Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Velikonoční nádivka  (Přečteno 2637 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Plinka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 17. Duben, 2011, 10:35:53 »

Máte někdo nějaký mňamkózní recept na velikonoční nádivku?? na makrobiotika.aspone.cz jsem našla 3 recepty a moc se mi nezamlouvaly..

Někdo nějaký jiný?

A kdo byste přidal ještě tip "co na gril", budu moc ráda:-)
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
kopul
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 22. Duben, 2011, 15:13:04 »

Já jsem recepty na aspone nečetla, takže nevím, jestli to nebude podobné, ale dělám dva druhy nádivky. Za prvé - z luštěninového krému z uzeným tofu zalité ve formě agarem. A podle zvyku chutit česnekem apod. Nebo uvařím jáhly, smíchám z uzeným tofu, kopřivami, napařenou kořenovou zeleninou, samozřejmě česnek, trochu tamari a pažitka a já dávám taky listy fialky.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 22. Duben, 2011, 22:44:54 »

A pečete ty nádivky?

Mně osobně tradiční velikonoční nádivka nechybí, nikdy mi ani nechutnala, odjakživa mi připadala příliš hutná a nestravitelná. Ale nějakou šťavnatou, odlehčenou mb variantu bych třeba taky vyzkoušela. Jde to bez pečení?

Listy fialky - zajímavý tip do kuchyně. To jsem ještě neslyšela.
Zaznamenáno
kopul
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Květen, 2011, 20:34:29 »

Nepeču, protože jáhly zatuhnou ve formě samy a u prvního receptu drží nádivku pohromadě agar. Pečení mi pak přijde zbytečné a docela i škoda. Ochutíte si to podle vlastní chuti a nálady, já sypu i sezamovým semínkem:-) Myslím, že by byla dobrá i z pohanky. Ty fialky jsou vedle listů ředkví, měsíčku apod. docela zapomenuté, ale na jaře jich tu mám všude dost, když kromě kopřiv ještě máloco vykukuje.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení