Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Orientální diagnostika v praxi  (Přečteno 801 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 28. Září, 2011, 19:00:04 »

Dobrý den nebo ahoj předmět jsem nazvala podle přednášky na Aréně v roce 2009. Přednášela Zuzka Terešová. Máte prosím někdo tuto přednášku nějak napsanou v sešitě, nebo dělali jste si poznámky? Dotaz se týká těch, kdo přednášku také vyslechl ve Sv. Janě pod Skalou. Ale i těch, kdo nebyli a vědí. Cchi vysvětlit toto - možná, že to napůl chápu. Jenže jsem neměla nikoho vidícího, tak jsem to nemohla pochopit dokonale - jsem nevidomá, mohla jsem přednášku sledovat jen poslechem. Ale jak to zde vysvětlit, aby mě pochopil alespoň někdo?Huh?? No, pokusím se o to. Kdo bude mít čas, může mi odpovědět soukromě nebo na forum, snad to někomu nebude vadit, že se rozepíšu já a pak někdo jiný, ale prosím, pište to pokud možno polopatě a přehledně pod sebe, no já doufám, že se s někým domluvím.  Takže: Paní Terešová vykládala o tomto: Posun jídelníčku od jinu k jangu a naopak. Např. Mrkev. Posunutí do jinu posunutí do jangu. Prosím napište někdo, já si to pak vykopíruju ze  zprávy.  Mrkev bych řekla, že je syrová jin, ale zároveň kořenová jang. Jak se vlastně posuzují potraviny zda jin nebo jang? Takže od jinu  začněte pak někdo psát tu mrkev. úplně to nejvyšší jin až po nejnižší jang. Potom: orgány, chutě a stavy nebo-li emoce. Orgán ledviny - chuť slaná, stav emoce - strach napište mi tkto prosím někdo, takto všechny orgány, chutě a emoce kyselá pikantní, hořká a sladká chuť. Snad jsem na nic nezapoměla. Potraviny k tomu nedávejte, byla bych z toho zmatená.  Vím, že dlouhé vaření na zimu, krátké na jaře a v létě, hustou polévku na zimu a podzim, na jae a v létě spíše řidší. Ovoce spíše v létě, v zimě upravené tepelně. Už dělám MB od roku 2003, vyrážky mi zmizely. Na pobyt bych jela ráda na  nějaký, ale potřebovala bych průvodce. Na Arénu pak za mnou přijela maminka. Tak snad mě někdo pochopil, co jsem chtěla pochopit od paní Terešové. Nepište mi, že je to v knížkách, já bych ráda to pochopila rozepsané od někoho prostě do řádků pod sebe. Nebo kdo  tu přednášku má, tak mi ji pošlete nějak. A paní Terešová cosi kreslila na tabuli, možná asi pyramidu potravin nebo nevím, já jsem se podívat nemohla. Moc díky všem. A věřím, že se najde někdo, kdo mi to vysvětlí. Klidně pak můžeme s někým dělat kurz přes psaní, to převádění jídelníčků se dá zvládnout psaním. Praxe je jiná věc, zatím aspoň takhle. Snad mě někdo pocopil, jak jsem to s tím psaním myslela. Jarka Dvořáková dvorjar@volny.cz
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení