Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Jak zdravě přibrat s makrobiotikou  (Přečteno 12598 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 18. Říjen, 2011, 08:30:51 »

Ahojky,

dovoluji si oprášitit toto staré téma se svým dotazem.. bojuju s menstruací a gyndařka mi řekla, že s touhle váhou, co jako že chci? Má pravdu od léta mám dalších 5 kg dole.. Nějak víc jsem se obula do léčebné MB a kila ze mě padají po týdnech.. Nyní mám 45kg na 169 cm..vím, že se člověk nemá normovat a hlavně porovnávat.. ale asi by to mé hubnuté mělo dát stopku a lehkou zpátečku..

Nevím, jak na to koukají chlapi, ale jak jste na tom baby s menstruací, když jste po najetí na léčebnou MB něco zhubly?

Jinak já se zaměřím na zařazení bílé rýže a svačinek.. je to nelehké, když se člověk nechce přecpávat blbostma v podobě pečených koláčků atd. přijde mi, že na oříškách na svačinu moc nepřiberu.. a pak jsem taky zjistila, že když zařadím víc chodů, můj žalůdek to nějak nezvládá..:-(

Díky za cenné rady!!
pá k.

Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 18. Říjen, 2011, 09:53:01 »

Ahoj Kaminku,
pokud te to uklidni, já jsem na tom pred rokem byla podobne, mela jsem váhu 44-43 kg na 161cm a ted mám 51 kg. Pribrala jsem 7 kg. Znicehonic to slo samo nahoru. U me fungovalo pridat bilkoviny, ubrat obilniny, zaradit více kulaté, korenové zeleniny, méne listove... Uz jsem se tu o tom rozepisovala v jinych vláknech, tak se nechci opakovat. Ale zase nevím, jak v tvym pripade, kdyz pises, ze se snazis resit nejaky zdrav. problém.
Jinak, i presto ze jsem tolik zhubla, tak jsem s menstruací zadne problémy nemela ani jsem behem te doby neprestala menstruovat, i kdyz nekde jsem cetla, ze se to pri prechodu na MB muze stát a ze se to zase po case samo spravi.
Z vlastni zkusenosti vím, ze není zas az tak dobré byt v MB prilis striktní, chce to trochu polevit a rozhodne bych se nebála se trochu rozmazlovat.

Drzim palce!
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 18. Říjen, 2011, 10:20:53 »

Ahoj Kaminku
taky mam problemy s menstruaci, mam hrozne dlouhy a nepravidelny cyklus a to odjakziva. Na makrobiotice jsem zatim moc nezhubla, asi proto ze se porad cpu a mozna i proto mam porad problemy. Chtela jsem ti hlavne napsat, ze jsem vcera byla na akupunkture, kde mi doktor rekl, ze muj problem je v tom, ze jsem v neustalem napeti (coz je pravda), a to se prenasi na reprodukcni organy, ktery tak nepracujou tak jak maji. Nevim jaky je tvuj problem, ale mozna by stalo za to se na to podivat i z jineho uhlu...

Souhlasim s Katus, ze hlavni je celkova pohoda.
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 18. Říjen, 2011, 12:56:14 »

Ahojky Katus i Niki,

děkuji Vám oběma za milé přízpěvky.. Máte v hlavním pravdu, uvolnit se, trochu se rozmazlovat, nebýt tak rigidní ve všem, od jídla po vztahy a svět konče..
Děťátko chce přijít tam, kde bude prostor a svoboda, ne tvrdý řád a jen disciplína s výčitkama, když vše není přesně dle plánu..

Díky Vám.. zítra jdu na masáž a pak mě čeká i pobrání problémů s jednou vrbou.. tak snad se tím více uvolním a tělíčko si pak samo řekne, jak chce, aby to bylo.. moc do všho jdu hlavou, rozumem a to mi myslím dost škodí..

Díky a kdyžak napiště, budu ráda! :-)
pá k.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #34 kdy: 15. Leden, 2012, 15:32:52 »

Ahoj,
já jsem s menstruací problémy neměla a s váhou taky ne, i když je jasné, že jsem taky shodila. Ale jakmile si tělo zvykne, váha jde zase nahoru. Nevím, zda je tohle téma ještě pro někoho aktuální. Pro svalovou hmotu je dobré zařadit do jídelníčku více bílkovin, někdy klidně i tu rybu.
Jarka
Zaznamenáno
Kamčítko
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 13. Srpen, 2013, 22:28:00 »

Ahoj chtěla jsem se zeptat... Dva a půl měsíce kojím a pomalu, ale jistě hubnu, což myslím, že není dobré - tělo se čistí skrz mléko, které jde miminku, je to tak? Sice toho kolem miminka docela naběhám, což je asi ten rozdíl oproti těhotenství (i v něm jsem ale přibrala jen 7 kg), ale rozhodně nijak nehladovím. Co bych podle Vás měla jíst, abych už neubývala?Je to sice příjemný pohled na váhu, ale kvůli miminku to myslím není dobré. Děkuji za rady.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 16. Srpen, 2013, 02:38:10 »

A je to opravdu tak, že se tělo při tom čistí? Taky zakouším, že při kojení se rozhodně nepřibírá, naopak, ale nemyslím, že bych tím miminku posílala zrovna škodliviny. Ale je to jen můj pocit. Spíš si myslím, že je rozhodující, jak se cítí maminka, jestli jí hubnutím neubývají síly...
Rady na tloustnutí přímo nemám. Jen snad tip - když nemám některý týden nějaké krémové dezerty nebo něco podobného, hubne to viditelně. Při kojení mám chuť právě hodně na krémovité a omáčkové konzistence - dávám právě na chutě. Sama bohužel moc nesnesu tučné, takže výživa hojnými mandlemi a semínky u mě nejde... 
Jinak nejdůležitější, jak se mi zdá, je psychická pododa a pochopení a podpora ze strany partnera, pokud funguje... Tak nejlíp miminko prospívá.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení