Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
Autor Téma: Sdílení mb těhotenství  (Přečteno 13552 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #60 kdy: 06. Květen, 2012, 22:10:36 »

Dvorjar : Nevěřila, že to je holčička, chtěla to od lékaře :-D  Měli jsme ji tam sebou.  Porod žena zvládne i sama samotinká  Wink Je to totiž přírodou daná záležitost..
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #61 kdy: 12. Květen, 2012, 07:30:57 »

Tak už jsme Noa zapsali na matrice. Byla to legrace. Vytiskl jsem si odstavce zákonů o zápisu, které jsem dával i sem a vyrazil na matriku. Pár dní před tím jsme s malým navštívili i pediatra, který nám byl vřele doporučen přáteli a ten nám napsal papír, že ho viděl a dal razítko. (Mimochodem nečekal jsem, že najdem doktora, který nám řekne věty typu: Tím, že jste se ho porodili doma, jste udělali maximum pro jeho start do života. Výborný člověk, s kterým byla řeč i o očkování a dalších věcech. Haleluja.)
Matrikářka opět požadovala jméno porodní asistentky, na což jsem jí řekl, že nemá ze zákona nárok a dal ji na stůl papír se zákony o zápisu, kde jsem barevně zvýraznil potřebné pasáže. Cedila mezi zuby, že jí nebude nikdo poučovat a poté, co jsem jí dal papír od pediatra (který jsem ale rovněž nemusel) sedla k počítači a našeho Noa zapsala. Ona tam totiž má kolonku o jméně doktora, nebo asistentky přítomné u porodu, takže jí přece potřebuje vyplnit. Podepsal jsem papír, kde v oné kolonce bylo- otec odmítl sdělit a šel jsem. Rodný list by měl za pár týdnů dorazit. Vítej v matrixu Noe.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #62 kdy: 18. Květen, 2012, 20:55:19 »

Výborný pořad o domácích porodech, který běžel na ČT 17.5. Je tam natočena poslední asistence Ivany Königsmarkové u domácího porodu. Pěkná ukázka energií, když o porodech mluví muži (lékaři, politici) a ženy (matky, které rodily doma). Doporučuji všem.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318730018-polosero/211562222000016-polosero-porody-podomacku/

Za sebe mohu jen říct, že jsem se s Ivanou setkal na předporodních kurzech, na které jsme jezdili s přítelkyní do Prahy do A Centra a velmi pozitivně na mě zapůsobila. Je to skvělá žena a plně ji podporuji.

Vzpomínáte si na tu proti kuřáckou kampaň kdysi- normální je nekouřit? Tak já bych trochu aktualizoval- normální je rodit doma.
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #63 kdy: 18. Květen, 2012, 22:37:52 »

Pozorovatel :

Tak gratuluju k zapsání na matriku :-)

Pološero jsem shlédla, no a co na to říct, že? Myslím, že každý citlivý člověk z toho vycítí, kde ta pravda je..
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #64 kdy: 03. Červen, 2012, 21:56:11 »

Záznam z archivu ČT o debatě, která proběhla v Brně: Proč (ne)rodit doma?

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/extra/178382-proc-ne-rodit-doma/
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #65 kdy: 04. Červen, 2012, 16:13:04 »

Pozorovatel: supr odkazy na videa, díky.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #66 kdy: 05. Srpen, 2012, 11:14:57 »

!
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #67 kdy: 09. Srpen, 2012, 19:09:38 »

Ahoj, zdravim vas vsechny a rozhodla jsem se take napsat Smiley

Chtela bych se s vami podelit a zeptat se na vas nazor... Jsem ve druhem mesici tehotenstvi Smiley makrobiotiku se ucim od zacatku roku 2011 a stale se mam co ucit. Za tehohotenstvi jsme i s muzem moc radi, jen asi tak pred tydnem jsem zacala byt fakt dost unavena, nekdy se mi dela spatne od zaludku, toci se mi hlava, je mi slabo (to se zlepsi, kdyz se najim), ovsem k jidlu chut teda moc nemam. Nastesti mam porad chut na varenou zeleninu, takovy vyvar z kombu, v tom povarene zeli s porkem a ochucene umeoctem, mnam mnam. Jinak mam celkem problem do sebe neco poradneho dostat. Take se mi spatne spi, coz me dost trapi.

Dneska jsem nad tim premyslela a mam pocit, ze potize jsou zpusobeny mym zivotnim stylem, hlavne mou praci. Je celkem stresujici, hlavne ted v dobe dovolenych, navic dlouho cestuji do a z prace. Coz s tehotenstvim a potrebou odpocivat, zpomalit, uzivat si to, zdrave a cerstve si varit, tesit se na to byt maminkou asi moc nejde. No, takze jsem se rozhodla, ze asi pujdu na tyden na neschopenku, pak mam dva tydny dovolenou a pak se uvidi co dal.

Mate nekdo podobnou zkusenost? Citili jste take na zacatku tehotenstvi velkou unavu? Jak jste se k tomu postavili?

Diky, Lucka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #68 kdy: 11. Srpen, 2012, 10:22:29 »

Ahoj Lucecitko :-)

Taky mi kolem toho druhé měsíce bylo podivně a neměla jsem na jídlo moc chuť, tak jsem prostě nejedla, nebo jedla jen to, po čem mi bylo dobře.. Samo to přešlo během 14dní. Unavená jsem nebyla, ale i únavu má hodně těhulek.

Myslím si, že je lepší být od začátku na neschopence, pokud je v práci stres. Napracuješ se v zaměstnání ještě dost..
Já doma byla jsem ráda, že jsem na sebe a dcerku měla tolik času..

Pomáhalo mi lehké cvičení a nenutit se do ničeho. A přestat tak myslet na to, že bych měla něco jíst a jak má ten talíř vypadat..

Tak si těhulkování uživej a dělej co cítíš, že ti dělá dobře..
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #69 kdy: 13. Srpen, 2012, 11:33:13 »

Ahoj El, dekuji ti za zkusenost Smiley Uz se citim trochu lepe a hlavne uz se mi dobre spi. Nicmene ted tri tydny nepujdu do prace a pak uvidim. Dnes jsem byla u homeopaticky a rekla mi, ze nova bytost, ktera prisla, si muze ve me delat poradek, cisit me, proto treba nemusi byt moc chut k jidlu.

Casem zase napisu. Jestli tu je aktualne nektera z vas tehotna, tak se ozvete, jak se mate Smiley
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #70 kdy: 15. Srpen, 2012, 20:25:52 »

Ahoj jeste jednou, chci se zeptat, jestli mate tip na gynekolozku pripadne gynekologa v Praze, kdo je trochu alternativneji zameren a respektoval by, ze nemam zajem podstoupit urcita vysetreni? Byla jsem u sve lekarky a sice me do niceho nenuti, ale mam pocit, ze si o me mysli sve. Zatim jsem odmitla ultrazvuk a tim me v podstate zatim neuznava tehotnou, na krevni testy me odmitla zatim poslat, pry priste, ale zaroven se me uz ptala, kde chci rodit, plus me tlacila do toho, ze se v Praze musim registrovat do 14teho tydne a podobne nesmysly. Tak mi to moc nedava smysl. Radsi bych nekoho s kym se normalne domluvim, i pripadne ohledne neschopenky. Diky.
Zaznamenáno
Kartika
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #71 kdy: 21. Srpen, 2012, 13:35:11 »

Ahoj Lucecitko,

tak právě to taky řeším.... Jestli jsem těhotná zjistím cca za týden  Wink. Nicméně jelikož můj první porod skončil podle mého názoru /a názoru Ivany K./ naprosto zbytečně císařem, tak o to víc teď řeším co nejpřirozenější průbeh těhotenství a porodu. Ivana K. mojí gynekoložku zná a říká, že si myslí, že je dost rozumná, že by mi mohla na mé návrhy ohledně péče akceptovat. Taky bych se chtěla vyhnout zbytečnému ultrazvuku a testům atd.
No nicméně mi Ivana K. řekla, že stačí, když k ní půjdu cca ve 12 týdnu. Dřív jsem to stejně neplánovala.
Tak až se s ní domluvím, dám Ti vědět.....
Kdyby se našel někdo, kdo by mi poradil ohledně porodnice, která podporuje VBAC /osobně mě to ale do porodnice netáhne vůbec, nevěřím jim/, budu ráda za jakékoli rady a návrhy....
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #72 kdy: 22. Srpen, 2012, 19:53:22 »

Ahoj Kartiko, drzim moc palce. Souhlasim, ze nema cenu chodit k doktorce driv nez ve 12tem tydnu, driv to k nicemu stejne neni. Taky chci vse co nejprirozenejsi, najdu si porodni asistenku a jestli porod doma nebo v porodnici se asi rozhodnu intuitivne, az na to prijde. Bohuzel ohledne VBAC nevim, ale az se pujdu podivat nekam do porodnice, coz bude asi Neratovice a Melnik, tak se zeptam. Kde jsi rodila poprve?
Zaznamenáno
Kartika
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #73 kdy: 24. Srpen, 2012, 08:23:36 »

No mě právě Ivana K. navrhuje Mělník nebo Hořovice..... o Neratovicích jsem taky slyšela, ale to Ivana tak trošku váhala a taky tam mají vysoké procento císařů..... nechci zas aby se po mě někdo hystericky vrhal s nožem jen proto, že se ještě neotevírám..... Huh?. Mám z toho fakt trauma, nikdo, komu nebyl porod "ukraden" si to asi neumí představit. Rodila jsem před 11 ti lety u Apolináře, o přirozeném porodu jsem netušila a úplně se odevzdala "odborným" lékařům. To že mě řezali úplně zbytečně jsem se dozvěděla až po nějaké době, kdy jsem se začala zajímat o makrobiotiku, alternativní medicínu apod..... pokud seženu PA k porodu doma a vše tomu bude svědčit - nebudu váhat.... z95
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #74 kdy: 07. Září, 2012, 20:15:00 »

Kartika: Pokud se budeš cítit, že na to máš, tak neváhej. Sehnat PA je sice trochu problém, ale dá se to, zvlášť pokud nejsi daleko od Prahy, ale i mimo ní se dá PA, která je ochotná při domácím porodu asistovat najít.

Další pořad, který se týkal porodů v ČR v archivu ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10275866938-intolerance/
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení