Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Tibetská houba - kefír  (Přečteno 4098 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
EllaQueBrilla
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 31. Březen, 2011, 19:16:29 »

Co si prosím myslíte o kefíru vyrobeném tibetskou houbou? Dá se tím nastolit rovnováha ve střevě, nebo je to jen další způsob, jak se zahlenit?
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Duben, 2011, 08:16:57 »

To tady nikdo nemá utvořený názor na tibetskou houbu?  Sad
Zaznamenáno
sylvik
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Duben, 2011, 17:16:43 »

ahoj,tibetskou houbu jsem pila docela dlouho než mě přestalo bavit se o ní starat,ale stejně jsem si pak pořídila kombuchu,která mi chuťově vyhovuje víc.dělala jsem jí ze zel.čaje a místo cukru jsem používala med.teď si jí občas koupím hotovou v láhvi.nemůžu ti říct jaký vliv na mě pití kefíru nebo kombuchy mělo,protože se moc nepozoruju a všechno co dělám,jím a piju podřizuju svojí náladě a chuti a nedržím se dogmat a rádoby zásad
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 05. Duben, 2011, 21:38:47 »

Nevím přesně, co je tibetská houba, ale kdysi jsme nějakou takovou kulturu pěstovali, když jsme ji od někoho získali, jak se to šířilo mezi lidem. Narostlá se podobala květákovým růžičkám; obzvlášť když se dávala do mlíka. - Jo, šlo o kulturu živenou mlékem.

- Ale já jsem si tenkrát (je to už hezká řádka let, tehdy jsem nebyla mb) vymyslela vlastní variantu, protože mlíko mi nevyhovovalo, a dávala jsem to do jablečného moštu (bez cukru) a živilo se to stejně. Bylo to chutné - tenkrát z úsudku mých chuťových buněk - ale cítila jsem, že to není to nejlepší, protože mě to okamžitě vždycky zahlenilo. Že by se mi tím nějak extrémně zlepšilo trávení, taky nebyla pravda.

Tak si myslím, že se to u těchhle kultur trochu přehání s propagací... Laicky bych řekla, že to je i moc jin.

Kombuchu jsem pila jen párkrát a vůbec mi nevyhovovala; řekla bych nejspíš tím cukrem, taky mě rázem strašně zahlenila. Myslím zahlenění v krku a hrdle, dál jsem "nedohlédla", ale pro útroby to předpokládám bylo stejné.

Od pití obojího jsem teda záhy upustila na základě zkušenosti, ne předpojatosti podle makrobiotických zásad nebo nějakých dogmat.
Ale možná že existují stravovací typy, kterým kombuchy a spol. něco kompenzují, a tak jsou pro ně vhodné.
« Poslední změna: 05. Duben, 2011, 21:41:20 od Iren » Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 06. Duben, 2011, 07:43:24 »

Děkuju Iren, ale myslíš, že jsi tenkrát opravdu měla Tibetskou houbu? Ta se totiž živí laktózou z mléka, proto pochybuju, že by se jí dařilo ve tvém jablečném moštu. Ale co já vím, ta moje houba taky vydrží víc, než se o ní píše...

Pro ty, co nevědí, co ta Tibetská houba vlastně je, si dovoluji přidat odkaz:
http://zivotni-energie.cz/tibetska-houba-vyroba-domaciho-kefiru.html
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 06. Duben, 2011, 13:57:23 »

No, právě že jsem psala, že nevím, jak se ta houba jmenovala, ale podle tvého popisu jsem ji zařadila přinejmenším do příbuzenstva Smiley Každopádně pode toho obrázku usuzuju, že to mohla být ona.

Tak zkus experiment a kousek z ní dej do moštu, jestli se chytne. Podle mě  budou všechny podobné kultury potřebovat nějaký druh cukru obecně.

Nám ta samá houba rostla nejdřív normálně v mléku a potom jsem ji teda přesadila. Takže se ověřilo, že je víceživelník.
« Poslední změna: 06. Duben, 2011, 13:58:54 od Iren » Zaznamenáno
Grin-O
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 28. Červen, 2011, 15:56:19 »

Tibetská houba je skvělá. Živí se laktozou - mléčným cukrem, takže i ti,
kteří mají na mléko alergickou reakci, mohou houbou vyprodukovaný kefír konzumovat.
Z vlastních zkušeností - upravuje stolici, poradí si s nadýmáním a jinými neduhy trávení.
Nyní bohužel vlastní nemám.. houba mi chcípla zatímco jsem byla mimo domov a jí mimo dosah.
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 01. Červenec, 2011, 20:08:10 »

Tak mě se právě teď stalo něco podobného. Přijela jsem po delší době domů a houba k.o.  Ale myslím, že mám nějakou zmrazenou, tak ji zkusím oživit. Pokud se mi to podaří, tak ti klidně můžu poslat
Zaznamenáno
Grin-O
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 02. Červenec, 2011, 20:53:57 »

tvé nabídky si vážím, děkuju. vypadá to ale, že houbu
se mi nakonec sehnat podařilo. ač bylo docela náročný dopátrat
se někoho, kdo se svýma přebytkama neobchoduje, ale prostě je jen
předá dál kam je potřeba.
v mražáku jsem houbu taky zkoušela uchovávat, ale oživit jsem ji už pak nesvedla.
kdyby něco - tak se ráda podělím
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení