Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Českí lékari a rakovina  (Přečteno 11479 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Miriam
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 16. Únor, 2007, 00:30:13 »

Prosím, mohol by mi niekto dať e-mail na lekárov, ktorí majú skúsenosti s liečbou rakoviny? Bohužial som prepásla prednášku pani Ing. Pruchovej-kde by som sa to asi dozvedela-som tiež zdravotník snažiaci sa o makrobiotiku- a potrebujem určité informácie. Ïakujem vopred
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 16. Únor, 2007, 12:02:33 »

Sdruzeni Amelie, kontakt posilam: AMELIE - centrum psychosociální pomoci pro onkologicky a jinak nemocné a pro jejich blízké, Na Truhlářce 39, Praha 8 (5 minut od onkologie na Bulovce).
Kontakt: Pavla Tichá - 739 506 912, pondělí - pátek 9-15 h
Spojení: tram 10, 15, 24, 25 - zastávka Bulovka nebo bus 102, 201, 210 - zastávka Rokoska. Je to sice obcanske sdruzeni, ale spolupracuji zde lekari s odborniky na makrobiotiku, je to propojene. Hodne stesti !
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 18. Únor, 2007, 12:10:31 »

A to fakt Peťo, u nás existuje lékař, který by pracoval s odborníkem na makrobiotiku? Moji kamarádku, doktorku z onkoligie, chtěli vyhodit z práce, když chtěla pacientům jenom naznačit, že existují i jiné možnosti léčby.
Podobně pak, když jsem dva své kamarády, kteří onemocněli rakovinou, o možnosti makrobiotické léčby informoval, tak jim bylo řečeno, že když budou jíst makrobioticky, umřou.
Bohužel umřeli i bez přičinění makrobiotiky, protože jim bylo řečeno, že žádnou speciální dietu dodržovat nemusí. Právě naopak! Mohou jíst to, na co mají chuť...
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 18. Únor, 2007, 13:03:51 »

Ano, tuto informaci mam od Zuzky Teresove. Ona se ve sdruzeni angazuje. Jsou v nem zastoupeni i lekari. Ona sama je tam za "odbornou verejnost". Sama je makrobioticka radu let, tak muze poradit lidem, kteri o to stoji, jestli to prijmou, je pak asi na nich. Snad dnes i lekari musi vedet, jak je to v tele propojeno, a ze i vyziva ma hodne velky podil na vzniku rakovin, to se snad pise uz vsude. Tak nevidim duvod, proc by lekari meli pred makrobiotikou zavirat oci. Ale asi neni lehke najit lekare, ktery ma pro to pochopeni, vzdyt cely zdravotni system je nekdy postaveny na hlavu. Clovek musi hodne premyslet a ne se lekarum odevzdat do jejich rukou jako nejaky obetni beranek. Clovek sam dnes musi byt hodne aktivni ! Pokud mi lekar nevyjde vstric, tak hledat jineho. Sama vim, ze to neni jednoduche. Tvoji kamaradky doktorky z onkologie je mi lito, ze mela okolo sebe zabednence. Nebo spis pohodlne lekare. Co je totiz motivuje k tomu, aby lidem opravdu pomahali ? Vzdyt je jednodussi predepsat konzervativni lecbu a nemit problemy. Sama mam kamaradku doktorku, a to co mi obcas vypravi, to je teda sila.
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 05. Březen, 2007, 18:53:46 »

Vážený pane coronere,
zhoubné nádory jsou složité záležitosti a patří k rukám lékařů. Ale pakliže převezmete za svou léčbu pacienta úplnou zodpovědnost a budete jej léčit makrobiotikou  ( s jeho svolením ), dobře ale se všemi právními důsledky, souhlasíte ??  Jinak ty řeči nemají váhu a je to jen o vzájemném napadání.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 06. Březen, 2007, 23:00:58 »

Anonyme, to jste me pobavil: Se vsemi pravnimi dusledky, ha ha. Jake pravni dusledky vyplyvaji pro lekare, kteri denodenne zanedbavaji sve pacienty a prispivaji ke zhorseni jejich zdravotni situace. Nezridka to konci smrti. Takovych pripadu vidite v tisku a televizi i v okoli tolik, ze je to opravdu k placi a k vzteku. Tak se nedivte, ze se lide snazi radeji lecit sami. Lekari nedovedou lecit, ale pouze potlacuji symptomy nemoci a to jeste za pomoci farmaceutickych svinstev s vedlejsimi ucinky. Na druhou stranu muzete potkat a hovorit s lidmi, kteri si sami stravou vylecili zavazna onemocneni. A nezridka je prave lekari predtim varovali, ze jejich nemoc neni lecitelna. Ti lide se maji ted cile k svetu. Co na to rikate ?
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 07. Březen, 2007, 00:35:09 »

Vážená paní Peto, nemám co dodat. Již jste energeticky nasměrovaná, jen pro úpnost, farmaceutický průmysl je opravdu velký byznys, ale ty kurzy makrobiotiky, které propagátoři tak prezentují také nejsou "za hubičku" že ? No vysvětlovat Vám, že všichni lékaři nejsou stejně špatní, jak je zde očerňujete, asi nemá smysl. Vypisovat tu škálu zachráněných lidí asi také ne, jsou i nezachránění, jistě, někteří zaviněním lékařů, někteří vinou léčitelů a jejich planých slibů, ale to vy přece neuznáváte, pro vás je lékař jen "obtížný hmyz" Léčitele nikdo nestíhá, lékař se milá zlatá musí zpovídat a zodpovídá . Víte, jak dlouho ten lékař studoval??? A vlastně musí studovat celý život.
  Zdraví Dr. Voštěp
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 07. Březen, 2007, 10:26:48 »

Vazeny pane Vostepe, to, ze existuji i zodpovedni lekari, to je jasne. Nemyslim, ze jsou vsichni spatni. Jen mam osobni spatne zkusenosti a co slycham od pratel o lekarich, tak take neni moc povzbudive. Takze asi mam smulu na ty, kteri sve remeslo neberou moc zodpovedne. Ale co mi opravdu vadi, ze prave lekare nikdo nestiha, kdyz predepisou lidem preparaty, ktere prokazatelne skodi. Sami by to treba svym rodinnym prislusnikum vubec nedali, ale pacientovi ano. Oni jsou proste chraneni tim, ze postupovali podle tabulek, ze predepsali to, co se normalne predepisuje. I lecitele studuji cely zivot, nemyslete si. Ale kam to moderni lekarska veda dotahla, tak to je silene. U kazde zavazne nemoci, o ktere treba ctu a trochu se do toho zactu, tak se pise, ze nevedi jak vubec vznika. To je teda pro zacatek hodne povzbudive. Ale napisou vam lek, co potlacuje symptomy. Kazdy se musi rozhodnout hlavne sam jakou cestou se vyda ! Jen by bylo dobre, kdyby lekari spolupracovali s odborniky na energetickou medicinu a jine alternativni smery mediciny, protoze ta soucasna moderni medicina tak, jak ji vidime v nemocnicich, tak to je vazne nekdy hodne otresne ! Pracujete ve zdravotnictvi ? Tak to urcite znate....PS: Kurzy makrobiotiky jsou ve srovnani s mnoha doplatky na leky opravdu za hubicku. PSS: Ano, opravdu pozor na lecitele sarlatany, je dobre dat na osobni zkusenosti jinych lidi, poptat se, jak lecitel leci a jak lidem pomohl.
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 08. Březen, 2007, 11:19:56 »

Peto,

šetři čas.
Je to zbytečné plýtvání časem.
Systém lékařské loby je nastaven tak, čím více tun jedů loby předepíše, tím víc z toho má.
Vždy budeme trnem v jejich oku, oni potřebují poslušné polykače.
Nepotřebují Tebe a mne, takových se všemožně snaží zbavit,
co kdyby jsme se přemnožili a bylo nás víc a víc.
To by museli změnit dobře placené zaměstnání a to se jim nechce.
Není to u nich o zdraví, je to jen o byznysu!
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 08. Březen, 2007, 11:48:47 »

Ba ne , vy nejste trnem v oku, je mi líto Vás a všech, kteří takto uvažují.
Neznáte vůbec systém lékařské péče, takže vaše reakce je neadekvátní.
O "loby" se nedá hovořit a Vaše zmínka o dobře placené práci - no nemám co dodat, není tomu tak. Ale Vám asi leží v žaludku vzdělaný a vystudovaný odborník. Jak tady již řekl některý z vás, máte již porušenou psychiku. Vy utrácíte peníze za homeopatické prostředky, kurzy, konzultace, knihy jednotraně laděné. Ten na druhé"straně barikády" utrácí za vitamíny, sportovní kurzy,...... včem je rozdíl Huh? Že by tady byla také MAKROBIOTICKÁ  LOBY )), jinak je to souhlasím ztráta času.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 08. Březen, 2007, 12:54:27 »

Anonyme, system lekarske pece u nas znam velice dobre. Mohu vam klidne napsat jeden malinky priklad z osobni zkusenosti. Neustale se mi vracela bolest v krku. Vytery nic zvlastniho neukazovaly. Nemela jsem vysoke teploty. Obvodni doktorka neustale dokola predepisovala antibiotika, az se mi uplne rozhodila imunita, bolesti v krku se objevovaly znova a znova ve stale se zkracujicich intervalech, byla jsem take unavena. Doktorka me neposlala na zadne specialni vysetreni, podle ni to byly jen nejake viry. Antibiotika by mi predepisovala neustale, proto jsem k ni prestala chodit, sla na ORL k doktorce, ktera nepredepisovala antibiotika, ale take jsem ji po case prestala bavit, jelikoz problem se porad vracel a ona mi nedoka¨zala pomoci. V dusledku naduzivani antibiotik se u me dale objevily problemy s kandidozou a zlatym stafylokokem. Dietni opatreni mi nerekla ani jedna doktorka zadna. Od te doby, co jsem ze zoufalstvi navstivila lecitelku, ktera doporucila procisteni jater a ledvin (jeji cajove smesi) mam po problemu. Dale se snazim pomoci makrobiotiky posilit hlavne imunitni system, nekonzumovat oslabujici potraviny a potraviny, ktere vylucuji vitaminy a mineraly z tela. Tot vse a ted se vyjadrete.
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Březen, 2007, 15:51:26 »

Peťa, prečo si tie antibiotiká jedla, keď si podla lekárky trpela vírusovým ochorením? Tam sú ATB na figu borovú. To je dnes už predsa všeobecne známe.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 08. Březen, 2007, 16:22:57 »

Renatko, protoze jsem doktorce duverovala, preci jen, dlouho studovala.... Bylo to tak pred 10 lety, dnes bych uz takovou chybu neudelala ! Dnes se radeji vzdelavam, nez bych si neco predepsaneho vzala, tak si o tom prectu co se da. Take jeji postup nechapu, kdyz evidentne videla, ze to nezabira... Takze si myslim, ze jsou lekari asi nejak financne motivovani predepisovat co nejvice leku, bez ohledu na to, co to s pacientem udela. Takze to jsou moje postrehy s lekarskou peci u nas.
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 08. Březen, 2007, 16:42:19 »

Nuž, doveruj, ale preveruj. Rezistencia na antibiotiká je velmi vážna hrozba, ktorej sa vystavujeme práve vďaka neuváženej konzumácii antibiotík. Lekárka spravila chybu. Aj mňa štve, keď sa deťom predpisujú atb hlava nehlava. Našťastie, moje decká ich nejedli už ani nepamatám (aj keď nám ich predpísali, doteraz som usúdila, že sa bez nich zaobídeme a vyliečime napr. postom a alternatívnymi liečebnými postupmi). Sú to roky, čo už nebrali atb. A tak dúfam, že ak ich raz budú nevyhnutne potrebovať, tak zaberú.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 08. Březen, 2007, 16:56:44 »

A to jsem jeste nenapsala konec pribehu, z ORL me poslala doktorka, ktera si vazne se mnou uz nevedela rady do Thomayerovy nemocnice na ORL, pry tam maji lepsi vysetrovaci metody. Tam se mi koukli do krku zvetsovacim sklem a bez nejakeho vetsiho vysvetlovani me poslali na infekcni. A co myslite, ze se mnou udelali na infekcnim ? Doktorka tam nechapala, proc me tam z ORL posilaji, ze pry ona nic v krku nevidi. No tak ze mi da preventivne penicilin injekcemi. V jine zemi bych to snad i mohla zalovat, ale u nas ? Umira tu spousta lidi na zanedbani lekarske pece, nebo vubec na spatnou diagnozu a lide nemaji zadne dovolani. Lekari pry za nic nemohou ! Zverejnuji to jako varovani, aby lide slepe neduverovali doktorum a radeji se nekolikrat poradili i s jinymi doktory nebo i alternativnimi leciteli, nez si nechaji neco predepsat. Me to potom stalo hodne penez posilit si imunitu, ale hlavne ze si platime zdravotni pojisteni a takhle se ve zdravotnictvi plytva zbytecnym predepisovanim antibiotik. Dnes uz snad vsude pisou, ze antibiotika se maji davat ve vyjimecnych pripadech. Ale kdyz vam ani neumeji poradne stanovit diagnozu, tak co chteji lecit ? Jo a ta expertka obvodacka uci na fakulte. To je takovy bonbonek na zaver, pro dokresleni celeho pribehu....
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení