Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Kurz kosení 28.-29. května 2011 s MB stravou  (Přečteno 2077 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Dan
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« kdy: 11. Duben, 2011, 21:14:30 »

Zveme Vás na kurz kosení do Skryjí nad Berounkou, který se uskuteční o víkendu 28.-29. května 2011. Více informací na www.vianatura.cz.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Duben, 2011, 22:00:30 »

Jednou jsem šla lesem na Berounsku či Křivoklátsku a zjevila se tam mýtina a na ní se kosami oháněli sekáči. Byli veselí a vypadali impozantně, vyzařovali právě takový klid.

Souviselo to s touhle akcí...?
Zaznamenáno
Dan
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 12. Duben, 2011, 23:33:43 »

To nevím, to zní až moc poeticky, ale všechno souvisí se vším a někteří lidé co tu byli se připravovali na nějakou další kosící akci v okolí. Na kurzu kosíme na zatravněném poli nebo v sadu v krásném prostředí mezi křivoklátskými lesy. Většina času se ale tráví posloucháním teorie a přípravou kos. Každopádně si to většina lidí užívá a i přes příval technických informací to bývá prožitkový kurz, kde lze čerpat inspiraci nejen v oboru krácení rostlin.
... a vyzařování klidu, to jsme určitě pociťovali
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 13. Duben, 2011, 13:55:26 »

Tím líp, jestli to teda asi nebyli "oni", aspoň je vidět, že se kosení šíří Smiley
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #4 kdy: 13. Duben, 2011, 17:13:03 »

Já vám nevím, ale dneska je na všechno kurz  Grin a přitom kosení je jednoduché a zvládám ho i já  Wink
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
4 0
« Odpověď #5 kdy: 18. Duben, 2011, 22:56:34 »

Mně nepřipadá nijak strašné, že se dělají kurzy. Hezké je, že se lidi chtějí učit, a když nemají možnost navázat na rodinnou, vesnickou nebo jakou tradici, tak proč se nezačít zajímat, kde jim to kdo předvede.  Učenej z nebe nespadl. Když je dneska nepřirozená doba s přetrhanými znalostmi tradičních věcí a náhodou je o ně někde ještě zájem, tak není nic tak divného se k nim přiblížit "nepřirozeným" způsobem skrze kurz. Kdo to umí, tak se o to smaozřejmě zajímat nemusí. A koho to vůbec nezajímá, tak se o tom ani nedoví...
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
0 3
« Odpověď #6 kdy: 19. Duben, 2011, 17:47:56 »

K čemu kosu když na trávu a plevel je dobrej plamenomet. Ale pokud se někomu na poli zlatí obilí, tak to jó.
Zaznamenáno
Pavel10
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 30. Květen, 2011, 15:36:46 »

Zajímalo by mě, jestli by měl někdo chuť jít i na kurz sušení sena. Jaký na to máte názor?
Zaznamenáno

Prodávám pelechy pro psy a chovatelské potřeby na internetu.
Cpt_Morgan
Full Member

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 30. Květen, 2011, 15:51:31 »

A co kurz jak krmit králíky ? Nebo kurz štípání  a řezání dříví ?
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 31. Květen, 2011, 22:35:00 »

neni kosemi jako "koseni" ...
Zaznamenáno
Dan
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #10 kdy: 27. Červen, 2011, 12:44:51 »

Kurz se opravdu vydařil. Atmosféra byla úžasná a mělo to ohlas i v místním tisku - viz "O nás" na www.vianatura.cz.  Lidé si někdy bez pokory myslí, že něco umí, ale ono to vždycky jde dělat lépe. O tom, že to většina lidí neumí svědčí to, že je často vidět použití motorových sekaček v případě, kdy by kosa udělala stejnou práci lépe, rychleji a příjemněji.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení