Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Letní makrobiotická konference 1.-8. července 2011 -host Phiya Kushi  (Přečteno 3542 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
makrobioklub.cz
Jr. Member
**

Zobrazit profil WWW
4 0
« kdy: 02. Červen, 2011, 19:41:18 »

Letní makrobiotická konference

Termín: 1.-8. 7. 2011
Místo: chata Jedlová, Deštné v Orlických horách

Ubytování: 2-3 lůžkové pokoje se sociálním zařízením na pokoji.

Začátek: 1.7. registrace od 16 do 18hod.
Konec: 8.7. obědem

Přednáší: Phiya Kushi (syn Aveline a Michia Kushiových), Milan Dvořák, ing. Jarmila Průchová, Seymour Koblin, Dušan Bláha, Zdena Cihelníková, Jan Jícha, Jana Nováková, Václav Mervart a další.

Bohatý program připravený českými i zahraničními lektory zaměřený na praktickou i teoretickou výuku makrobiotického životního stylu.

Přednášky např. na témata: Energie 6 Ki, Co je a co není makrobiotika, Překyselení organizmu, Léčení dlaněmi, Makrobiotika 2.0 a budoucnost makrobiotiky, Makrobiotika v evropské tradici, Numerologie pro rodinu, Rodina Kushiových - rakovina v rodině, Diagnostika pro zdraví, lásku a životní cestu, Feng shui a síla symbolů, Kolektivní diagnostika, Léčení pomocí tělových svíček, Workshop Zen Touch Shiatsu aj.

Praktické ukázky vaření např. na témata: Kvašené potraviny a enzymy na talíři, Tradiční česká jídla v makrobiotice, Vaření pro snížení kyselosti, zásadité pokrmy aj.

Možnost speciální slevy při včasném přihlášení!!!
AKCE PRO ČLENY: Při přihlášení 3 osob je zvýhodněná cena 5 900 Kč (na přihlášce musí být uvedena jména spolubydlících). Tato akce je časově limitována do 5.6.

Dovolená:
Možnost přihlášení se na dovolenou za cenu 4 800 Kč s možností výběru dvou přednášek zdarma.

Stačí, aby se členem stala jedna osoba v rodině a pak celá rodina v jedné domácnosti může jet za členskou cenu.

Kratší pobyt na konferenci lze dohodnout v případě volného místa. Další informace na info@makrobioklub.cz.

Přihlášky a podrobný program na www.makrobioklub.cz

« Poslední změna: 03. Červen, 2011, 09:44:51 od makrobioklub.cz » Zaznamenáno

nezisková organizace zabývající se makrobiotickým životním stylem - www.makrobioklub.cz
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Červen, 2011, 14:49:07 »

Ahoj,

Brno, Olomouc, Hradec, Praha.

Rád si k někomu do vozu přiskočím, posádce ve voze srandu zaručím, v pohodě do místa určení doplujeme a srandu si přitom užijeme...
Zbytek dorýmuju po cestě s Váma.... Smiley

Děkuji. Budu se těšit. Smiley
« Poslední změna: 24. Duben, 2012, 18:03:09 od kozlík » Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Červen, 2011, 12:35:09 »

Ahoj,
nejedete prosim nekdo v pondeli kolem poledne z Prahy autem? Pokud ano, budu moc rada za spolujizdu Very Happy
Zaznamenáno

Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 03. Červenec, 2011, 18:34:33 »

kdo vsechno z fora je na konferenci? docela bych se rad s nekym sesel osobne:) dejte kdyztak vedet.
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
majkl
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 03. Červenec, 2011, 22:16:12 »

A kterej ty seš? Smiley
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 04. Červenec, 2011, 08:03:05 »

ten co prisel vcera na snidani jako posledni a uz na nej nezbylo misto, tak snidal vzadu s personalem Very Happy

ps: nahodou nevite k te kroupove kasi co to bylo a jak upravenou zeleninu? krom mrkve jsem to nepoznal, bylo vyborny:)
« Poslední změna: 04. Červenec, 2011, 08:52:28 od buck » Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 04. Červenec, 2011, 12:14:20 »

Jaktoze tam mate internet?!? Neni to makrobioticka konference?  Grin To mi pripada fakt vtipny! Uzijte si to... (a najdete se, kluciii! Wink)
Zaznamenáno
Nena
Host
1 0
« Odpověď #7 kdy: 04. Červenec, 2011, 21:20:04 »

to víš, lítá to všude ve vzduchu..
Zaznamenáno
kozlík
Host
1 0
« Odpověď #8 kdy: 08. Červenec, 2011, 18:24:27 »

daja DJ Víťa je nejlepší. daja
« Poslední změna: 08. Červenec, 2011, 18:28:13 od kozlík » Zaznamenáno
Wl
Host
3 0
« Odpověď #9 kdy: 08. Červenec, 2011, 20:32:44 »

No nebylo tam špatně, že? : )
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #10 kdy: 08. Červenec, 2011, 21:06:50 »

ja bych rek ze teda jako vic nez dobry :-)
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
veverka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #11 kdy: 16. Červenec, 2011, 23:55:24 »

Ja osobne nemam s cim srovnavat, takze mi nezbyva nez uprimne pochvalit cely prubeh, kdy jsem se od zacatku(z velke casti i diky mym bajecnym spolubydlicim) az dokonce - ac cerstva nezkusena makrobioticka - citila moc fajn, prijimana ostatnimi, kteri trpelive zodopovidali moje zacatecnicke dotazy, take me prekvapilo, jak se vsichni dobre znaji, hned si clovek pripadal jako v jedne velke rodine.. Nevim, jaka atmosfera obvykle vladne na podobnych akcich, ale na teto, z meho subjektivniho pohledu, se ji podarilo vytvorit prijemne stmelenou, rekla bych, ze Phyia,ac po vetsinu casu nenapadny ucastnik, byl jednim z hlavnich faktoru, kdy lide z maleho Ceska mohly na chvilku citit hrdost, ze se jim dostalo cti hostit nekoho takoveho "formatu" a obzvlast jeho prvni prednasky byly velice zdarile (temer simuntanni,naprosto bezchybny preklad Honzy Jichy k jeho pohodli urcite prospel nemalou mirou).. a prokladani prednaskami ceskych kapacit - pani Pruchove a pana Dvoraka, plus dalsi neopomenutelni "ucinkujici" od Jany Novakove, pres uzasny par Lenky a Dusana, skveleho Seymoura a dalsich, jsem mela na konci tydne tak uzasny pocit, ze jsem absolvovanim tech par dni udelala pro sebe a tim i pro sve blizke tolik, jako uz hodne dlouho ne.. Priliv tolika novych informaci z tak siroke skaly ruznych oblasti jsem pri prihlasovani opravdu necekala.. Ucast zahranicnich prednasejicich urcite dodala na rozmeru a celkovem dojmu, tudiz.. - tezko rict, jestli se snazit jich priste zvat vic na ukor celkove ceny za konferenci, ta letosni skladba byla podle me "namichana" perfektne Wink Kdyz ke všemu v neposledni rade pripoctu jeste vynikajici jidlo, ktere mi za ten tyden upravilo stresem a nepravidelnym stravovanim zatizene zazivani, nemam opravdu nic, co bych mohla vytknout.. Muzu jen znovu slozit poklonu vsem organizatorum za to, jak jste vsechny komplikace bravurne zvladali, a nezbyva nez se tesit na dalsi rocnik..  Wink
Zaznamenáno
kozlík
Host
9 0
« Odpověď #12 kdy: 17. Červenec, 2011, 00:59:41 »

Faktem je, že atmosféra byla klidná, vstřícná, přátelská, pohodová a dojem velké rodiny mi přijde trefný. Byl to jeden fungující organizmus složený z mnoha, řekl bych, souznících lidí, při takovém počtu účastníku to je, myslím si, obvzlášť obdivuhodné. Zkrátka vydařená partička se sešla.

Nepodařilo se mi narazit na jediného mrzouta. Složení přednášejících bylo bohaté. Osobně mě okouzlil mistr Beránek s jeho famózním, doma vyrobeným kruhačem, struhadlem na pickles, který, dle svých slov, vyráběl a vymýšlel cca jeden rok, aby se dopracoval k optimálnímu úhlu a počtu nožů, jejich vzdálenosti od sebe a použití správného materiálu. Konkrétní hodnoty nám sděloval, ale zapomněl jsem. Tři nože, úhel 45 stupňů, vzdálenost 1,5 milimetru?

Měl jsem pocit, jakobych potkal picklesového barona. Asi šest druhů pickles a několik dalších salátů, blanšírovaných atp. Recepty přesně nevím, ale množství soli si Rosťa pečlivě odvažoval v poměru 1% soli ku 99% zeleniny a nabádal nás k důkladnému, dostatečné prohnětení soli se zeleninou, aby zeleninka dobře kvasila, namačkat do sklenice, zatížit a po několika dnech kvašení eventuálně uchovávat v lednici, pokud se to do té doby nesní. Rosťa používal i čerstvý kopr nebo bazalku, pokud se nepletu do pickles.

Mám pocit,  že když má žena menstruaci, doporučovalo se, ať vaří muž, informace od Lenky a Dušana, mimochodem dobrá informace pro muže, když žena řekne, od zítřka zase pár dní vaříš a myslím, že ani úplněk není ideální na kvašení. U ostatních přednášejících jsem shledal standardní, známou, solidní kvalitu přednesu.

Osobně mám slabost pro paní Průchovou, nezklamala, fenomenální, dynamický výkon jako obvykle, diagnostička světové úrovně, myslím si, že někdy nemusí být pro každého snadné pochopit co sděluje a to může u někoho vyvolat komunikační nesoulad, ale za mě za jedna. Osobně je pro mě ctí, že u nás máme takového člověka a domnívám se, že je nenahraditelná.

U Milana Dvořáka se vyplatí absolvovat kurzy 1-3 pod jeho vedením, rád bych si v budoucnu některé tyto mezery ve vzdělání doplnil. Jinak o Milanovi nemá cenu psát, protože bych rovnou musel založit nové vlákno. Psycholog, filozof, technik, diagnostik, praktik i teoretik, badatel vše míněno v dobrém slova smyslu, k tomu asi není třeba cokoliv dodávat.

Lenka s Dušanem se mi líbili při workshopu ohledně ukázek vaření i když se mi ne vše na 100% vybavuje při tom přílivu informací a prožitků, nicméně uspokojili hladové krky lačnící po ochutnávkách, takže někteří před obědem prohlásili, že jsou již najedení. Smiley

Nicméně mi ostatní jsme se snažili, aby kuchyně neměla pocit, že vařila zbytečně. Smiley Mimochodem, což oceňuji a co mi připomíná mou hostící venkovskou babičku při všech setkávacích událostech, jídla bylo dostatek a kdo chtěl mohl si přidat jednou, dvakrát nebo jít nezdravě i potřetí, zkrátka hlady jsme netrpěli, kuchaři se snažili a evidentně jim dělalo radost, když jsme si chodili přidávat.

Jediný s kým jsem si nesedl byl správce pronajímané chaty, ale já se nedám utlačit ani odradit se nenechám a počítám, že si ho organizátoři srovnají trochu do latě, občas zbytečně vyhrožoval nejen mě a proto si myslím, že někteří psali trojku z ubytování.

Například se do mě pustil, že v nočních hodinách chodím na veřejný, společný záchod a nebo že se v noci, večer vykecáváme s ostatníma ve společných prostorách a tím že plýtváme elektřinu a jeho to stojí peníze, že máme mazat brzo spát a co si to dovolujeme se tam večer vykecávat.

Obojí jsme s ostatními vyhodnotili jako neadekvátní a organizátory jsem o tom informoval, proto věřím, že se to již nestane a "stánek" pro makrobiotickou konferenci tak bude ještě důstojnější.
Budu se těšit za rok na shledání s ostatními.  761

Abych nezapomněl, Petr Pacovský, vynikající rozcvičky a pevná chlapská síla při řešení organizačních věcí, muž na svém místě, vhodně se doplňující s další organizátorkou Zděňkou, pohodovou, usměvavou ženou, ideální pár na organizaci. Jen tak dál.

DJ Víťa a také překladatel, psal jsem posledně, vtipný a nefádní překlad. Na diskotéce jsme "trsali" do jedné, poté správce svým nekompromisním gestem ukončil produkci našeho DJ, ale i tak jsme si to užili. Honza Jícha, příjemný večer při kytaře, déle se nezdržel, můj oblíbený kytarový muzikant, vlastní tvorba, makrobiotické písně, vše co dělá, dělá naplno. Literatura a historie z pohledu zkušeného makrobiotika, zajímavé.
Celkový dojem bych vyjádřil takto:  music334

Vidět syna pana Michia Kushiho, věčně usměvavého, klidného, vyrovnaného muže, kterým nám umožnil nahlédnout do své rodiny, to byl také zážitek. Zaujalo mě, když říkal, že makrobiotiky hodnotíme a porovnáváme leckdy podle toho, kolika let se dožili, ale nevíme, kolika let by se dožili bez ní a v jaké kvalitě života, možná v horší a odešli by možná podstatně dříve.

Vybavuji si informaci, že konstituce nás ovlivňuje z osmdesáti procent a jen 20% ovlivňujeme působením na svou kondici, tuším, že to zaznělo od paní Průchové. Nicméně bych k tomuto údaji přistupoval s rezervou, ale důležitost konstituce v životě člověka to, myslím si, naznačuje dostatečně.

Phiya nám popisoval určité komplikace v padesátých letech a i o něco později v prosazování makrobiotiky v USA a tehdy se jejich rodina po řadu let z různých důvodů nestravovala makrobioticky korektně a tím vysvětloval některé zdravotní problémy v jejich rodině včetně konstituce některých jejich členů a neadekvátní, nevhodné přizpůsobení makrobiotiky v pozdějších letech do té polohy, aby jim více prospívala, ale někdy někteří členové této rodiny pokračovaly v nevhodných úpravách i později například hodně smažených, pečených a přesolených jídel.

Mezi další problémové důvody u některých členů patřilo časté cestování a tedy provizorní možnosti pokud jde o stravu i celkově například cestování letadlem je pro organizmus poměrně zátěžové a také nefyziologické.

Dále nesobeckost a myšlení a starání se o druhé, až potom o sebe za každých okolností, typické zejména pro ženy a pro japonky s tradiční výchovou obvzlášť. Horší dostupnost mb potravin až jejich absence v prvních letech mb v USA, atp. 

Vzhledem k tomu, že dopoledne byl někdy výběr ze dvou možností, nemohu hodnotit úplně celý program a všechny přednášející. Na některé si zajdu příště. Smiley Většinou jsem denně spal tak pět, maximálně šest hodin, ale Oshawovi prý stačili 2-3, tak proč si neužít každé chvíle s ostatními a popovídat s mbtiky z Čr i odjinud. Jak se říká, na komunikaci jsou třeba minimálně dva a já měl štěstí na své partnery, děkuji Vám, bylo mi ctí, dali jste mi hodně za ten týden.  Poklona

Okolní příroda Orlických hor stojí jistě také za zmínku, zajímavým energetickým místem je kostel na kopci, sloužící také jako výstava obrázků a fotek historie obyvatel Orlických hor. Jednou jsem odešel z přednášky dříve a v kostelíku jsem si o samotě srovnal myšlenky a docela mi to pomohlo, mám od té doby v některých věcech o dost jasněji a nejsem si jistý, zda by se mi podařilo si to jinde takhle pěkně srovnat v hlavě.

I samota v souznění s přírodou a nějaké zajímavé, energetické, duchovní místo, má, podle mě, v životě člověka smysl a něco se dá ujasnit jen o samotě sám se sebou za sekundování přírody.
Několik procházek po okolí a více jsem už opravdu nestihl, na shledanou příště na konferenci nebo někde jinde, třeba na jiném programu. 761

Není to mé první setkání s událostí makrobioklubu a bylo to opět vydařené díky všem zúčastněným.  Poklona grouphug
Předpokládám, že to co jsem se dozvěděl, budu opět zpracovávat několik dalších měsíců a roky využívat. Pro mě to má smysl jezdit na takováto setkávání a to velký. Odjížděl jsem na konferenci z určitého pracovního, stresujícího prostředí a po tom týdenním balzámu a příjemné energie od mnoha různých lidí jsem přijel v podstatně lepší psychické kondici.

Nehledě na to, že to působí jako sebereflexe, člověk si uvědomí, kde se začíná pozvolna, nenápadně uhýbat od korektní makrobiotiky a vrátí ho to zpátky na zem. V tomto smyslu je to taktéž potřebné a smysluplné, protože nežijeme v makrobiotickém světě a síla, energie většiny hraje svou roli v působení na nás a tisíckrát nic umořilo osla, jak se říká.

A od makrobiotiky se odchází většinou pozvolna, nenápadně, plíživě, nepozorovaně a pak to dopadá tak, jak nám o tom vyprávěl Phiya, že jedna makrobiotička měla nádor na krku velikosti pěsti nebo ještě větší a ptala se ho, jak je to možné a on jí na to řekl, že když začala před několika lety jíst pravidelně vajíčka a mléčné výrobky, že se nemůže divit.

Byli tam makrobiotici, kteří se na pár let vrátili po několika letech mb zpátky k běžné stravě nebo skoro běžné stravě a zjistili, že jim to ze zdravotních důvodů nevyhovuje a chtějí zpátky.
I pro tyto lidi mají taková setkávání smysl, setkávat se s podobně smýšlejícími. Cesta zpátky k makrobiotice může být ovšem cestou procházení si náročnými eliminacemi, někdy už jednou absolvovanými. Jak řekl Phiya, znalost makrobiotiky může být také znalostí, jak se zabít, protože člověk ví, jak na něj které potraviny působí a co s ním udělají.

Jinak Phiya říkal, že můžeme jíst všechno, že všechno je makrobiotika, ovšem s vědomím toho,  že to může mít nějaké následky. Smiley Ovšem před čím varoval důrazně a jednoznačně, to byla chemie v potravinách nebo obecně chemie, tam byl poměrně nekompromisní.

Také se s námi podělil o informaci, jak si jeho rodiče prosadili u něj na základní škole, aby si mohl nosit z domova makrobiotická jídla. Tehdy, někdy v šedesátých letech působil i v USA poněkud podivně se svými mb svačinami, rodiče byli pozváni do školy a nevysvětlovali nic o makrobiotice, ale využili toho, že v USA se klade velký důraz na svobodu náboženského vyznání a řekli tedy, že je to otázka víry, náboženství a od té doby měli klid.
Pro nás a současnou dobu to aplikovatelné není, snad jedině v tom, hledat různé cesty, která daná společnost aktuálně respektuje.

U nás tedy zřejmě například zdravotní? Phiya je člověk komunikativní, vstřícný k moderním technologiím, takže pokud si s ním někdo budete chtít popovídat v angličtině například přes facebook a budeli mít čas, tak se asi nebude zdráhat odpovědět, v podstatě nám řekl, že mu můžeme kdykoliv napsat a že rád odpoví, ale že nezaručuje okamžitou odpověď, což je pochopitelné.
Že má svůj blog je veřejně známé. Říkal něco i o emailu, ale to si šikovnější "googlista" snadno dohledá.
Já Phiyu vidím jako jakéhosi komunikátora, spojovatele, filozofa, sjednotitele.

Další novinkou by měla být změna webových stránek makrobioklubu, kdy webmaster naznačil poměrně velkolepé plány, což je v pořádku, nicméně uvidíme co a do jaké míry se podaří zrealizovat a kdy to bude.
Letos by měl mít opět svůj prodloužený víkend Bob Carr.

K tomu co zmínil WL, že Phiya popisoval, předváděl, jak se chovají lidé třeba při nadměrné konzumaci ryb, tak právě zmiňoval Japonce a jejich rybí chování, pohyb v hejnu, tak jsem si vybavil nějaké záběry z Tokia a přišlo mi to trefné a vůbec mi to nepřišlo stejné jako záběry lidí třeba z Londýna. Ale je to otázka, vím, že ne každý toto připodobňování přijímá.

Ostatní ukázky, přirovnání ohledně hovězího, kuřat atp. si už moc nevybavuju. Teď mě napadá, že na Balkáně mají někdy možná trošku skopové chování, jednání. Celkem natvrdo do nás vráželi zdejší výrostci, relativně často, ale zase nemůžu soudit z nějaké krátké doby pobytu, je fakt, že ohledně válečných konfliktů se tam "mydlili" celkem urputně a vytrvale,  ale zase je otázka, jak vysoká je tam  spotřeba skopového, nemůžu, nechci stavět na nějakých nepodložených informacích typu jedna paní povídala.
« Poslední změna: 17. Červenec, 2011, 07:41:58 od kozlík » Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
4 0
« Odpověď #13 kdy: 17. Červenec, 2011, 07:49:46 »

to jsi napsal kozliku moc pekne, mas ode me palec nahoru:)

skoda ze pisu z telefonu (pc jsem prodal), pac bych to taky velmi rad rozvedl a ohodnotil z me strany, ale to by me upadli prsty. ikdyz na druhou stranu bych se vpodstate nezminil o nicem jinym.

jak uz to zazelo, taktez nemam s cim porovnat, ale na konferenci jsem jel jen na jeden den, kvul3 knzultaci a nakonec z toho byly aspon 3. jel jsem tam s tim ze jsem tam nikoho neznal a odjizdel s pocitem, ze se loucim se svymi nejblizsimi, jeste jsem nemel moznost za pouhy 3dny zazit tak pratelskou, povzbuzujici a nabijeci atmosferu, byl jsem sokovan, jako by jsme se vsichni jiz dlouho znali.

velmi lituji toho ze jsem se nezucastnil cele konference, priste jiste napravim, slibuju! Smiley

takto bych chtel take podekovat zejmena organizaci a skvelemu tymu kucharu, nejen to jidlo, ale celkove na me zanechali velmi dobry dojem a vubec vsem lidem co se podileli na tak jedinecne zalezitosti, dalo me to vice, nez si myslite!

dekuji:)
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 17. Červenec, 2011, 10:32:41 »

Děkuju, vážím si toho.  Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na: