Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Gersonova terapie  (Přečteno 11665 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 15. Květen, 2011, 10:32:48 »

zdravim... zaujimalo by ma ci niekto  vas pocul o Gersonovej terapii .... pripadne ci to niekto skusil..........Huh?
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 15. Květen, 2011, 16:49:32 »

Viděla jsem o tom dokument a jedna moje online známá byla v Mexiku na Gersonově klinice léčit svého otce s nádorem. Zdálo se, že to pomáhá, ale nakonec to podle všeho nedokázalo jeho stav zvrátit, je na tom hodně špatně Sad Myslím, že hodně lidem to může pomoct, ale asi úplná záruka nikdy neexistuje.
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Květen, 2011, 19:03:54 »

samozrejme ze tazko sa hladaju zaruky... mne sa podarilo najst kontakt na jdeneho lekara ked som brazdil net s touto temou.... ale zatial sami neozval....ja by som to tiez skusil... neni co stratit...
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Květen, 2011, 10:25:48 »

pre zaujimavost sem hodim aj link

http://www.gerson.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=28

Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #4 kdy: 16. Květen, 2011, 12:16:59 »

Není jednoduché ve vážných případech radit. Tak jen menší komentář a něco pro inspiraci.
Jsou nemoci typu jin (vyvolané převahou energie jin), nemoci typu jang a smíšené typu jin/jang. Ta terapie se mi zdá, že používá hodně věci s jinovou energií (ovocné, zeleninové šťávy), což by pomohlo u nemocí vyvolaných potravinami s jangovou energií (uzeniny, sůl,...), ale zhoršilo by stav lidí s nemocí typu jin, vyvolaných nadbytkem energie jin (cukr, chemické látky, alkohol, drogy např.) Není jedno z čeho ty problémy (rakovina) jsou.
    Když je dotyčný rozhodnut zabojovat, je možno se kouknout na www.pust.cz a případně kontaktovat správce toho fóra (Pavel). Četl jsem (v záznamech /skriptech/ z let 2002-2006) docela pozoruhodné příběhy lidí (psány on-line) o průběhu léčby jejich rakoviny (i jiných nemocí) hladovkou. Jenom /destilovaná/ voda, žádné šťávy, čaje, nic. Není to lehké ani snadné, ale myslím, že dokud je ještě naděje tak tohle funguje.
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 16. Květen, 2011, 16:12:46 »

Možná bych v rychlosti doplnil, že půst je hodně jang, respektive hodně stahuje organizmus, takže by mohl některé problémy částečně zhoršovat u jangovějších onemocnění.
Nutno podotknout, že půst je svým způsobem extrémnější přístup, ovšem rakovina už je extrémnější onemocnění.
     Osobně půsty, spíše ty krátkodobější, několik dní, praktikuji a myslím si, že je to zajímavá očistná technika zvláště v některých případech, nicméně se může stát, že mohou někoho stáhnout do takového extrému, že může mít problém to srovnat, zvláště pokud takový člověk není znalý v energiích, například potravin nebo i obecně.
« Poslední změna: 16. Květen, 2011, 16:14:37 od makroušek » Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #6 kdy: 16. Květen, 2011, 17:42:02 »

Tohle je pravda s tím jangem. Jenže, když nějakých (třeba i 21 dní) člověk nic nejí, tělo „tráví“ samo sebe, t.j růst uzlin, nádorů, cyst se zastaví a začnou se zmenšovat, rozpouštět... Jang sem jang tam, pokud to zvládneš, přežiješ. Nebo je to ještě jinak? (Zvládnout je potřeba například i příval nečistot, který se uvolňuje do těla, opětovný návrat k jídlu atd. atd. Je potřeba docela dost toho o půstech vědět a začít třeba i s kratšími půsty. Ale dá se to.)
U rakoviny jde navíc o čas, o život... Každopádně mb stravu beru jako základ, o tom už ani nemluvím: ).
Co se půstů (ne však stravy) týče, je dobrá paní Vilma Partyková (kniha http://knihy.abz.cz/prodej/hladoveni-pro-zdravi-2 ). Dělá i přednášky s konzultacemi. Např.teď v sobotu 28.5.je  v Praze na Klamovce. Je odbornice na téma půstů a má rozsáhlé vlastní zkušenosti.
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 16. Květen, 2011, 17:58:22 »

Jistě, já s tím souhlasím. Navíc nejsem žádný odborník na půsty, je to pro mě stále tak trochu neznámé téma. Přeci jenom jsem toho zase tolik nenapůstoval, abych se k tomu mohl vyjadřovat nějak obšírněji. Ostatně kolik dní běžný člověk za rok propůstuje? Několik týdnů? To mi přijde málo zkušeností proti například 330-340 dnům mb za rok po dobu několika let, když odečtu propůstované dny za rok. V tomto smyslu mi to přijde jako málo zkušeností s půsty, hodnoceno u sebe.

Půsty u sebe pár let pozoruju a zatím mám pocit, že nemám dostatek zkušeností, abych si byl jistý s tím, že vím, jak to s půstama je. U mb celkem nemám pochybnosti, že je to poměrně univerzální a vhodný systém a pokud někdo chce, půsty mohou být vhodným doplňkem.
     Zjednodušeně řečeno si myslím, že půsty jako očistná technika působí rychleji a tedy i razantněji než mb, zvláště když už člověk má za sebou pár let očistné mb, tak se lze půsty ještě posunout o něco dále v různých očistách těla a jakoby dořešit, doladit některé zdravotní problémy.
     Například pokud jde o trávicí soustavu, tak mám s půsty velmi kladné zkušenosti a počítám, že i jako odhleňující technika budou půsty působit velmi dobře.
« Poslední změna: 16. Květen, 2011, 18:06:19 od makroušek » Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #8 kdy: 17. Květen, 2011, 08:13:45 »

"půsty jako očistná technika působí rychleji a tedy i razantněji než mb, zvláště když už člověk má za sebou pár let očistné mb"
"počítám, že i jako odhleňující technika budou půsty působit velmi dobře. "

Přesně.
« Poslední změna: 17. Květen, 2011, 08:15:42 od Wl » Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #9 kdy: 09. Září, 2011, 22:14:01 »

...takze konecne mi prisla kniha z Mexika...priamo z Gersonove kliniky... 430 stran formatu A5... v anglictine co je dost problem hehe... takze rad prijmem pomocnu ruku s prekladom do cz alebo sk... a samozrejme uverejnim po preklade kompletne knihu na nete aby bola pristupna pre kazdeho...

dalsie skvele filmy ktore som objavil a ktore odporucam si pozriet:

Liecba rakoviny zvnutra
The Gerson miracle
Food Matters
The Beautiful Truth

vacsina je volne dostupna na nete...youtube alebo ulozto.sk

Zaznamenáno
Kaya108
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 31. Květen, 2013, 12:51:34 »

V Čechách je dnes možné se s touto metodou setkat společně s vyškoleným personálem. Zde naleznete více informací: www.regeneracni-centrum.cz
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení