Stran: 1 ... 4 5 [6]
  Tisk  
Autor Téma: Sdílení mb těhotenství  (Přečteno 14328 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Lucianka
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #75 kdy: 05. Listopad, 2012, 10:31:29 »

Zdravím všechny milé dívky, ženy, stávající či budoucí těhulky a maminky:-)
Jsem šťastná těhulka na konci I. trimestru žijící v Praze. S makrobiotikou se sžívám od loňského jara. Zatím nemám vyřešenou péči během těhotenství. Ke své gynekoložce, jsem nešla, protože mám pocit, že bych u ní se svým odmítavým přístupem k běžným vyšetřením nepochodila (jsem registrovaná v Gynfemu ve Strašnicích u Mudr. Macuchové). Minulý týden jsem na doporučení psychogynekoložky Heleny Máslové navštívila ordinaci Mudr. Michala Jelšíka, jakožto gynekologa s alternativním přístupem, ale pan doktor nenaplnil má očekávání. Má jasné požadavky na vyšetření, ze kterých není ochoten slevit (3x UTZ, tripletest). Pokud byste mi mohly doporučit soukromou PA, která nejen poskytuje péči v těhu, ale byla by taky ochotná asistovat u domácího porodu, případně gynekoložku/gynekologa v Praze, který bude respektovat, že nechci podstupovat rutinní vyšetření, budu moc vděčná. Přeji krásné podzimní dny*
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #76 kdy: 30. Prosinec, 2012, 12:53:52 »

Ahoj,
čtenářkou tohoto webu jsem už delší dobu, ale teď jsem objevila vlákno, které se mě aktuálně týká. MB s menšími občasnými prohřešky dělám asi dva a půl roku. Přítel se přidal hned a kromě jídly u maminky, kde sní, co je mu dáno, mu MB tak jako mně naprosto vyhovuje, dokonce dělá v práci osvětu krabičkami z domova.
Jsem na konci 1. trimestru a určitě by mě zajímalo pokračování zkušeností těch z Vás, které sem psaly před pár měsíci a jsou už dál. Se mnou je zatím všechno naprosto v pořádku, není a nebylo mi nijak špatně - spíš naopak. Ale doktorku budu asi muset změnit. Oznámila mi totiž, že by si připadala neprofesionálně, kdyby miminko neviděla ultrazvukem při KAŽDÉ návštěvě, tj. 1x za měsíc!!! Potkal jste někdo někoho v tomto směru přijatelného?
Přeju povedený a vyrovnaný rok 2013.
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #77 kdy: 31. Prosinec, 2012, 16:53:14 »

Ahoj Petronilo,
a odkud jsi? Ja chodim sem: http://www.tbgyn.cz/index-1.html k pani Kneiblove v Praze na dedinu. Je tam jen ctvrtky a da se s ni dohodnout, kdyz neco nechci a ona to povazuje za dulezite, tak ji podepisu papir, ze odmitam. Nijak do me nerejpe, moc to nerozebirame. Pokud bys mela zajem, tak je asi dobry ji nejdriv telefonicky rict, jak si to predstavujes a domluvit se, jestli do toho spolu pujdete. Plati se tam 500 Kc poplatek za rok bohuzel, ale ja byla rada, ze jsem nasla nekoho, kdo me neprudi.
Jinak... jsem na prelomu druheho a tretiho trimestru a mam aktualne problem s omdlivacimi stavy. Omdlela jsem uz jednou ve tretim mesici, od te doby to bylo ok a ted poslednich par dnu se mi zase zhorsuje - mzitky pred ocima, unava, motani hlavy, strach, ze omdlim a ublizim sobe ci miminku. Do toho citim pracovat delohu, takze to muze byt spojeno i s tim. Diagnosticky mam stazenou slinivku, myslite, ze by to mohlo byt tim? Slinivku jsem pres vanoce moc nesetrila - cukrovim, sice makrobiotickym, ale i tak.Take jsem pred vanoci prodelala virozu, tak i tim muzu byt oslabena. Mate nekdo zkusenost ci radu? Jsem z toho nervozni.
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #78 kdy: 01. Leden, 2013, 16:53:48 »

Ahoj Lucecitko,
díky za tip! Zkusím ještě se "svojí" Mudr. promluvit (také na radu Mudr. Strnadelové, která samozřejmě častější, než ty tři hlavní utz důrazně nedoporučila) a když to nepůjde, zkusím tuhle, přestože je to pro mě přes půl Prahy...
S omdlíváním ani s jinými "potížemi" zatím žádnou zkušenost nemám, mně je až podezřele dobře. (Je fakt, že jak v těchto dnech doma malujeme, a jsem pořád na bobku a zas vstávám, tak se mi někdy hlava trochu zatočí, ale to by asi bylo i bez těhotenství Smiley ).
A jinak, můžu se zeptat, třeba i soukromně, co jíš, co nejíš, jak okolí reaguje na Tvoje stravování (tedy pokud jsi zvolila taktiku o něm např. doktory vůbec informovat)? Já jsem se třeba u Mudr. zajímala o kompletní krevní obraz, což je jedna z mála věcí, které by mě opravdu zajímaly - a dívaly se na mě se sestrou jak kdybych spadla z višně, že bych si to musela zaplatit atp. (Ale že např. v Gennetu vydělává zdravotnictví body tím, že za screening v 12.-14.tt chtějí 1100Kč, které proplatí pojišťovna jen když si k tomu přibereš ještě další vyšetření  Grin , to nikomu divné není...).
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #79 kdy: 01. Leden, 2013, 20:41:57 »

Petronilo, tak Ti drzim palce s doktorkou, muzes ji treba rict, ze v Anglii se delaji jenom 2 ultrazvuky za cele tehotenstvi - ve 12tem a 20tem tydnu. A vubec s tou lekarskou peci v tehotenstvi to tak neprehani jako tady a nemyslim si, ze by to zanedbavali. Ale tam maji jiny system, nemocnice, lekari a zdravotni pojistovna jsou vlastne vse jedna organizace, takze se snazi spis setrit. U nas podle me doktori chteji zdimat zdravotni pojistovny pod zaminkou dukladne pece.
Mne delali krevni obraz po tom co jsem omdlela v prvnim trimestru a vse bylo v poradku, ale nevim, jestli to delaji standardne. K doktorce jdu opet 10teho ledna, tak si reknu, at me zase posle na rozbor krve, jestli nejsem chudokrevna a dam Ti vedet, jak se na to tvarila. Ja se fakt snazim jist, tak abych mela mineralu a vseho dostatek, tak by me krevni kontrola zajimala.
Jinak moje stravovani s lekari nerozebiram, myslim, ze by to nemelo cenu, nepochopili by to. Neschopenku mam napsanou od obvodacky, ktera je homeopatka, a je "otevrena", takze s ni se muzu bavit bez obav.
Ostatni okoli o mem makrobiotickem stravovani vi a jsou vice mene zvykli, obcas maji poznamky, ze jist se ma vsechno, bla bla, ale me to je jedno, at si rikaji, co chteji. Makrobiotiku delam tak z 80ti procent, holt nekdy nevyjde cas, nebo jsem tak unavena, ze si nezvladnu uvarit. A muj muz makrobioticky varit neumi.
Budes si hledat soukromou porodni asistentku?

Vy pres Novy rok malujete? Tak to jste teda akcni Smiley
Drzim palce, at mas pohodove tehotenstvi az do porodu!
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #80 kdy: 02. Leden, 2013, 09:29:12 »

Já vím, můj názor na utz je jasný, a taky mám pár zahraničních kamarádek s dětmi, tak mám trochu představu, jak to chodí jinde. Tak teď už jen buď se se současnou Dr. domluvit, nebo přesedlat. Jo jo, porodní asistentku mám domluvenou, kontakt od spokojené kamarádky, která s ní jela do Neratovic (kam zatím taky směřuju - na domácí porod se ani necítím, ani na to v klasickém pražském, byť starém činžáku, myslím, nemám podmínky).
Malování přes vánoce je už jen třešnička na dortu docela dlouhotrvající rekonstrukce, tak jsme chtěli do nového roku vstoupit už s hotovým Smiley.
Jinak myslím, že krevní rozbor se standardně nedělá, ale asi jen na objednání Mudr.
Taky mi lidi s názorem, že "jíst se má všechno" říkají, že si mám promluvit s dietologem Very Happy , tak jim na to říkám, že jsem permanentně s jedním ve spojení a že je to v pořádku (což je pravda - s Mudr. Strnadelovou jsem těhotenskou stravu řešila, a viděla mě za poslední asi 3 roky víc, než kterýkoli jiný doktor za celý život  Wink ).
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #81 kdy: 02. Leden, 2013, 16:08:28 »

Tak hlavne, ze mas jasno v tom co chces a nechces, to je podle me nejdulezitejsi!  Cool
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #82 kdy: 10. Leden, 2013, 20:21:35 »

Ahoj,

nemáte někdo tip na kyselé okurky zavařené bez cukru? Svoje jsem nedělala a ke koupení jsou bohužel všechny, na které jsem zatím příšla (vč. DM), slazené...  Cry
A už na mě tohle období asi přišlo  Wink
« Poslední změna: 10. Leden, 2013, 20:43:28 od Petronila » Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #83 kdy: 10. Leden, 2013, 21:56:38 »

Albert prodává nějaké slovenské, v pytlíku, kysané, bez konzervantů a také Tesco má jeden podobný výrobek. Pozor, nezaměnit se sousedními pytlíky v regálech, číst si složení. Jsi-li odněkud, kde tyhle supermarkety jsou.
Jo, nejsou to zavařené okurky, ale tradičně kysané. Tak nevím, jestli jsi tohle chtěla...
Pro mě je to varianta pickles z konvenční produkce, když úplně všechna kysaná zelí teď už mají uvedený obsah SO2.
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #84 kdy: 11. Leden, 2013, 10:07:27 »

Díky za tip. Alberta mám blízko, ale tak špatně zásobeného i mezi Alberty, že už tam chodím jen v nouzi. Ale tohle vyzkouším.
Občas, když není hotové pickles domácí, nebo chci změnu, koupím kysané zelí v DM. Tam SO2 taky neuvádějí (tak nevím, jestli je to jen marketing, snad ne).
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #85 kdy: 11. Leden, 2013, 11:01:44 »

Petronilo, pokud budeš mít možnost zajet i do většího nebo líp zásobeného Alberta, mrkni do toho koutku biovýrobků, na Vánoce jsem tam jedny nedoslazované okurky ve skle náhodou objevila. Je to ta jejich značka "bio Albert", nebo tak nějak.
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #86 kdy: 11. Leden, 2013, 11:54:14 »

Albert má i odd. biovýrobků?? Tak to je pro mě novinka. Ach jo, jdu do toho našeho napsat kartičku s návrhem na vylepšení...Smiley
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #87 kdy: 11. Leden, 2013, 19:16:24 »

Ty kysané okurky v Albertu jsou mezi normální zeleninou, nebio.

Zelí z DM je prima, ale není čerstvé, je pasterované, jak tam píšou. Na vaření ale slušné.
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #88 kdy: 14. Leden, 2013, 14:25:58 »

Iren, díky. Albertovské okurky jsem našla. Na mě trochu moc kořeněné, ostré, ale jinak určitě lepší, než jiná nabídka. Můžu doporučit.
Zaznamenáno
Evina
Makrobioklub
Newbie

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #89 kdy: 14. Únor, 2013, 10:22:51 »

Ahoj všichni,
chtěla bych Vám dát kontakt na gynekologa, ke kterému jsem chodila v těhotenství. Lze s ním domluvit alternativní těhotenskou poradnu. Samozřejmě, že je vše individuální a v případě nějakých komplikací by asi nějaké vyšetření po dohodě navrhnul, ale v mém případě (fyziologické těhotenství) jsme se domluvili k mé 100% spokojenosti. Výhodou bylo mimo jiné, že jsem měla platnou těhotenskou průkazku vyplněnou od gynekologa (od alternativních asistentek má bohužel v mnoha porodnicích nulovou hodnotu a musí se za ně ještě k tomu platit) pro případ, že bych to potřebovala. Dále si lze nechat udělat krevní rozbor (železo…),  vyšetření moči, polohu dítěte pohmatem. Kontakt najdete na http://www.safaribabyclub.cz/. Ordinaci má v Hradci Králové a v Třebechovicích pod Orebem.
« Poslední změna: 14. Únor, 2013, 11:01:13 od Evina » Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 [6]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení