Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Českí lékari a rakovina  (Přečteno 11731 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Rosta
Newbie
*
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 49Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #30 kdy: 26. Červenec, 2007, 15:20:06 »

Příčin nemocí je hodně. Ty fyzické jsou relativně snáze řešitelné, ale jsou i řekněme v oblasti karmické, kam naše oko nedohlédne. Řešení je, ale to zná jen "vyšší moc". Otázka víry je velmi citlivá a tato byla minulým režimem úspěšně potlačována. Vidím řešení v osobní cestě každého najít si zde svou cestu. Vše ve fyzické rovině je propojeno s rovinou duchovní.
Mnoho situací neřešitelných na úrovni fyzické se začnou "řešit samy" pokud najdeme svou cestu na úrovni duchovní. Klíčová slova jsou víra, láska, pokora. Zde nelze dávat všeobecné rady. Tato cesta je individuelní, osobní. Vše, co se kolem nás v současnosti děje nám říká pozvedněme se od věcí hmotných a myslete na spásu své duše. Stojíme na prahu Nového věku a staré principy přestávají platit. Ten kdo to pochopí a najde v sobě sílu realizovat změny ve svém konání, ten propluje všemi úskalími, které tento čas přináší. Dobrý vítr do vašich plachet přeje Rosta.
Zaznamenáno

Rosťa
coroner
Jr. Member
**
Příspěvků: 65


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 23. Srpen, 2007, 13:04:02 »

Ukázka informovanosti lékařů o možnostech prevence rakoviny prsu:
...Ve většině případů se jedná o onemocnění diagnostikovaná až po přechodu. Pokud se ptáme po původu nemoci, jde většinou o nešťastnou souhru mnoha vlivů: gynekologických, rodinné zátěže, Body Mass Indexu a dalších.
Dojde-li pak v průběhu života k náhodnému nakupení pěti nesprávných genetických změn v jedné buňce prsní žlázy, buňka se pak začne chovat zcela nezávisle na okolí a zakládá klon rakovinných buněk. Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že předcházet zdravým životním stylem rakovině prsu téměř nejde. Tím se liší od většiny ostatních druhů rakovin, které by nemusely vzniknout, kdyby lidé žili zdravěji -nekouřili, jedli dostatek ovoce a zeleniny, snížili spotřebu alkoholu. Snad jedině omezení spotřeby prostředků hormonální léčby přechodu může být považováno za jistou formu primární prevence před nádory prsu.

To je potom těžké v tomhle státě s něčím prorazit...
Celý článek je na http://sestra.cz/scripts/detail.php?id=305694
Zaznamenáno
onkolog
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 23. Srpen, 2007, 13:54:37 »

Vážení,
ráda bych se s s Vámi rozloučila a popřála Vám všem hodně zdraví a zdravého rozumu při rozhodování.
Všem , kteří neuspěli u lékařů přeji aby jednou našli toho pravého , pokud ho budou potřebovat. Omluvte nás , že se nám vždy nepodaří najít tu pravou, "ořechovou" diagnózu, ale lidské tělo není ani auto ani lednice, kdy vyměníme poškozenou součástku a je to, bohužel každý organismus reaguje jinak. Pokud Vám lékař nevyhovuje, navštivte jiného, běžte i k léčiteli, je to jen a jen na Vás. Pokud máte pocit, že vše vyléčíte makrobiotikou, prosím, jen nezanedbejte varovné signály, které Vám tělo dává.
Panu coronerovi snad jen malou poznámku, zdá se že je velmi znalý v onkologických nemocech a tak byVám jistě poradil na rakovinu prsu aby jste nejedli mléčné výrobky , no já Vám radím milé dámy, aby jste při jakékoliv změně v prsu ( bulka, nepravidelnost.. )okamžitě navštívily svého gynekologa a pravidelně chodily na prohlídky a ev. na mamografické vyšetření, již mnoho ženám prevence zachránila život.
Pro iufounku : držím Vám palce, aby se Váš zdravotní stav zlepšil, víra v léčbu kterou zvolíte je nesmírně důležita, nečekejte ode mě rady na dálku, když Vás vůbec neznám a neznám výsledky Vašich vyšetření, ale alespoň rada která obecně na střeva funguje - trochu otrub do jídla ( čistí střevní stěnu ), ovesné vločky s mlékem , jogurtem nebo teplou vodou, nechat namočit přes noc, možno přidat ovoce ( které máte ráda ), rozinky,...hodně pohybu !!!! aby se vylepšila peristaltika střeva, vyloučit alergeny, které máte vypozorovány z potravy, pozor, může to být třeba i obilí, zkuste vyrazit k moři, do hor ...., otužovat se , zvýšit si imunitu a kondici.

Všem přeji hlavně hodně radosti ze života, pracovní i osobní úspěch, sportujte, užívejte si života a svým dětem dopřejte svobodu myšlení a rozhodování.
  Hanka
Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**
Příspěvků: 65


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 25. Srpen, 2007, 15:04:35 »

Speciálně já Hanko, nemám v úmyslu lékaře napadat, protože mám dvě známé, co na onkologii pracují, proto zároveň dobře vím, co si lékař může maximálně mimo "normovaný" druh léčby dovolit, aby se nedostal do průšvihu, byť to s pacientem myslel sebelépe. Kromě toho na nějakou nadstandardní dobročinnost a samaritánství není na oddělení čas ani síla.
Jenže ty dvě kamarádky aspoň nepublikují takové nesmysly, že zdravým životním stylem rakovině prsu téměř nejde předcházet.
Tím vlastně pan doktor říká, že jakákoliv primární prevence u nás zatím neexistuje.
Povinně tedy u nás musí ročně zemřít asi 2000 žen (zatím), což je tedy poměrně už dost velký hřbitov… Mám také dojem, že vzdor všemu optimismu se toto číslo každým rokem zvyšuje.
Přece i v našem zdravotnictví musí být k dispozici závěry zahraničních výzkumů, co rakovinu prsu způsobuje primárně a sekundárně, co lze považovat za prevenci primární a sekundární, jaké potraviny zvyšují predispozici k tomuto druhu rakoviny, které ji naopak výrazně snižují, o kolik procent určité potraviny (zejména ovoce) po "úspěšné" léčbě zvyšují opětovné riziko vzniku více jak dvojnásobně atd..
O té primární prevenci nepadne nikde ani slovo. V tomto článku snad jen s výjimkou zmínky o rizikovosti hormonální léčby přechodu, jako kdyby přechod měla být nějaká nemoc, aby ji bylo nutno léčit...
Rizika hormonální léčby jsou patrně už tak profláklá, že se o nich konečně smí mluvit.
Nic proti tomu, co tam Hanko, doporučujete, ale zase jde jen o sekundární prevenci.
Nejsou-li ženy informovány o primární prevenci tohoto onemocnění, je pochopitelně důležitá i prevence sekundární.
Bohužel dle amerických statistik se i u mamografických vyšetření udává značná rizikovost a nespolehlivost výsledků tohoto výkonu, takže kolem oprávněnosti plošného použití mamografů vznikají v lékařských odborných kruzích značné pochybnosti (u nás nadšení).
Z makrobiotického hlediska to je cosi o energetické podstatě rakoviny prsu a energetické podstatě mamografického vyšetření. Dvě energetická negativa se v tom lepším případě jen sčítají.
Snad zase jen poznámka, že všechny výše uvedené závěry učinili v zahraničí lékaři. Makrobiotici je pouze publikují jako praktické potvrzení makrobiotických teorií druhou stranou.

Když už Američanům lezeme skoro ve všem do zadku, proč to proboha nemůže být i v oblasti nekomerčního lékařského výzkumu...!?
Zaznamenáno
Lao tse
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 07. Září, 2007, 11:34:03 »

...

"V Podnebesí se poznáváním krásna jako krásna vymezuje i ošklivé,
poznáváním dobra jako dobra se vymezuje i nedobré.
A tak i bytí a nebytí se navzájem rodí,
těžké a lehké se navzájem tvoří,
dlouhé a krátké se navzájem porovnává,
vysoké a hluboké se navzájem sklání,
souzvuk a rámus navzájem ladí,
přední a zadní se navzájem spojuje.
Proto:
Dokonalý Člověk koná nezasahováním
a je příkladný beze slov
a desettisíc věcí se udělá bez návodů,
zrodí se bez přináležení,
vykonají se bez donucování
a úspěšně se dovrší bez dalšího
setrvávání v tom.
A jen proto, že v ničem nesetrvává, nic mu neuniká!"

...

viz. Lao tse - Tao, kap. 2, v  překladu EgonaBondi (http://home.pages.at/onkellotus/TTK/Czech_Bondy_T TK.html)
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení