Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Rozpory alternativních přístupů a makrobiotiky  (Přečteno 3114 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
piopiopio
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 01. Červen, 2011, 14:31:12 »

Dobrý den,
ráda bych se dostala do obrazu s makrobiotikou. Resim nyni manzelovu vaznou diagnozu - rakovinové onemocnění krve. Hledám na internetu a vsude jinde moznosti, jak se dostat k nejake pomoci, resp. co zmenit. Pristupy se velice lisi a proto mi dovolte par otazek. Setkala jsem se s lecbou Dr. Budwig a zazraku lneneho oleje a lnenych seminek (napr. http://www.mudr-remesova.cz/2008/01/dieta-udrzujici-zasadite-prostredi/). Tento pristup ale pravdepodobne bude v rozporu s MB pravidly? Tvaroh, jogurty?? Nebo se pletu? Rada se necham poucit. A vubec oleje se nedoporucuji zadne pri rakovine?
Dale se take uvadi a to je myslim i zasada MB - vypustit cukr. Ano uznavam. Ale co cukr obsazeny v ryzi, v testovinach? Pokud sledujete glykemicky index, vite, ze je zde vyznamny podil cukru? Co s tim? Jaky je na toto nazor MB?
Dale prosim o radu, co se tyce oleju na orestovani napr. zeleniny na panvi... Jake jsou vhodne pouzivat? V tom si vubec nevim rady...
A co rostlinné másla na namazání celozrnného pečiva??
Vím, mám spoustu otázek, ale zdaleka nejsou vsechny. Prosim poradte...
Dekuji Vam s celeho srdce...
Petra
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
4 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Červen, 2011, 18:38:49 »

Citace
Dale se take uvadi a to je myslim i zasada MB - vypustit cukr. Ano uznavam. Ale co cukr obsazeny v ryzi, v testovinach? Pokud sledujete glykemicky index, vite, ze je zde vyznamny podil cukru? Co s tim? Jaky je na toto nazor MB?

piopiopio: MB nedoporučuje cukr, ale tím je míněn cukr jednoduchý rafinovaný. Něco jiného jsou sacharidy (dříve obecně nazývány cukry- z toho to zmatení pojmů) obsažené např. v obilninách, které potřebujeme všichni jakožto jednu ze základních složek stravy. Doporučuji najít si na netu rozdíl mezi cukry- je to lekce z chemie, kterou se mi tu nechce rozepisovat.
O glykemickém indexu jsem tu kdysi vyjádřil značné pochybnosti, stále si myslím, že jeho současné nadužívání v dietologii se časem ukáže jako omyl.

Co se týče využití MB jakožto prostředku pro boj s rakovinou doporučuji knihu M. Kushiho a A. Jacka - Makrobiotika - preventivní energetická medicína budoucnosti, jsou tam cílené úpravy MB pro různé druhy rakoviny.
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
1 5
« Odpověď #2 kdy: 02. Červen, 2011, 10:31:20 »

Pro Piopiopio:
 Také jsem před 14 ti lety onemocněl malignitou krve ( NonHodgkinský lymfom ) , rok jsem se léčil, bez relapsu, jsem zdráv, v kondici, pracující.
  Vyléčila mně paní doktorka na hematoonkologické klinice FNKV v Praze.
   Co doporučit - jedině hematologické centrum, kde mají bohaté zkušenosti s léčbou, léčba krevnívh malignit je u nás na vysoké úrovni.
   Makrobiotika je určitě dobrá myšlenka ,  jako podpůrná , ale rakovinu NEVYLÉČÍ !!  Myslím, že lékaři mají s léčbou obrovské zkušenosti.
 Pro Pozorovatel
  Kolik jsi vyléčil krevních malignit, že tak radíš ??  Co víš o krevních nemocech  a o funkci lidského organismu ??
   Jak se běžně říká,  nejhorší je srážka s blbcem :-((  Zkus prosím své názory prezentovat v nějakém odborném zdravotnickém  mb časopise :-)).
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Červen, 2011, 18:24:11 »

Kačere, jedna věc mě zaráží - jak jste vlastně k té své chorobě přišel? Vždyť jste se perfektně stravoval dle hesla OD VŠEHO TROCHU, byl velice v pohodě, sportoval, měl bezvadnou fungující rodinu... Tak jak? (Že by vítr, Máchale...?)  Shocked

Jinak jsem fakt netušila, že k vysvětlení rozdílu mezi jednoduchými a složitými cukry je třeba vyléčit několik krevních malignit, díky za další rozšíření obzorů. Pozorovatel dal jen dále odkaz na příslušnou literaturu, nic víc, tak co ho napadáte?

Veřejně navrhuji, aby byl kačerovi udělen BAN, vždyť tohle vážně nikam nevede. To bude spamovat úplně v každé diskuzi, urážet lidi a strašit? Jemu bohužel nedojde, že nováčci sem zřejmě zavítali, protože jim nejspíše klasická medicína sama o sobě nepomohla nebo v ni nemají bezmeznou důvěru. Takových lidí je čím dál tím víc. Bohužel. Kdyby byli všichni lékaři jako např. výborná doktorka z Fulneku, teď si bohužel nevzpomenu na jméno, která uplatňuje ve své praxi propojení alopatické medicíny s celostním přístupem, bylo by nám blaze. Nebo alespoň těm, kteří se chtějí opravdu vyléčit, ne jen "léčit".
« Poslední změna: 02. Červen, 2011, 18:26:43 od Jitřenka » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 03. Červen, 2011, 00:44:28 »

Ja bych nenavrhovala uplny ban na zaklade odlisnosti nazoru, ale pokud nekdo zacne nekoho napadat, viz "srazka s blbcem", tak bych byla pro 3 denni ban na zchlazeni.
Zaznamenáno

kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
3 3
« Odpověď #5 kdy: 03. Červen, 2011, 10:37:12 »

Zdravím,
  Vím, že se odlišuji názorově, ale že jsem zde tzv."černou ovcí", tak mě vyžeňte, jak demokratické :-((.
   A Váš palec ??
  Rád se Vám posusím zodpovědět na dotazy a zdůvodnit své působení :
1) Nikdy jsem neodsuzoval mb jako takovou, ale pouze v případech , kdy zasahuje do "vod", které jí nepřísluší.
2) Rady, jak léčit rakovinu či RS makrobiotikou jsou irelevantní a mého kamaráda stály život !! V době , kdy mu rostly vesele uzliny, i ty viditelné, tak mu radila mb poradkyně ( vím její jméno, ale nebudu zde jmenovat, že to jsou eliminace, že se čistí, ó jak prosté !! Po půl roce "čištění" ve značně vyhublém stavu skončil na onkologii, nemoc progredovala, metastazovala, 5 let bojoval a svůj boj prohrál, tehdy mě prosil, napiš o tom , bojuj proti nevědeckosti, jak já byl hloupý,...
3) Vím, že Vás ,velmi zasvěcené ,nepřesvědčím, ani to nechci, ale třeba nějaký nováček, někdo, kdo v zoufalství hledá pomoc si to přečte a alespoň se zamyslí,...
4) Mb je zákeřná v tom, jak radí aby ženy nechodily na mamograf, jak škodí RTG, veškeré očkování, ovšem zodpovědnost nenese žádný poradce, ten si nechá jen své rady těžce zaplatit, vím přesně kolik ty rady stály mého kamaráda ,...

Pokud jde o mou nemoc, tak tu beru po 14 ti letech jako výzvu, jako něco pozitivního, protože ta nemoc značně ztmelila rodinu, rok byly veškeré finance na manželce, k tomu dvě malé děti, které jsme nechtěli okrást o jejich mimoškolní činnosti, sporty, jazyky, bylo to těžké ,ale velmi poučné. Lékaře jsem nejdříve za jejich otevřenost nenáviděl, ale postupně jsem pochopil, že pro mě udělali maximum, vím co paní doktorka dělá pro své pacienty, někdy do noci vypisuje chemoterapii, "ušitou" přímo na tělo, místo spánku, má obrovské úspěchy a zda je empatická, mohu říci že ano. Jinak dcera byla na této klininice na stáži, tak proto to vím.
Proč jsem onemocněl ?? Nevím, věda lékařská zatím neví a povídačkám mb , které to mají vyřešeno hned fakt nevěřím, četl jsem hodně článků od ing. Průchové a nestačil se divit ?? No ovšem časopisy typu Regenerace či Meduňka jsou velmi pochybné a články v ní bez jakékoliv recenze.
Já jsem věnoval energii na léčbu, příčiny jsou důležité, ale ono je toho vždy více, určitě stres má svůj podíl.
No ale jinak jsem zdráv a naprosto nemohu konkurovat zdravotním problémům zdejších přispěvatelů.

Loučím se, sdělil jsem vše ,co jsem chtěl, nechci již dále rušit Vaši diskuzi, pokud moje slova někomu pomohou v těžkých chvílích, budu rád.

Kačer
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #6 kdy: 03. Červen, 2011, 11:50:02 »

torquiose: Tak nějak, no. Jiný názor = OK, urážení = NE. A příklady urážek, zastrašování, výhružek apod. nenajdeme zdaleka jen zde (co to děláte svým dětem?!! jak můžete takhle riskovat?!! atd. atd.)

Kačere, víš, ono je to hodně o prevenci. Makrobiotika není všespasitelná a někdy už skutečně nemusí pomoci, ale to jsem ti tuším už psala pradávno někde jinde. Nereagovals. Tvého kamaráda je mi líto, škoda každého zbytečného úmrtí, ale jednak tam selhala prevence, zajisté tu nemoc nedostal z MB stravy, a jednak už mohlo být tak jako tak pozdě. Bohužel. Spousta lidí to nechá zajít příliš daleko a pak požadují zázraky, jenže ty už nemusejí přijít. Ani z onkologie, ani od léčitele, ani od kohokoliv jiného.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
3 0
« Odpověď #7 kdy: 03. Červen, 2011, 12:49:44 »

Nevim co je na tom pravdy, ale prej bylo udelano nekolik studii (cetl jsem to myslim v Makrobiotika-preventivni energeticka medicina budoucnosti), kde neleceni jedinci postizeni rakovinou zili stejne a nebo dele, nez leceni (moderni medicinou).
Zazraky neexistuji a za pet minut dvanact se tezko neco zmeni. Ale z praxe jsem si odnesl to, ze rakovinou postizeni lide pri prechodu na mb zvladali bolesti a tezkosti mnohem lepe, meli cistejsi hlavu, uvazovani, byli pri vetsim vedomi, i kdyz pri tom podstupovali lecbu.
US lektor/poradce Lino Stanchich rikal historku, jak byl zprvu velice nestastny z toho, kdyz mu zemrel kamarad, ktereho pomahal lecit pomoci mb. Ale, ze zmenil celkove pohled na vec, kdyz mu kamarad den pred smrti rikal, jak niceho nelituje, ze se nenechal lecit doktorama, ze prej diky mb se natolik vnitrne zmenil, prehodnotil pristup k zivotu i behem nekolika mesicu co mb praktikoval, ze mu to za to vsechno moc stalo. Mb dokaze zmenit radikalne psychiku, vedomi uz behem par dnu (alespon u me). Kdovi, jestli je lepsi umrit a prozit posledni dny/tydny/mesice vnitrne silnejsi, vedomejsi, nez napul omameny byt udrzovany v nemocnici a nikdo nikdy nevi, jestli ta cesta kterou zvolil, mu dala vice dnu zivota, nez ta jina.
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #8 kdy: 03. Červen, 2011, 13:18:23 »

Neone,
 už jsem nechtěl přispívat, ale tvé vysvětlení mně trochu nutí objasnit smrt mého kamaráda.
  On totiž zpozdil nástup léčby, když mu NHL diagnostikovali, tak jako mně, tak měl stejné šance , ale nezačal se léčit, "počkal" půl roku až se mu počet maligních uzlin zvětší, věřil, že se čistí a eliminuje....
  Když přišel k lékaři s rozhodnutím se léčit, měl katastrofickou podváhu, totálně zničenou termoregulaci  a chemo mu dali až trochu zesísílil, ... Nemluvil o výjimečnosti mb, ale své chybě, na nikoho nic nesvaloval, prostě to bral jako své pochybění,...
  Uzdravili ho, ale jen na chvíli,  díky pozdní léčbě měl relapsy,... po 5 ti letech zemřel, ale i to prodloužení bylo pro rodinu pozitivní, byl soběstačný, tedy žádná troska, až posledích 14 dní,... no a já nejsem žádná nemocniční troska , ale zdravý, pracující a to že jsem viděl dospívat své děti je obrovský dar a za ten děkuji,...
  Můj kamarád to štěstí neměl, manželka zůstala sama s  menšími dětmi,... pomáháme si,...
  Ted už opravdu končím, oči umírajícího jsou opravdu výmluvné .......
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
5 0
« Odpověď #9 kdy: 03. Červen, 2011, 13:35:52 »

Jeste jedna vec, ktera se mi k tomuto tematu honi hlavou - pro me dulezita, ale je to o uhlu pohledu kazdeho z nas.

Z pohledu nejake formy udrzitelnosti je moderni lekarstvi neuveritelny energeticky zrout, odsouzeny predem k zaniku. Reprezentuje moderni pristup k veci - vytezit co nejvic a po nas nic. Je to hezke, ze za statisice (pokud se budu bavit o nam dostupne energii z pohledu vycisleni penezma) udrzujem individualni jedince, ale ta energie/penize chybi nekde jinde. Podle me to cele kolabuje v primem prenosu. Takova pece je neudrzitelna a ja neznam lepsi metodu nez mb, se kterou mam sanci v nizkoenergeticke budoucnosti/pritomnosti. Ja bych rad chapal ale pravou mb, jako lokalni pristup k zivotu - co kolem roste, zije, to se ji, v urcitem pomeru. Ono ale nikdy v prirode nefungovalo reseni, ktere obnaselo vysoke energeticke vstupy, kdyz priroda nahrava pomalym resenim. Kdo muze pochybovat vubec o zdravem usudku lidi, kdyz voli variantu vyplundrovani energetickych zasob na kratkodoby "karneval" - podle me se takhle "clovek moudry" chova jen v pripade, ze ma postizeny mozek nejakou mentalni poruchou, tudiz je nemocny, jak to Ohsawa cele shrnoval - vetsina lidstva je mentalne nemocna, nebyla nikdy zdrava. Ale to je taky cele o tom, aby nekdo vubec vedel jak definovat nejbeznejsi pojmy - zdravi - co to vlastne je? Co kdyz nas potencial je uplne jinde a jen se tu nastavuji hodnoty podle nejlepe vypadajiciho nemocneho jedince.

Ale to odbocuju - podle me je moc dulezita ta pointa s energii - energie bude stale vice nedostatkova a na to tento system neni nachystan - a miliony lidi budou chtit ulevu v tom jejich tezkem fyzickem stavu - MB ji podle me uzasne poskytne. Kdykoli me neco velice fyzicky bolelo, tak jsem vyradil vsechny extremnejsi jiny/jangy, zvykal 100x a bolest byla velice dobre snesitelna (kdyz se bavim treba o zubech, popaleninach, porezani). Kdykoli jsem si dal cukr, tak vsechno zacalo pulsovat, skubat, bolet.
Jednou nemusi byt ani prasky a nebo na ne nemusime mit.. co pak?
Ale to je ciste moje soukrome uvazovani.

Veskere moderni pristupy jsou podle me na ukor nasi budoucnosti jako celku (byt se mi muzou velice zamlouvat, tolik vymozenosti asi tezko nekdo v historii dostaval). Vyplaca se plno zdroju na male zaplaty, ale nase/vase decka maji uz smulu, respektive na to doplacime uz my.
« Poslední změna: 03. Červen, 2011, 13:42:00 od neon » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #10 kdy: 03. Červen, 2011, 15:36:20 »

Ani makrobiotika ani onkologie neni vsespasitelna. V mem pribuzenstvu se rakovina vyskytla u 3 lidi. Vsichni 3 se lecili klasicky, na onkologii. Vsichni do 2-5 let zemreli a to jeste s popaleninami od radiace, krevnimi podlitinami a ruznymi jinymi vedlejsimi ucinky.
Kacere, proste nikde neni psano, ze tvuj kamarad by byval prezil, kdyby jedine co by zmenil, je to ze by sel na onkologii drive. Ty nejsi on, to ze ty jsi stale zde proste nic nedokazuje o nem, zrovna tak jako ze moji 3 pribuzni zemreli nic nedokazuje o tobe nebo nekom jinem.
Zaznamenáno

pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #11 kdy: 03. Červen, 2011, 17:29:25 »

piopiopio: Omlouvám se, že se i díky mně rozjela diskuze, která totálně odběhla od Tvé otázky.

kačer: Opravdu jsem nevyléčil žádnou krevní malignitu, taky jsem nepsal rady o tom, jak vyléčit rakovinu, ale hlavně vysvětlil obecně oblíbený omyl ohledně terminologie slova cukr. To, že jsem doporučil knihu, která se týká tématu neznamená, že bych někomu sliboval, že se po přečtení vyléčí. Jen jsem reagoval na otázku, protože je zjevné, že Petra (piopiopio) zřejmě již slyšela rady a názory lékařů a chtěla nějakou alternativu, jinak by sem nepsala.

Je očividné kačere, že jste opět podlehl emocím, aniž by jste pozorně četl, co kdo píše. Popravdě řečeno, nemám Vám to za zlé, necítím se uražen a ani nesouhlasím s tím, že by jste měl být vyloučen ze zdejšího fóra.
Poté co jsem si přečetl Vaši reakci, tak jsem si dal den čas na přemýšlení a snažil se Vás pochopit. Došel jsem k tomu, že pořád asi ještě trpíte ztrátou přítele a viníte za to jeho příklon k MB. Říkal jsem si ale, že když o tom znovu napíšu, že se Vás to možná dotkne a budete mít pocit, že se Vás jen snažím schodit nějakou rádoby psycho analýzou. Jaké bylo moje překvapení, když jsem dnes otevřel fórum a našel Vaše slova.

Myslím, že sem kačere chodíte a píšete proto, že vnímáte MB jako potenciální nebezpečí pro zdejší návštevníky, přesně jak to napsala už torquiose, že se snažíte lidi "zachránit". Máte strach, aby nedopadli jako Váš přítel. Když o něm začnete psát, je cítit, jak se Vás to pořád dotýká. Možná je čas to nechat být a nechat lidi dělat vlastní rozhodnutí.

Před rokem mi zemřel táta. Zjistili mu rakovinu ledvin a po půl roce trápení, kdy jsem se mu snažil ze všech sil nějak pomoc a kdy odmítl všechny mé návrhy na to nějak zapojit stravu do léčení, jsem to musel nechat být. Zcela se poddal do rukou lékařů, kteří stále jen mlžili a nebyli schopni nám říct dlouho pravdu do očí. V případě, kdy rakovina zasáhne ledviny se nedá použít ani chemoterapie ani ozařování a tak zkoušeli další věci...nakonec jsme ho s mámou vzali z nemocnoce domů a hlavně máma se o něj starala až do konce, takže vím dobře jaké to je vidět oči umírajícího. Bylo to těžké, ale snažím se mu odpustit, že tak hrozně zanedbával životasprávu a neměl důvěru v to, že bych mu mohl nějak pomoct. Snažím se odpustit sobě, že jsem neudělal víc. Rozhodně neviním nikoho, hlavně lékaře, že ho nezachránili. Bylo to jeho rozhodnutí a já ho respektoval.
Zkuste i Vy respektovat to, že někteří z těch co sem chodí nemají s lékaři dobrou zkušenost a tak zkoušejí jinou cestu, jak se uzdravit. Určitě nedělají všechno správně, ale pozitivní je, že se snaží vzít svůj problém aktivně do vlastních rukou.

« Poslední změna: 03. Červen, 2011, 17:32:33 od pozorovatel » Zaznamenáno
Wl
Host
3 1
« Odpověď #12 kdy: 04. Červen, 2011, 10:31:11 »

pio x 3: Strava určitě má s tím hodně co dělat. Lepší model než mb ohledně ní neznám. Něco si přečti s někým (z mb poradců) se sejdi, debata po internetu není úplně ideální, má to rozhodně smysl. Jsou i jiné alternativní metody někdy i účinnější, rychlejší než mb. Každý má ale jiné tělo, jinou mysl, je otázka, co je schopen přijmout a co je pro něj nejlepší. Podívej se třeba i co dělá MuDr. V.Partyková.

Kačer: „Hraješ na city“ a občas si i protiřečíš... Důležitější ale je, že nevíš, proč ses do těch problémů dostal. (To třeba zřejmě většina lidí tady ví. Uvědomuješ si to?) Jestli se ti podaří na to časem přijít, budeš spoustu věcí vidět jinak.

No, já si myslím, že je dobré, že sem Kačer píše. Díky němu se tu znovu objevují i lidé, kteří před časem zmizeli (stavět hliněné domy, apod.) a jejichž příspěvky si rád čtu. A až se mu podaří, že se ozve i agarek, dám mu snad i palec nahoru: ).

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 04. Červen, 2011, 11:18:42 »

Citace
pořád asi ještě trpíte ztrátou přítele a viníte za to jeho příklon k MB
Tak to presne vidim taky.

Jeste bych k tomu vsemu dodala neco co se zde uplne ztraci. Jak makrobiotika, tak onkologie, pracuje s fyzicnem - s telem. Ani jedna neadresuje nemoce, stare zatrpklosti a krivdy. Kdybych onemocnela (nejen rakovinou) ja, tak bych se venovala jak jidlu a zivotosprave obecne, ale taky tomu v cem je nemocne moje mysleni a me emoce

Kdyz umirali ti moji pribuzni, nemela jsem zadny vliv na to jak se stravuji. A tak jsem sledovala jak stary clovek s rakovinou streva pojida jehneci kotletky a stara pani s rakovinou ledvin je krmena knedlem veprem zelem. Tezko si predstavuji jak se telo v takovem stavu s necim takovym vyporadava, ale taky jsem videla ze uz byli nevyhnutelne pred smrti a ze si tyhlety posledni pozitky (z jejich pohledu) fakt uzili.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 05. Červen, 2011, 03:17:21 »

Dovolim si zde nabidnou alternativni pohled na pricinu nemoci lidi konkretne kolem padesatky a vyse.

Dnes jsem narazila na zajimavy nazor, ve clanku zabyvajicim se prechodem do zivotniho stadia kolem 45-50 let veku, ktere se nazyva ruzne, Prechod, Zralost, Krize Stredniho Veku (v negativnim smyslu), 5. Interni Monada atd.

Clanek (v Anglictine) je zaznam channelovaho materialu na toto tema.

Me tam zaujalo krome jineho popis toho jak soucasna spolecnost vidi prechod do tohoto zivotniho stadia jako neco negativniho, neco co je treba co nejvice oddalit nebo se tomu uplne vyhnout, a jake to ma dusledky. Tri z mych pribuznych meli relativne nedavno 50. narozeniny a 2 z nich to nesli dost tezce. Treti se zda byt v pohode, ale nekdy kratce pred padesatkou se ji objevil sice nezhoubny, ale oko ohrozujici nador.

Na rozdil od nekterych jinych kultur, kde si starych lidi vazi/vazili, v nasi kulture to tak neni. 5. Interni Monada je take casem reflexe, ne akce. Jenze my jsme primo bombardovani neustalymi vzkazy ze musime a chceme byt stale mladi a aktivni. Neni tedy divu ze mnoho lidi ma problem se do tohoto stadia zdrave a prirozene prehoupnout.

Co je ale zajimave a proc to davam sem, je ze je zde uvedeno jak se muze takova "neochota starnout" projevovat:
- Alzheimerova choroba a jine formy senility, mrtvice, srdecni a cevni choroby, nadory, nemoci jater
- prechodovy syndrom u zen
- krize stredniho veku
- dalsi zdravotni problemy (s prostatou, ridnutim kosti a ztratou mentalni kapacity)
- pocit samoty
- plasticka chirurgie

Clanek rika ze tyto takzvane "nemoci stari" nejsou normalni procesy, ale dusledky stresu a natlaku vyvijenem na telo z odmitani dustojneho zrani.
Clanek dale mluvi o tom, ze je cas si vzpomenout na nasi spolecenskou historii a vratit uctu stari. Je to prave na nas, lidech co ted zijem, abychom na teto zmene pracovali. Jak? Vse zacina tim, ze si to nekdo predstavi, zvizualizuje. Dale je na nas, jak jednou privitame vlastni starsi vek. Jak se chovame ke starym lidem. Cemu verime. Ve starych kulturach byli starsi lide vyhledavani a vazeni. V nasi jsou osameli a nechteni, zamestnavatele se jich zbavuji. Zminene choroby si mohou na nevedome urovni vybirat, protoze takova budoucnost se jim nechce celit.

« Poslední změna: 05. Červen, 2011, 12:46:03 od torquiose » Zaznamenáno

Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení