Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: pista82  (Přečteno 4746 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« kdy: 16. Květen, 2011, 09:55:07 »

Tak a ide sa nato hehe ... prve pokusy s MB stravou... Este netusim co budem dnes varit hehe... ranajky su asi jasne... ovsene vlocky, orechy, jablko.......no tie prve pokusy s varenim budu zaujimave... dufam ze neznicim hrniec hehe... jahli je pre mna velke tajomstvo co sa tika chuti aj pripravy tak hadam to kuchyna prezije hehe... drte palce... hadam s tym zaludok problem mat nebude.... Grin
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 16. Květen, 2011, 11:14:32 »

Tak moj mily dennicku...

Experimenty s varenim presuniem az na zajtra ....jahli musi stat vo vode 24 hodin.... ranajky som nakoniec tiez zmenil kedze boli sampiony na cibulke a paradaky... este ze mam plny sklad zeleniny hehe... na obedik bude nakoniec zeleninove rizoto..... a vecera redkvicka, hlavkovy salat a mozno par jahod na chut...
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 16. Květen, 2011, 18:35:29 »

Jáhly se vaří takto: jáhly propláchneš ve studené vodě, dáš do hrnce a dáš vařit 1:3 (1 díl jáhel : 3 dílům vody). Až to bude vřít, sebereš pěnu, osolíš, ztlumíš plamen a vaříš pod pokličkou 30-40 min.. Během vaření nemíchat. A máš ranní kaši - odeber trošku jáhel, k tomu krátce napařená zelenina (do malého kastrolku dáš trochu vody, přivedeš ji k varu, osolíš, vložíš omytou zeleninu a pod pokličkou vařit do změknutí - poznáš píchnutím vidličky) a posypat semínky nebo na sladko s hrozinkami, oříšky a povařeným ovocem (stejným způsobem jako zelenina, viz. výše, případně přidáš i skořici a hřebíček, aby to ovoce vonělo)..  Smiley
Nikdy jsem jáhly nenechávala stát ve vodě 24 hodin. To jedině tak fazole Grin
Držím palce!  Wink
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Květen, 2011, 23:17:02 »

Jáhly se vaří takto: jáhly propláchneš ve studené vodě, dáš do hrnce a dáš vařit 1:3 (1 díl jáhel : 3 dílům vody). Až to bude vřít, sebereš pěnu, osolíš, ztlumíš plamen a vaříš pod pokličkou 30-40 min.. Během vaření nemíchat. A máš ranní kaši - odeber trošku jáhel, k tomu krátce napařená zelenina (do malého kastrolku dáš trochu vody, přivedeš ji k varu, osolíš, vložíš omytou zeleninu a pod pokličkou vařit do změknutí - poznáš píchnutím vidličky) a posypat semínky nebo na sladko s hrozinkami, oříšky a povařeným ovocem (stejným způsobem jako zelenina, viz. výše, případně přidáš i skořici a hřebíček, aby to ovoce vonělo)..  Smiley
Nikdy jsem jáhly nenechávala stát ve vodě 24 hodin. To jedině tak fazole Grin
Držím palce!  Wink

Vdaka za tip urcite to skusim zajtra spravit podla tvojho receptu... celkom sa mi to pozdava hehe...a co sa tyka to mocenia jahli vo vode tak som to nasiel medzi receptami na nete ze vraj sa to ma mocit 24 hodin vopred... nevadi clovek sa uci vzdy...
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 17. Květen, 2011, 22:18:39 »

...mily moj dennicek

...dnes som pochopil asi zakladnu vrc a to je ze makrobiotika neni sranda hehe... klasicke chute na ktore som bol zvyknuty mozem asi hodit za hlavu...
dnes som si spravil prvy krat jahly podla receptu v osolenej vode a zeleninka naparena .... bolo to celkom chutne no asi len vdaka tej zelenine.... samotne jahli mi pripada dost bez chuti ak sa pripravi len v slanej vode.... bude to chciet chutovo doladit a vychytat muchy... kede som dal uvarit cely balik naraz tak mam zasobu do zimy hehe.... no zajtra to skusim nejako chutovo doladit... mozno nejaka sojova omacka, bilinky, a dalej uvidime co ma este napadne... hadam si pridu na svoje troska aj chutove bunky...
...niesom si sice isty ako sa to jahly da zohrievat ale hadam nieco vykoumam... mozno na pare... uvidim co ma rano napadne... premyslam aj nad tym ze uvarim fayulu a rozmixujem do jahly a hadam z toho bude nejaka natierka na chleba.... jednonacne bude zatra u mna den experimentovania....
ale kedze som hlados tak si idem este zobnut celozrny chlieb....
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 17. Květen, 2011, 22:39:04 »

zdar Pisto, ja jahly miluju na jakykoliv zpusob (nejlepsi jsou asi varene spolecne s nastrouhanou mrkvi, pripadne varene se slunecnicovymi/dynovymi seminky), ale napriklad memu protejsku nechutnaji, at uz je uvarim jakkoliv (a ze jsem tech variant vyzkousela!).
Tak doporucuju nelamat to pres koleno a zkusit to odjinud, co takova spalda ci ryze? Wink

A neboj, chutove bunky jsou flexibilni (a nepletu-li se, tak taky odumiraji a rodi se nove)... takze casem objevis chute nove a ty stare ti prestanou vonet/chutnat...

Kdyz uz toho prosa mas tolik, co si je rozvarit v ryzovem mlece? Budes mit mnam jahlovou kasi na snidani! Smiley
Hodne zdaru do objevovani!
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 18. Květen, 2011, 21:01:49 »

...ako sahovori novy den, novy zaciatok....

Dnes to bol celkom fajn den... hned rano som kukol do chladnicky a tam ziadna zmena len obrovsky hrniec plny jahly hehe.... tak som si povedal ze treba nieco s tym spravit a popasovat sa s tym  a musim povedat ze si pochutili aj moje chutove pohariky hehe... tak som si spravil jahlovo fazulovy den.... naparene jehly zmixovanne s fayulou cibulov a trochou sojovej pikantnej omacky mi hned napravili chut... asi tie jahly hned nezatratim....treba to len dochutit a celkom to ujde... polievka na obed z kapusty a fazuli...a vecera ala ranaky... takze dnesto celkom slo....
...no som zvedavy co zajtra vy,yslim ked budem cely den v meste behat po doktoroch.... nepamatam sa zeby som niekde videl restiku s podobnym menu na ake som sa dal... ale nechcem skoncit pri burgeroch tak hadam ma rano nieco narychlo napadne...  Roll Eyes
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 20. Květen, 2011, 07:55:23 »

..... konecne mi prisiel balik s objednanymi surovinami z obchodu;;;; umeocot slivky huby a par dalsich novych chuti.... tak hura do ochutnavania a experimentovania hehe
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 24. Květen, 2011, 09:32:08 »

Vcera som sa vratil z vojenskej nemocnice v Ruzomberku... Bolo potrebne urobit nejake testy a objednat sa na magneticku rezonanciu... tak som to vsetko pobehal.... vraj mi chcu nasadit novu liecbu.... no ked som spomenul makrobiotiku a chcel ich nazor na moju zmenu stravovania tak ani nevedeli o co ide hehe... je to zaujimave ze lekari nemaju ani ponatia o vizive... ucia sa len automaticky ....ako operovat rezat a dopovat liekmi....no zdrava strava je spanielska dedina.... tak ma to len utvrdilov tom  ze som na spravnej ceste hehe....
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 24. Květen, 2011, 12:11:31 »

A s čím se léčíš, smím-li se ptát? MB je nutno uzpůsobit podle typu nemoci...
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 24. Květen, 2011, 20:08:55 »

... liecom sa klasicky pilulkami... cipralex a sortis... no teraz mi chcu nasadit interferony ....Kopaxon...  injekcna denna liecba....dostanem pero a budem si pichat raz denne ....ako cukrovkar hehe... no neviem ako si to myslela s tym prisposobenim MB liecbe....  Roll Eyes
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 24. Květen, 2011, 22:57:28 »

No myslela jsem jaké máš zdravotní problémy. Podle toho by se měl sestavit individuální plán léčebné makrobiotiky..
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 09. Září, 2011, 09:57:40 »

Zdravim vsetkych ...

V prvom rade chcem povedat ze som velmi rad ze som nasiel toto forum a stretol tu skvelych ludi... strasne dlho som tu sice nebol ale neprestal som s MB ...aj ked musim sa priznat ze bolo par dni ked som sa musel prisposobit edalnicku ked som bol na cestach... kazdopadne pokracujem a som velmi rad e som sa nato dal... praktikujem to 4 mesiace a schudol som 12 kg... citim sa skvele ... dnes siidemdo mesta kupit biliny na vyplach dutin... a organicku kavu na kavovy klistyr... precisti to creva a aktivuje imunitny sistem,,, ak to niekto skusil prosim o reakciu...ak nie tak odporucam... sice som to neskusil ale cital som o tom... Konecne mi dosla kniha z Mexika na ktoru som cakal skoro 3 mesiace... Gersonova terapia o ktore som sa raz aj na tomto fore zmienil... problem je ze je to v anglictine ktoru neviem...ak by tu bolo par ludi ochotnych povenovat sa prekladu urcote by to stalo zato ... kazdopadne ked to bude prelozene dam to sem... celu knihu... mal by si to precitat kazdy kto sa stara o svoje zdravie... nasiel som za ten cas co som tu nebol aj skvele dokumenty... ak bude zaujem mozem dat odkaz a nazvy filmov... Vsetkym pekny den prajem...a som zasa tu hehehe
Zaznamenáno
pista82
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 10. Září, 2011, 14:27:10 »

...takze dnes som prvy krat vyskusal vyplach dutin podla receptu ktory som tu nasiel.. prvy den a prvy vyplach... nebolo to az take zle ako som cakal... no aj tak citim ze sa mi dycha lepsie a verim ze pri vecernej kure sa to este zlepsi... som zvedavy ako to bude pokracovat... prvy nalev do chobotu mi trocha vyrazil dych...dost to palilo a rozbolela ma hlava ...vyhrkli mi slzy hehe,,,,ale dalsie dve kola uz boli v pohode...tak som zvedavy ci to bude rovnake aj vecer...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 10. Září, 2011, 17:36:25 »

Nazdar Pisto, to je skvele, zes opet tady!
O odkazy na dokumenty se urcite podel, jiste se nas najde vic, koho to bude zajimat.  Ja jsem treba o klistyru kavou zatim neslysela, to mas odkud? A mas to uz odzkousene (+efekty)? 
Co pilulky, omezil jsi?

Peky den i tobe a uspesne vyplachy (nejsou vhodnejsi spis v jarnim obdobi nez na podzim? Smiley)!
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení