Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Ako odpovedat nemakroludom na otazku, co je MB, aby ich to zaujalo?  (Přečteno 1384 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 02. Květen, 2011, 14:12:56 »

Naozaj ma zaujima, ako riesite takuto situaciu vy na fore, lebo mna ked sa to (casto) niekto spyta, tak sa "rozklepem", ze cim mam vobec zacat. Vacsinou spomeniem, ze je to strava zalozena nie na hodnoteni nutricnych zloziek potravy ale ich energetickeho dopadu na nas a potom spomeniem, ze sa vsetko deli na jin/jang atd. No a tym, ze je to pre nich nic nehovoriace, tak neviem ci robim dobre Very Happy Obcas zas skusim povedat, ze som povacine veganka, len obcas si dam rybu. Ale to na nich posobi extremne, kedze veganstvo je pre masozrutov velmi vzdialene. No naozaj neviem, skuste napisat vase skusenosti Smiley
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
5 0
« Odpověď #1 kdy: 02. Květen, 2011, 15:09:43 »

Mě se taky ve škole často ptají, co že to vlastně jsem za strávníka Very Happy Já jim řeknu, že MB je filosofický směr, který je založený na rovnováze sil jin a jang a podle toho sestavuji jídla, pak jim vyjmenuji co nejím (načež hned dojde na otázku, co že vlastně jím, jestli neumírám hlady, když nejím ty "normální" věci), něco o našich předcích, že oni tak také jedli, že chemie je novodobá záležitost a co to všechno způsobuje za choroby a že návratem k přírodní stravě se tělo dokáže vyčistit a pak jim třeba vysvětlím co vše mám na talíři (snídaně, oběd, večeře) a když mají otázky, tak zodpovím. Teď jsme kvůli mě měli v semináři ZSV, jak to pojmenovala jedna spolužačka, "žrací hodinu". Měla jsem za úkol vytvořit něco dobrého z MB, aby ostatní věděli, jak to chutná a ostatní také donesli svoje speciality, i když ne zdravé. Udělala jsem karboše a mrkvové šátečky a vše bylo hned pryč! A jak se všichni oblizovali, dokonce jsem učitelce musela dát recept Grin
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Květen, 2011, 14:04:09 »

Vilsa: Obvykle odpovídám otázkou: A kolik máš času? Pět minut, nebo dvě hodiny?  Wink

Podle odpovědi si odvodím jakou verzi použiju. Ale hlavně člověk většinou rychle vycítí hlubší zájem anebo jen povrchní dotaz. Taky jde o to, jestli jsi diskuzní typ, nebo ne. Mám chvíle, kdy jsem schopen (a ochoten) diskutovat a argumentovat dlouze a obšírně ale to hlavně záleží na partnerech při debatě. Zásadní je jestli chtějí znát jen Tvůj názor a berou to jako informaci, nebo dojde ke střetu, který může vytříbit názory všech stran. Anebo je to někdo, kdo má ve všem (i ve stravě) jasno a pak jen narazíš na betonovou zeď nepochopení.

Před čím mohu ze své vlastní zkušenosti rozhodně varovat je pocit, že jsi nad ostatními a jen Ty všechny zachráníš a přivedeš na správnou cestu. Rozhodně ale není důvod se rozklepat, pokud si za tím co děláš stojíš. Pokud to děláš upřímně a s otevřenou myslí, tak ti okolo Tebe určitě odpustí, že nemluvíš jak kniha a nezavalíš je naučenými citacemi Kushiho.
Osobní příklad je dlouhodobě tím nejlepším. Když Tvé okolí, které Ti zprvu nevěřilo uvidí, že jsi v pohodě a zdravější, než oni sami, možná si řeknou, že na té MB něco může být.
« Poslední změna: 04. Květen, 2011, 16:00:51 od pozorovatel » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 05. Květen, 2011, 02:11:26 »

Vilso to zalezi na tom proc je chces zaujmout a jestli je to uprimne zajima.
A to ze je to zaujme jeste neznamena ze se stanou makrobiotiky. Me to to taky zaujalo Smiley
Pozvat nekoho na veceri a makrobioticky je pohostit, a podle zajmu zodpovedet otazky, by asi bylo nejefektivnejsi. A tim nemyslim nejefektivnejsi v tom je presvedcit ze by se tak meli stravovat take. Myslim proste efektivne predvest.
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení