Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: mix dotazů  (Přečteno 2208 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Peress
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 06. Září, 2011, 22:32:34 »

dobry den,
procitala sem ruzne diskuze tady a jelikoz jsem na spoustu veci , resp.odpovedi na me otazky nenasla, rad bych zahaji tuhle diskuz,prosim nazory od vas zkusenych, ja jsem zacatecnik v mb.
chtela sem se zaptat na polentu- kukuricna krupice - u nas ji maji instantni tzn ze zalit vodou, par minut a je to hotovo.myslim ze v mb se moc takove vecy jako instantni ci tak nedoporucuji, ale to hel je cista kukurice, alespon vyrobce neudava nic vic ve slozeni.taky by me zajimaly instantni kase- delaji se z ceskych vyrocku jako je jahlova, ryzovo-pohankova, pohankova...tady uz je slozeni vic a vetsinou obsahuji i tu kukuricnou krupicu.kase vim ze se nedoporucuji casto jelikoz zalepuji v pripade ze tedy sahnu obcas po kasi, muze to byt ta z obchodu instantni?vim ze lepsi nez dratem do oka jen me zajima jake sou rizika pri jezei takovychto kasi obcas= jednou tydne mozna 2x na snidani, doplnene o rozinky a seminka pr ze slunecnice.
dale me zajima jestli je dobry policek a rukola?cerstve nebo radeji povarene?nebo radeji vubec ne?
co caje jako roi bos, la pacho, pu er?
ptam se na vecy  ktere sem byla zvykla pred mb jist ci pit a tak me zajima jestli je radeji vyradit nebo u nich zustat ci je spis omezit
dale me zajimaji takove ty jakoby mackane, vlhke chleby ze zrnicek s rotu- jsou dobra na obcasne jezeni nebo kazdy den jeden platek myslite ze je ok.mam nejradeji ty slunecnicove..
jak je na tom kuskus a bulgur?kuskus je spis testovina takze hadam ze ten celozrnny jen obcas, treba max.1x za tyden?
taky by me zajimaly ovesna a orechova, sojova mlika?kupovana asi nejsou moc dobra ze?prave na svem sojovem ctu nejake dusitany atd..a co mleka jako ryzove ci mandlove?radeji ne ty kupovane v krabicich?spis si doma vyrobit nebo tyto mlika vubec?da se najit i neco bez tech chemikalii?
jeste me zajima, mam rada tofu lahudkove kde je mimo jine i paprika rasa a seminka.tohle i veskera tofu radeji pred pozitim tepelne upravit,vzdy?nekde sem to cetla, jaky je duvod?
a co pomazanky ze sunfoodu?jako valasska= pohanka a fazole.., fazolova, brokolicova, mrkvova spenatova..?v nekterych jako v mrkvove je spousta tuku- slunecnicovy olej ..?jsou dobre nebo nedoporucujete?
slunecnicovy olej je dobry na pouzivani i na smazeni?a co repkovy olej?
olivy ani olej z nich taky radeji vyradit?
jak sou na tom corn flakes, obycejne z kukuricne mouky ci z celozrnne spaldy se trtinovym cukrem?vim ze cukr at je jakykoliv se nedoporucuje ale te mouky je tam 86%coz bych rekla ze na svacinku obcas je to dobre, hm?
taky obcas pouzivam na obaleni ci zahusteni hrasku, je v poradku?
nikde sem taky nenasla nic o brokolici a cukyne?ty tusim nejsou cizokrajne..?
je to spousta dotazu tak budu rada od vas znalych za jakoukoliv radu:)
dekuji a preju hezky den
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 10. Srpen, 2013, 16:40:03 »

Ahoj, brokolice je v pořádku, bulgur a kuskus taky. Mléka, jak kdo chce, někdo je vyrábí, někdo kupuje.  Instantní kaše jako nouzovka občas ano. Lepší jsou z celých zrn. Nevím o tom, že by kaše zalepovaly. Někdo má rád k snídani kaše, někdo polévky. Každý jsme jiný. Tofu lahůdkové mi moc nejede. Uzené, česnekové klidně i studené např na chléb v létě, v zimě zase tofu upravit za tepla.
Určitě ještě někdo odpoví.
Jarka
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Srpen, 2013, 17:48:08 »

dvorjar: Jarko nejsem si úplně jistý jestli je tvůj počítač, který ti jednotlivé texty čte schopen rozšifrovat i to, jak jsou příspěvky na které reaguješ staré, tenhle je třeba z 6.září 2011.

Je fajn, že tak pečlivě prozkoumáváš tohle fórum, ale nevím jestli tvůj přístup není trochu kontraproduktivní. Myslíš, že ještě někoho zajímá reakce na něco co psal před tak dlouhou dobou? Tím spíš pak ostatní návštěvníky?

Tohle fórum by určitě potřebovalo oživení, ale mě osobně, když otevřu tyhle stránky a vidím, že nové příspěvky jsou většinou od tebe to spíš odrazuje. A to hlavně z toho důvodu, že jsou většinou reakcí na něco, co už není aktuální. Určitě není špatné občas vytáhnout nějaké starší téma a znovu ho probrat, ale pak je to (alepsoń pro mě) zajímavé tehdy, když nový příspěvek přináší něco nového a ne jen učitelsky poradí bez větší hloubky.

Dobře si uvědomuji, že vzhledem k tvému handicapu vstupuji na tenký led, ale myslím na to už dlouho, tak jsem to upřímně napsal, snad to přijmeš, jako můj osobní postřeh, bez nějaké nevole, díky.

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #3 kdy: 11. Srpen, 2013, 12:23:14 »

Ahoj Pozorovateli,
dobře, přijímám, cos napsal. Počítač mi datum příspěvků přečte. Co ne, jsou obrázky. Některá tomata jsou aktuální i pro mě,a jak vdíš, vše se dá oživit. Návštěvníci si najdou určitě, na co chtějí reagovat a myslím, že je dobře, že jdou tahat i starší témata. Někomu se asi zdá, že témata beru po houfech. Když je co pročítat, co jsem ještě nepročetla a chci k tomu něco dodat, tak to napíšu.
Jarka
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #4 kdy: 11. Srpen, 2013, 18:06:06 »

dvorjar: Vše se dá oživit??? Tak Jarko sleduj na kolik tebou "oživených" témat někdo zareaguje. Mně to připadá spíš jako dokonalé umrtvení fóra.

Nebylo by lepší oživit sebe samu a vyrazit ven na sluníčko?
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 11. Srpen, 2013, 21:13:23 »

Ono těch posledních příspěvků je jenom patnáct, není to kategorizováno, že by od každého třeba deset, proto to někomu může připadat jako "spam", když se zrovna někdo rozepíše... Navíc sluníčko spíš zalezlo za mráčky...
Zaznamenáno
Jarin
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #6 kdy: 12. Srpen, 2013, 00:00:53 »

Také si rád ve volné chvíli počtu něco zajímavého. A chtěl bych apelovat na zkušenější, aby se nebáli odpovět na otázky těch méně zkušenějších. Vždyť i to může být pro vás impuls se nad něčím znovu zamýšlet, zda by se to nedalo dělat jinak.. Čím více lidí bude vnímat tuto vibraci, tím bude dostupnější i pro ostatní.
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #7 kdy: 12. Srpen, 2013, 10:51:47 »

No vida jak se to tu ozivilo  Grin
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 12. Srpen, 2013, 17:52:59 »

Oživilo, už by to chtělo jenom teleporty.
Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 12. Srpen, 2013, 18:58:43 »

ja nevim, co jsou teleporty...
no kazdopadne mam dotaz a az budu mit chvilku na sesumirovani si myslenek mezi staranim se o miminko, tak ho sem nekam vlozim Smiley
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #10 kdy: 12. Srpen, 2013, 19:46:44 »

K těm teleportům...
Až budou teleporty, virtuální sítě budou mít hlubší smysl. Pak se můžeš vidět se symptatickým člověkem či živočichem třeba z jiné planety. A to hned bez nějakého dlouhého cestování, ale rychlou teleportací hmoty přes "adaptér" - rozklad a složení molekul. Což bohužel nyní není možné, takže nemůžeš odpoledne s někým z virtuálna zajít nakupovat na Manhattan a při západu slunce se zajít vykoupat na Hawaj a tak...

Teleporty možná znáš z filmů Star Trek nebo Stargate (Hvězdná brána); nebo z některých počítačových her.

« Poslední změna: 12. Srpen, 2013, 20:12:49 od Tykev obecná » Zaznamenáno
Lucecitka
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #11 kdy: 13. Srpen, 2013, 10:37:23 »

Ani pocitacove hry, ani Startrek, ani Stargate Smiley
Zni to zajimave, ja si porad rikam, kam az technicky vyvoj zajde.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
3 0
« Odpověď #12 kdy: 13. Srpen, 2013, 10:51:00 »

Pojde Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk