Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: jak na kasi v papinaku?  (Přečteno 4231 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 09. Červenec, 2011, 16:21:56 »

Ja souhlasim  Grin
Zaznamenáno

makroušek
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 11. Červenec, 2011, 12:25:11 »

Ale abych nezamluvil to, co zajímá asi více lidí. Sice nevím, jak připravovali kaše na dané akci, ale vzhledem k tomu, že nikdo fundovaný neodpověděl, napíšu to, co k tomu vím.
     Na některých jiných kurzech jsem kromě delšího namáčení, 15, 20, 25 hodin, delšího vaření 2, 3, 4 hodiny u některých obilovin a samozřejmého používání většího množství vody, pokud jde o přípravu kaší, viděl částečné používání elektrického, ponorného mixéru, kdy se obilí na kaši jemně pomixovalo tak, aby v kaši zůstalo něco na kousání a kaše zároveň dělala dojem hladké, krémovité, pudinkové, rozvařené konzistence.
     Možná je tedy právě toto zmíněné "tajemství" přípravy kaší na této akci. Samozřejmě funkci kašovité konzistence může sehrát i vaření obilovin v kombinaci s vločkama.

Citace
kdyz natlakuju papinak a pak snizim plamen, varim min 90min, ma po tuto dobu stale lehce sycet? me asi po 40min prestane, tlakuju jen mirne, pac se bojim ze by nevydrzelo tesneni, tak jestli neni chyba zde

Mně osobně, pokud se nepletu, tak papiňák většinou po natlakování alespoň jemně "syčí" stále nebo relativně dost často. Nevím, jaký máš papiňák, já používám jakousi asi cca osm let starou variantu tohoto:
http://eshop.tescoma.cz/vareni/tlakove-hrnce-z-nerezavejici-oceli/bio-exclusive/701710-tlakovy-hrnec-bio-exclusive-duo-4-0-a-6-0-l

Mám tam dva pojistné ventily, které se ulomily po pádu víka na podlahu před několika lety, takže jsou nefukční a jediným ventilem je guma, která se po natlakování lehce uvolní a tudy uchází pára. Někdo papiňák natlakuje a potom vypne ohřev, a později znovu zapne, což já nedělám, hořák při vaření mám pod papiňákem stále zapnutý.
     S těsněním, gumou se ti nic nestane, až ho, jí za několik let opotřebíš, tak se např. u tescomy dá za cca 2OO Kč koupit nové na dalších několik let.
« Poslední změna: 11. Červenec, 2011, 13:01:35 od makroušek » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 11. Červenec, 2011, 12:46:29 »

Jsem si pořád říkala, že téma jak se vaří kaše v papiňáku mě nebude bavit a hle.. docela zábavné  Grin

Zpět k tématu. Občas když chci takovou fajnou kaši, tak taky použiju mixér, jak píše makroušek.. ale nutný to není. Většinou mi stačí obilí namočit, dát víc vody a pomalu v papiňáku vařit.. Wink
Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #18 kdy: 11. Červenec, 2011, 14:30:01 »

Tu kaši není třeba mixovat a ani vařit v papiňáku, ale musí se pak dělat, když je z celých zrn, dlouho - t.j. několik hodin. V našem případě šest i pět: ).  No spíš pět.
Takže se vařila hoodně dlouho v hoodně velkým hrnci.
« Poslední změna: 11. Červenec, 2011, 14:34:05 od Wl » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #19 kdy: 16. Červenec, 2011, 12:49:26 »

Takze takovy docela logicky zavery...
Zaznamenáno

midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 18. Červenec, 2011, 07:24:42 »

Mně vyhovuje dát si zrní vařit do papiňáku už večer - vařím dlouho. Pak nechám papiňák zavřený přes noc na vypnutém vařiči stát do rána: ráno ja kaše jako hedvábí a ještě většinou i teplá. Ovšem vařič je elektrický - takže ještě i po vypnutí dohřívá.
Tu samou službu udělá, když zavřený hrnec obalím utěrkou a ručníkem a dám do rána do pěřin.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Nufka
Jr. Member
**

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 18. Červenec, 2011, 08:34:34 »

Mně vyhovuje dát si zrní vařit do papiňáku už večer - vařím dlouho. Pak nechám papiňák zavřený přes noc na vypnutém vařiči stát do rána: ráno ja kaše jako hedvábí a ještě většinou i teplá. Ovšem vařič je elektrický - takže ještě i po vypnutí dohřívá.
Tu samou službu udělá, když zavřený hrnec obalím utěrkou a ručníkem a dám do rána do pěřin.

Jak dlouho a v jakém poměru? Taky to tak dělám, ale stejně nějaké to zrno ráno v kaši mám.....
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 18. Červenec, 2011, 10:00:44 »

Podle druhu zrní. Všechno vždy máčím předem - několik hodin, a to i v případě, že třeba kombinuji a vařím společně s hrstkou hatomugi nebo s vločkami, nebo jiné kombinace - vždy všechno (každé zvlášť) předem máčím. Pak vařím v papiňáku cca 2 hodiny, vody dávám taky odhadem a dle druhu obilí - tak 4 - 6 dílů. I když se vše nevyvaří, tak se vsákne do druhého dne. Pokud zůstane nějaké zrnko celé, tak je tak měkké, že celkovou konzistenci kaše nenaruší. Pak už jen stačí lehce promíchat.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Nufka
Jr. Member
**

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #23 kdy: 18. Červenec, 2011, 19:00:02 »

Díky, já většinou vařila bez namáčení 1,5hod., tak to bude tím, vyzkouším tenhle postup:-)
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení