sama sebe a člověk může sám sebe z pohodlnosti obelhávat.
     Zajímavý by mohl být pohled na lékaře z hlediska karmy.
« Poslední změna: 05. Duben, 2011, 21:31:58 od makroušek » Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 06. Duben, 2011, 00:06:35 »

Pro Pozorovatele :
 :-)), opravdu zajímavý článek, pana doktora neznám, .... :
1) Akce "Děkujeme odcházíme" byla akcí nemocničních lékařů, praktici už většinou zapomněli, jak to chodí v nemocnicích, ale nemám právo se k této akci vyjadřovat, protože je tam hodně věcí které nikdo z nás nedovedeme posoudit,
2) Nemocniční lékaři opravdu pracovali a sloužili za malé peníze, ve stresu, v noci, mnohdy bez možnosti se kulturně najíst,
3) Ale pan doktor Tomáš Lebenhart šel jinou cestou, ovšem i finanční, za své služby bere  1000,- Kč za hodinu !!!, není členem lékařské komory a co neumí vyléčit, tak posílá do nemocnic :-))).  Jo tak za takové peníze by lékaři rádi pracovali :-))), ale co kdyby odešli a zůstali tu jen takoví , jako Dr. Lebenhart Huh?
4) MUDr. Tomáš Lebenhart je vlastně léčitel s titulem, proč né, na pojišťovnu asi neléčí, zodpovědnost má pouze velmi malou, neslouží noční ani pohotovost a v klidu si hřeje zadnici ve své ordinaci za 1000,- Kč na hodinu, všude na webu nutí svou knihu, nekup to za 255,-Kč :-)), kam se na něj hrabe farmaceutická loby,...
 5) Možná by stačil jeden den, který by jste strávili v nemocnici v roli lékaře a změnili by jste názor,  možná by bylo pro vás účelné, aby jste platili jako pacienti 1000,- Kč za hodinu a né 60,- Kč za den :-))) Samozřejmně by jste za tu částku dostali skvělou mb stravu a lékaři by vám dávali homeopatika, byť třeba neúčinná, ale proč né za 24 000,- za den :-)))))))).  Tongue
Kačer
Zaznamenáno
makroušek
Host
1 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Duben, 2011, 01:32:57 »

Já to v tomto kontextu nevnímám negativně, sto, pětset, tisíc let zpátky to fungovalo jinak a já bych s tím problém neměl, protože vím, že se mohu spoléhat na reakce svého těla.
     To co lidé, kteří ještě mají pocit, že lékaře potřebují, nevědí, proto se bavíme zbytečně o penězích, celá moderní medicína by se položila, byla by zbytečná, ztratila by smysl, kdyby lidé měli zkušenost, jakou má spoustu makrobiotiků a věděli by, co ví většina makrobiotiků.

Farmaceutickou lobby, továrnu, mašinérii na peníze, miliardy a více, těžící z důvěry v lékaře a z neznalosti či nechuti nést zodpovědnost za své zdraví bych nesrovnával s knihou za 255 Kč, to měříme neporovnatelné.
     A z hlediska karmického? Proč se snažit a chtít poroučet větru, dešti (moderní medicína)? Řada lékařů přiznávala, že mají v nemocnici peníze vyležené například za noční. Souhlasím s tím, že platy v nemocnicích jsou komplikovanějším problémem a polemik na to existuje mnoho, stejně jako ukazatelů proč ano a proč ne ve smyslu zvedání či nikoliv.

Promiň, ale proč bych platil za mb stravu 1000 Kč na hodinu, tu si ordinuji sám za podstatně nižší peníze, lépe než já sám sebe mě bude asi znát málokdo. Homeopatika nepoužívám. Lékaři mají z mého pohledu stále ještě zbytečně vysoké renomé ve společnosti ve smyslu nepostradatelnosti, odbornosti a také se umí družit a táhnout za jeden provaz a díky tomu všemu z toho těží, nejsou totiž hloupí, to jim nutno přiznat.
     Doktor Lebenhart přináší něco této společnosti díky svým pohledům o kterých se nebojí hovořit. Pro mě jako člověka je tento lékař ze zdravotního hlediska také zbytečný jako každý lékař obecně řečeno.
     Krize zdraví je tady také z velké míry díky lékařům, jejich nenasytnosti, povýšenosti, pocitu nepostradatelnosti a výjmečnosti. Bavím se o vývoji během posledních desítek až stovek let.

Krize ve zdravotnictví je především díky lékařům, kteří to za posledních několik stovek let dotáhli tam, kde to je. Z mého pohledu, ze širšího úhlu pohledu jsou na planetě v podstatě zbyteční.
     Respektive a je to myslím si i vyjádření doktora Mendelsohna, tím pomyslným vředem, tou pomyslnou rakovinou zdravotnictví jsou právě lékaři.

Společnost je z velké míry také nemocná díky lékařům, jejich působení v posledních dekádách a stoletích, bez nich by se lidstvo ubíralo jiným směrem, lidé by museli mnohem dříve přehodit výhybku a zjistit, že něco je špatně a takto že to nejde.
     To lékaři si tuto rakovinu zdravotnictví, zdraví lidí hýčkají, pěstují, udržují, to oni z toho profitují, jsou zbyteční, respektive za posledních několik stovek let na sobě uměle vytvořili domnělou a zbytečnou závislost a tu si hýčkají a pěstují.
     Lékaři jsou tím morem společnosti jak se vyjadřuje i doktor Mendelsohn, který tuto kastu a její fungování přirovnává k náboženství.
« Poslední změna: 06. Duben, 2011, 02:16:48 od makroušek » Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
0 3
« Odpověď #4 kdy: 06. Duben, 2011, 10:18:24 »

Pro Makrouška

Tento tvůj příspěvek nechám bez komentáře, ...
jen ti přeji, aby jsi ve svém životě toho lékaře nikdy nepotřeboval, bohužel patříš mezi ty fanatičtější osoby, pro které je makrobiotika vlastně jakousi sektou a náboženstvím.
S úctou Kačer
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
4 0
« Odpověď #5 kdy: 06. Duben, 2011, 11:24:16 »

Zkusím sem plácnout takový prostý, laický příspěvek.

Prodělala jsem několik alergií, psychické problémy, ženské nemoci všemožného druhu, zánět slepáku, vřed dvanáctníku, asi sedm dalších zánětů, první stupeň rakoviny čípku. V nemocnici už jsem si tedy párkrát poležela a za svůj kratičký život strávila s mnoha lékaři spoustu času.

Mám tedy "právo" shrnout své zkušenosti s nimi, anebo nemám?  Wink Všichni se mnou jednali vesměs stejně - na, tady máš léky. Nezabraly? Tak si vem jiné. Cože, že je ti po nich ještě hůř? Tak buď trpělivá, to jsou jen normální vedlejší příznaky. A, ty jsi tu zase? No jo, máš prostě nevyléčitelné problémy, nevadí, vezmi si zase támhlety prášky, ty jsou lepší než ty minulé. Atd. Kačerovi bude třeba připadat, že to zlehčuji, že nemám úctu ke studovaným lidem, kteří mnohdy bojují o něčí život a leží na nich velká zodpovědnost, prožívají při své profesi stres a shon apod., ale ono by se to tak opravdu dalo klidně v kostce shrnout. NIKDY se mnou žádný lékař z žádného oboru nemluvil o STRAVĚ. Nikoho nezajímalo, zda holduji cukru, mléku, zda jím maso, nebo ne, kolik konzumuji zeleniny, kolik éček, dělám-li nějaký sport nebo jak spím. Opravdu to není divné? Jak chtít člověku-pacientovi pomoci, když s ním nestrávím ani těch pár minut navíc, abych se o něm něco dozvěděl? Anebo se obecně vychází z toho, že STRAVA A ŽIVOTNÍ STYL NEMÁ NA ZDRAVÍ VLIV? Tak to pak jo.

Nemohu říct, že by někteří z těch odborníků nebyli milí. Jasně, poznala jsem hodné a miloučké doktory, doktorky i sestry, kteří se mnou jednali hezky. Byla jich menšina, ale možná je to lokalitou, v níž žiji, tady se mile chová málokdo, prodavačkami v Penny počínaje a doktory konče...  Very Happy (Nadsázka, podotýkám.) Připouštím, že jsem měla třeba jen "smůlu". Zajisté vždy o dveře dál seděl člověk, který se snaží pacientům opravdu pomoci - hledat příčiny, nikoliv tlumit projevy. Jen jsem na něj nikdy neměla štěstí. Každopádně neházím doktory do jednoho pytle a spoustu z nich určitě uznávám - například ty, kteří opravdu zachraňují životy. Třeba i mému manželovi, který se před časem vážně zranil a skutečně rozhodovaly minuty. Samozřejmě jsem byla vděčná, že někdo ví, jak mu pomoci a zachránit ho, nedbala jsem ani na tišící léky, které mu dávali, určitě to bylo vesměs na místě. To jsou ale dost výjimečné situace - pro mě nesrovnatelné s tím, že někdo chodí ke svému obvoďákovi párkrát do měsíce jen nafasovat hustě popsaný recept a ještě si tak max. občas zajde "pro jistotu" na krevní rozbor. Bez jakéhokoliv posunu. Ti lékaři, o nichž mluvím, švýcarští, evidentně také zas tak neřešili nějakou stravu, resp. to brali spíše klasicky - první den, kdy mohl můj muž jíst, mu naservírovali mléčno-cukrové pitíčko, prý pro dodání rychlé energie, ale úplně jim stačilo říct: nezlobte se, manželovi mléko nedělá dobře, mohl by dostat něco jiného? Nebyl to problém, okamžitě měli v záloze nejméně dvě náhražky, prý to chápou, mléčné výrobky každému nesednou, pohoda. Když si vzpomenu, jak na mě už tolikrát koukali ve špitálech, a to jsem ještě jedla vesměs "normálně", když jsem třeba nebaštila červené maso nebo nepila ty přeslazené čaje.... No nic. Jen jsem se pokusila nastínit jednu z těch zkušeností člověka, který už se s pár doktory setkal. Nezanevřela jsem na ně, jen prostě vím, že nepůjde-li mi vysloveně o život, budu ráda, když se s nimi spíše nepotkám. Je to fanatismus? Neúcta?

Jinak, homeopatika bych sem vůbec netahala, v MB jsou spíše out. Tak jaký pobyt ve špitále "1000,- Kč za hodinu a né 60,- Kč za den :-))) Samozřejmně by jste za tu částku dostali skvělou mb stravu a lékaři by vám dávali homeopatika, byť třeba neúčinná, ale proč né za 24 000,- za den"? Proč? MB strava určitě takhle draze nevyjde, nehledě na fakt, že se většina makroušů naopak snaží právě o to, aby si ve špitále poležela co nejméně. Jistě, někdy to ani tak nevyjde, stát se může cokoliv, ani prospěšná strava nezmůže sama o sobě zázraky. Nicméně i tak mi přijde částka přemrštěná, zřejmě šlo rovněž o nějakou nadsázku. Kdybych si mohla vybrat já, dejme tomu, až někdy strávím pár "nutných" dní v nemocnici po porodu, klidně bych však dala za den třeba i tu tisícovku, kdyby byla v ceně MB strava. Nejlépe ušitá na míru mamince po porodu - tzn. taková, která skutečně doplní energii, posílí krev, má hojivé a uklidňující účinky, zkrátka něco diametrálně odlišného od běžných blivajzů, o nichž snad všechny rodičky vypráví.

Nevím, zda to víš, kačere, ale právě toto je jeden z důležitých rysů MB stravy - ušít stravu jedinci na míru, řídit se ročním obdobím, mírou fyzické aktivity, věkem a dalšími souvislostmi. Není to jen o tom, že se člověk řídí fůrou "zákazů" a vše si musí nadosmrti odpírat, ale i o tomhle. Názorný příklad viz výše - strava rodičky nebo mléčný nápoj pro někoho, komu právě odebrali část plic a trpí mimo jiné šíleným zahleněním. Znovu mě to tedy nutí k otázce - co je na tom tolik fanatického? Co je na tom sektářského?

Podotýkám, že nejsem makrobiotička, i když z MB čerpám, jak mohu. Přesto se na mě toto označení nehodí, protože jednak konzumuji i potraviny, které nespadají tak úplně do pásma zdraví, a jednak to není jen o stravě, ale to je vedlejší. I tak se na mě spousta lidí dívá skrz prsty, asi jako slečna nebo paní, která ze sebe vypotila daný článek na idnesu nebo kde.

Opět se však ptám - když mi některé potraviny očividně nedělají dobře, a já je tedy proto nejím, popř. je omezím na minimum, je to fanatismus? Když dejme tomu vysleduji, že přecpu-li se masem nebo mléčnými výrobky a pak při menses celkem trpím (byť i tak mnohem, mnohem méně než kdykoliv dřív), a tak pro příště tato jídla omezím? Když občas odmítnu něco na návštěvě, protože vím, že ten chviličkový pocit typu "jó, teď se nacpu, můžu jíst všechno, co chci, uááá" za to nestojí, pokud se mi pak udělá špatně, protože ten nápor éček a jiných lahůdek už můj organismus nesnáší moc dobře, neboť na to není zvyklý...? Jinými slovy, často slýchám, že jsme VŠEŽRAVCI. Znamená to, že potřebujeme jíst i ta umělá barviva, ochucovadla, aromata, konzervanty atd.? A že když někomu zemře miminko, jak myslím kačer psal (což je velká tragédie, bez ohledu na cokoliv), je to jen proto, že nejedlo maso, vejce a mléko, resp. se tím neživila jeho maminka? Co je to vůbec probůh za zavádějící informaci?? Neznám souvislosti, ale nepřijde mi jako důvod k úmrtí, že je někdo vegan. Možná tak k některým problémům, protože veganství ještě zdaleka nezaručuje, že se dotyčný stravuje vyváženě, pestře a zdravě, ale zkrátka a dobře, k věci - mohla to být jen nějaká souhra okolností, do nichž my nevidíme. Ano, třeba hrálo veganství rodičů svou roli, třeba taky ne. Když zemře nebo onemocní dítě navyklé na cukřík, colu, pribináčky, hranolečky apod., je to smůla. Rodiče nic nezanedbali, naopak se zachovali velice správně - dali přece potomkovi možnost výběru. A on si vybral to horší, protože se ho maminka s tátou nenamáhali učit od malička na něco jiného, prospěšného. Ono je fakt pohodlnější vrazit děcku do ruky chleba se salámem nebo s lučinou - o co se snažit, když dítě stejně přece při první příležitosti vlítne nadrženě do mekáče nebo do čínského bistra, ne...?

No jo, to je jedno. Dávno vím, že kdo dělá něco trošku jinak, bude zpravidla terčem posměchu nebo pohrdání. A že to většinové je obvykle pokládání za normální a správné. Přesto je mi stále ještě někdy lehce divno, narazím-li na nějaký článek jako ten výše zmíněný. Autorka prolistovala fórum, zřejmě bez jakékoliv znalosti základních specifik daného životního stylu, zaujalo ji několik směšně znějících názvů typu miso, popudily ji pravdivě vylíčené zkušenosti lidí, kteří haní její obětavé kolegy doktory, k tomu viděla dokonce i nějakou fotku vybledlejch makroušů, a tak jí nezbylo než si holt zamnout potěšeně ruce a hodit to ironickým stylem "na papír", ať se i další čtenáři řádně pobaví. A proč nevytrhnout některé kusé informace z kontextu, že? Ale zase zajímavý postřeh, měla jsem se tehdy z rakoviny léčit pomocí luštěniny s misem... A já blbá se místo toho vrhla na celkovou očistu a detoxikaci těla, pohyb a změnu myšlení, ajajaj...  Very Happy

Je toho spousta, nač by se dalo ještě reagovat, ale asi to vážně nemá cenu. Raději končím. Jdu omrknout fotky, zda na nich vypadám dostatečně růžově a otyle jako většina mých stejně starých známých, a uvařit si - ó hrůzo - svíčkovou omáčku s uzeným tofu a kroupovými knedlíky... Jo, a ještě předtím se samozřejmě pomodlím ke Kushimu a Jarmile, aby tu makroušek nebyl jediný náboženský fanatik.  Grin

(OK, poslední odstavec je poněkud dětinský, pro někoho možná celé mé dlouhé povídání, nicméně snažila jsem se to všechno trošičku odlehčit, udělat si legraci sama ze sebe. Ne, fakt to zas tolik "nežeru". Když někdy nezvládnu uvařit MB komplet menu, nervu si vlasy. Když něco uzobnu na té návštěvě, nejdu se pak vyzpovídat do kostela. A ochutná-li jednou mé dítě smažené chipsy a třeba jim i na čas beznadějně propadne, nevydědím ho z domu. Ale proč si probůh někdo myslí, že makrouši jsou takoví extremisti, kteří by tohle všechno udělali...?)
« Poslední změna: 06. Duben, 2011, 19:04:55 od Jitřenka » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
3 0
« Odpověď #6 kdy: 06. Duben, 2011, 11:44:07 »

Já můžu jen za sebe říct, že doktory nezatracuju, ale u jiného, než u zubaře jsem nebyl víc jak 12 let.
Teploty přeležím, i ty vysoké - rýže, adzuki, miso polívka, bancha čaj a dobré kousání mě postavilo vždy na nohy dřívě než prášky v předešlých letech.
Zatímco mí vrstevníci chodí k lékaři a pro léčiva, antibiotika při každém problému.
Tuto zkušenost s omezenou mírou návštěv lékařů má mnoho makrobiotiků. Co víc k tomu dodat?
Celý ten byznys by z 90ti procent zkolaboval, kdyby lidi jedli s mírou, minimálně opracované potraviny bez chemie a měli dostatek pohybu.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
4 0
« Odpověď #7 kdy: 06. Duben, 2011, 19:20:07 »

kačer: Zajímavé, že jsi na žádnou z mnou položených otázek neodpověděl.

Z Tvého příspěvku cítím zmatek, spěch, nesoustředění, averzi, vztek. Pokud budeš pokračovat podobným stylem, tak brzo nebudeš mít daleko k fanatismu, který tady sám kritizuješ.

Zopakuji co tu už někteří napsali- MB nerovná se homeopatie! Já osobně s ní nemám vůbec žádnou zkušenost.

Respektuji kolik si kdo řekne za své služby, pokud jsou kvalitní. I kdyby to bylo 1000,- za hodinu.

Pořád se oháníš mantrou zodpovědnost- většina lidí, kteří se stravují makrobioticky se snaží být mnohem zodpovědnější ke svému zdraví jednoduše proto, že prevence a sebediagnostika je jedním ze základů MB.

Nezatracuji západní medicínu jako celek. Naopak si myslím, že kdyby valná většina lékařů změnila svůj arogantní a přezíravý přístup k alternativní a holistické medicíně obecně, tak by to bylo velkým přínosem pro nás všechny.

Prosím všechny tady z fóra co přísně dodržují MB režím a zároveň kouří, pijí a nehýbou se aby se ozvali, pokud vás bude víc jak deset, tak vastnoručně uvařím pro kačera jeho oblíbené jídlo, ať už je to cokoli.  Wink
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení