Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Květy bezu ?!?  (Přečteno 2806 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 01. Květen, 2011, 15:31:34 »

Ahojte,

máte nějaký osvědčený recept na květové bezy?
Nebo napadá vás, co s nimi?
Je to akutní, bez na zahradě mi kvete jak blázen a já znám jen smažení v těstíčku.. no a to tak jednou a dost nebo mě žlučník nebude mít ani trošku rád. Smiley) Tak mě napadlo, že byste mi třeba mohli nějak poradit - však to znáte: víc hlav víc ví! Smiley)

Díky za nápady!
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Květen, 2011, 18:50:43 »

Zavařovat se asi nedá, co?  Ale jinak ta vůně dobrej fet, že jo?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Květen, 2011, 18:54:53 »

Co z toho udelat piti? Ale nevim jak bez cukru...
Nebo pridat do nejakeho ovocneho dezertu
« Poslední změna: 01. Květen, 2011, 18:58:25 od torquiose » Zaznamenáno

paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 01. Květen, 2011, 19:40:37 »

koukala jsem na recept na bezovou limonadu - 30 kvetu by se naslo, ale pres ty 2 kg cukru se neprenesu.   Tongue A alternativa me nenapada...
jojo, vune primo omamna...
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 01. Květen, 2011, 21:50:51 »

Nejasně si vybavuju, že jsem někde našla použitelný recept (aha, už to mám - tady http://makrobiotika.aspone.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=672) na nápoj do letních dnů. Květy jen za studena vymáčet ve vodě s plátkem citronu. Opravdu osvěžující.

Já si to u nás ještě skoro nedovedu představit, letní vedra zatím nepřišla. V Itálii bez jak vidno kvete minimálně o měsíc dřív než u nás.
« Poslední změna: 01. Květen, 2011, 23:04:06 od Iren » Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 02. Květen, 2011, 18:37:05 »

Dik Iren, teda o letnich vedrech se zatim moc mluvit neda, ale je fakt, ze kolem poledne slunce zacina rekneme vyrazne hrat. Wink Vyrovnava to vitr. I kdyz ja osobne jeste potrebu osvezovat nemam, do te vody to dat zkusím.
K tomu posunu - prvomajova pusa pod rozkvetlou tresni tady nepripada v uvahu, tresne kvetly v breznu a ted uz maji zelene bambulky!:)) Ale tot mimo...

Kosmatice jsem delala vcera a jen tak nahodou jsem prisla na super vec-vynikajici jsou i bez testicka! Proste ponorit (suche, nemyt) do rozpaleneho oleje, pocket az zezlatnou, vytahnout, okapat a papat... Mnamky, jsou krehke, krupave a esteticky obdivuhodne!!!  Grin
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 02. Květen, 2011, 21:56:09 »

jinák tó, bez nemusí bejt jen k jídlu, dá se i sušit a v zimě ho můžeš dát do oken --> sněhové vločky. dokonce voní - ušetříš nejen na prskavkách a tak.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #7 kdy: 03. Květen, 2011, 11:06:36 »

A co treba nejake ovocne zele z agar-agaru, a dat to do toho zatuhnout pro vuni a ozdobu, nebo neco takoveho. To ponoreni do vody s citronem zni taky dobre.
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení