Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Hořčík  (Přečteno 1709 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 05. Květen, 2011, 11:23:02 »

Potřebuji radu.
Pokud mám na jídelníčku jakékoliv ovoce, nebo nějaký MB zákusek, hned se u mně objeví noční křeče nohou. Vydedukovala jsem, že je to nedostatek hořčíku, který vyplavil ten ovocný event. obilný cukr (klasickou sacharózu nejím). S těmi zákusky ani s ovocem to přitom nepřeháním (pokud nejsem zrovna na dovolené a i tam se cukru vyhýbám), většinou tak 1 - 2 x týdně něco málo, teď u nás čerstvé ovoce vůbec ne, spíš nějaký ten agarový dezert, ranní kaši nasladko s dušenými jablky nebo buchtu s rozinkami.
Pokud nemlsám, jsem v pohodě, ale ta rovnováha mi připadá velmi křehká a nezdá se mi jako projev ZDRAVÍ to vždy vyrovnávat hořčíkovou tabletou.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Květen, 2011, 11:32:36 »

asi bys měla zařadit víc moř.řas nebo divokých bylinek.. nemusí to být přímo hořčík, může to být i vápník a jiné minerály, které se ti odplaví. Každopádně, ale jak píšeš, stávat by se to nemělo při tak malé konzumaci ovoce atd.
a co pitný režim?
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Květen, 2011, 15:57:11 »

Jak sama píšeš. Rovnováha. Ovoce je na hranici (dost velký jin). Koukni na to z hlediska tvého těla. Že prostě tolik ovoce (teď či už) z nějakých důvodů nechce. No a protože děláš patrně i určitý typ mb : ), tak musíš počítat i s tím, že se v něm, dáš-li mu šanci, bude ledacos zajímavého odehrávat. Prostě probíhá nějaké to čištění či regenerace...
Takže bych mu prostě vyhověl a jedl jen tolik ovoce, aby mi to nevadilo.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Květen, 2011, 07:48:19 »

El - nevím, mořské řady i divoké bylinky se mi zdají v poho, pravidelné ranní kaše i obilí vařím vždy s řasou, divoké bylinky, zvláště teď mám denně - cpu je do všeho, no a pitný režim - denně pokud nemám něco extra fyzicky náročného a není moc vedro tak piju cca 1 litr (banča, hojicha, kukicha, roibos, melta a voda), k tomu 1 - 2 x polévka. To odplavování minerálů mě také napadlo a lehce mě to děsí.

Wl - já tak činím a ovoci a sladkému se vyhýbám, ale za chvíli budou na zahradě střešně !!! A kde co jiného (jahody, rybíz, angrešt, maliny, jabka žňovky atd...), to bude boj předem prohraný.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 09. Květen, 2011, 14:48:02 »

Ty jsi sadařka... No, rozhodně si nic neulehčuješ. Zase máš ale šanci si vypěstovat opravdu silnou, hodně silnou, vůli: )). Ti přeju, ať to zvládneš.

P.S. Trochu jsi mi s tím ovocem něco připomněla. Jednou si jedno děvče v jedné internetové diskuzi stěžovalo (nebyla to ale mb diskuze), že nemůže vůbec zhubnout a přitom ale jí jenom zeleninu a ovoce. Nechápali, jak je to  možné a vlastně ji i tak trochu podezřívali, že určitě jí ještě něco jiného, co jim tají. Stála si však na svém a prohlásila, že má období, kdy jí jenom kilo a půl jablek denně a jinak už nic a stejně nehubne a nehubne...
Já jí to teda klidně věřím: ).
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení