Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: jak na zel. salat- kuskus/ bulgur?  (Přečteno 3105 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 03. Srpen, 2011, 19:34:20 »

trosku rozsiruju sortiment a tim padem shanim recepty na nove pochutiny:)

vcera jsem byl s kamaradem v cajovne a dal si vybornej kuskosovej salat se zeleninou.

dnes jsem nemel opet moc casu na veceri, tak me napadlo neco podobneho, ale aby to nebylo stejne zkusil jsem jahly+bulgur, hodil jsem to na 20min do vrouci vody a odstavil, ale vysledkem byla spis kase, v cajovne to meli krasne sypky.

delate ted v lete salaty z bulguru ci kuskusu?  pokud ano, byl bych velmi vdecny za tipy jak na ne:)

moc diky...
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Srpen, 2011, 09:36:40 »

Ahoj
ja delam kuskus tak, ze zaleju kuskus vrouci vodou v pomeru 1:1 a necham odstat tak 10 min, promicham, ochutim, pridam zeleninu. Je krasne sypkej Smiley

Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Srpen, 2011, 10:09:27 »

lze aplikovat i na bulgur? vubec jaky je rozdil mezi bulgurem a kuskusem? kuskus je spis uz mouka ze?

jinak dekuju za postup:)
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Srpen, 2011, 10:55:32 »

Zkousela jsem to aplikovat i na bulgur, ale i po 20ti minutach v horky vode byl porad dost tvrdej, takze bulgur je potreba trochu povarit a pak nechat odstat, zkousela jsem ho delat jen parkrat, takze neznam idealni postup pripravy...

Kuskus je krupice vyrobena z tvrdy psenice (nevim ale jestli z mouky nebo z uvareny psenice), pak se mne rukama do malych kulicek a nakonec ususi na slunci (v zemich severni Afriky, odkud kuskus pochazi ho susi na strechach domu Smiley, prodava se celozrny a bily kuskus.
Bulgur je nasekana, predvarena a ususena psenice.

Ja ani jedno bohuzel jist nemuzu, protoze mi obilniny obsahujici lepek nedelaji dobre, tak ho pripravuju aspon obcas na piknik s kamaradama. No a muj pritel si ho dela dost casto, protoze je prave hrozne jednoduchej na pripravu  Very Happy
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Srpen, 2011, 22:02:40 »

bulgur by se měl povařit, já ho dělám i teď v létě dvacet minut, až se vstřebá dvojnásobek vody, do které ho dávám, kuskus je těstovina, která je hotová do pěti minut, asi by se udělala i v horké vodě, ale tento způsob úpravy používám v zimě, když z něj dál peču třeba makovník:)
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení